Ses sistemi İdeal Bass, Tiz Ayarı

KRH77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ses sistemi İdeal Bass, Tiz Ayarı

Oncelikle merhabalar,

Bende ses sistemi konusunda biraz titiz birisiyim cok uzman olmasamda bilgim kadariylada yardimci olmak isterim;

Bizim astra j lerde ortada bulunan kabin cok basarili br kabin olmadigindan sesteki boguklugun sebebi o diye dusunuyorum ve araclarimizda diger araclarda (mercedes bmw audi bu araclari bizzat kullandigimiz icin soyluyorum) bulunan sub kabini olmadigi icin bass yetersiz kaliyor ve net ses alinamiyor. Bunun icin bagaja ufak bir anfi ve ufak bir bass kabini koymak sorunu duzeltecektir (sahsen ben oyle yaptim  :) ). Ben ucuza kacmak icin daha onceden evde kullandigim 30 cm lik 1000watt kicker marka bass i ve 2. el ortalama 100 tl-150 tl ye tedarik edilebilicek audison marka anfi taktim aracima ama bu bass biraz kuvvetli oldugu ve kabinlerle uyum saglamasi acisindan anfi uzerinden dusuk ayarda biraktirdim bass in gucunu. Ses ayarinida asagidaki sekilde yaptigimda sorun buyuk olcude ortadan kalkti ve kaliteli bir ses cikti ortaya.

Tiz : 10
Orta aralik : -7
Bass: -6
Fader : Arka 6

Umarim yardimci olabilmisimdir iyi forumlar

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ses sistemini oluşturan parçalar aslında oldukça kaliteli ancak wooferın diyaframı kalın, tweeterın kondansatörü yanlış seçilmiş bu yüzden tizler yeterince keskin değilken alt baslar da kulak tarafından algılanamıyor, bu yüzden kimi parça türlerinde sistem tatminkar olamıyor aslında akustiği oldukça iyi bana göre.

Yapılacak olanlar daha ince diyaframlı ve güçlü bir hoparlör takımı ile daha hassas bir tweeter almak.

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eraytly link' Alıntı:
Arkadaşlar linkteki şarkıyı indirin ve sesi 25-30 seviyesine açın bas:12 tiz:12 fader:0 orta aralık:0 yapın hatrım için bir kere bu şekilde dinleyin :D bence budur greatt
http://dosya.co/zrfaeo0vz7am/rihanna-stay.mp3.html
Tamam indirdim yarın deneyeceğim  greatt

Yasin901

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaslar bu konuda MP3 indirme linki paylasmayın forumda yasak kapatılabilir, sadece sarkı ismi ya da youtube vs link paylasın

eraytly

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yasin90 link' Alıntı:
Arkadaslar bu konuda MP3 indirme linki paylasmayın forumda yasak kapatılabilir, sadece sarkı ismi ya da youtube vs link paylasın
Bilmiyordum uyarı için  thnxx

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eraytly link' Alıntı:
Sonucunu yazar mısınız çok merak ettim :)
Arabada zangırdamayan bir kaç yer vardı onlarda müziğin ritmine ayak uydurmaya başladı :D
35 hata 40 a kadar çıktım  bu arada arka kapılarda da hoparlör var cd300 standart.