Şimdi de sorunumuz stop etme

umitmahir49

Kayıtlı Kullanıcı
49-Muş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar opel vectra aracımız var devir düşüp stop ediyor sürekli usta eksantrik devir sensörü arızalı dedi değiştirdik sorun hala devam ediyor. Görüşleriniz ve önerilerinizi bekliyorum

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
eksantrik sensöründe stop etmez araç çok yakar ve 3000 deviri geçmez aynı şekilde map ve maf dada bunlar krank sensöründen araç stop eder map arızalarınırsa motor çok kötü vuruntulu çalışır patır patır duyarsınız maf da ise çekiş hiç olmaz gaza asılırsınız araç çok geç devirlenir yine belirli devirleri geçmez stop etme lpg yok sayarak krank yapar ara ara kendi kendine gaz verir bırakır

umitmahir49

Kayıtlı Kullanıcı
49-Muş
Siteyi ziyaret et
eksantrik sensöründe stop etmez araç çok yakar ve 3000 deviri geçmez aynı şekilde map ve maf dada bunlar krank sensöründen araç stop eder map arızalarınırsa motor çok kötü vuruntulu çalışır patır patır duyarsınız maf da ise çekiş hiç olmaz gaza asılırsınız araç çok geç devirlenir yine belirli devirleri geçmez stop etme lpg yok sayarak krank yapar ara ara kendi kendine gaz verir bırakır

Hiçbir usta anlamıyor yeminle çıldırıcam bi çözemedik şu sorunu yav

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
üstadım sadece opel ile ilgilenen usta olmalı yoksa çözüm olmaz sen bütün sensörleri sök araçtan maf map eksantrik krank ve var sa bird e boğazı temizlet ilk etapta dene sonrasında krank sensörüne baktir aracın stop etmesi kranktan yapar bunun yanın da geç çalışır bazen kendi kendine gaz verir belirli devirde tutukluk yapabilir ben bujidir bobinde akudur bunları bakıldı olarak sayıyorum

• Beğen
Tepkiler: umitmahir49

umitmahir49

Kayıtlı Kullanıcı
49-Muş
Siteyi ziyaret et
üstadım sadece opel ile ilgilenen usta olmalı yoksa çözüm olmaz sen bütün sensörleri sök araçtan maf map eksantrik krank ve var sa bird e boğazı temizlet ilk etapta dene sonrasında krank sensörüne baktir aracın stop etmesi kranktan yapar bunun yanın da geç çalışır bazen kendi kendine gaz verir belirli devirde tutukluk yapabilir ben bujidir bobinde akudur bunları bakıldı olarak sayıyorum
Abi motor gayet güzel çalışıyor hiç bir ses yok ama işte stop ediyor seyir halindeyken ve rolanti dalgalanıyor yükseliyor iniyor gaza basınca düzeliyor eksantirik değişti rolanti sensörü değişti sanırım sorun burada krank sensörü arızalı galiba çok yedirdik araca işte korkuyorum alırsam olmazsa diye çünkü binmek için alduk o bize biniyor

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
seyir halinde iken stop ediyormu ?

umitmahir49

Kayıtlı Kullanıcı
49-Muş
Siteyi ziyaret et
seyir halinde iken stop ediyormu ?
Evet stop ediyor sürekli olmasa da arada sırada stop ediyor devir dalgalanması oluyor

hawkeye

Kayıtlı Kullanıcı
11-Bilecik
Siteyi ziyaret et
krank devir sensörü hocam egsantrik degil bu arada gm olmazsa markası kısa süre içinde sıkıntı çıkarır