Simit Tankı Büyütme

denezci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.

Benim araçta Lavota kitli, Atiker simit tankı olan lpg mevcut. Aracı da yeni aldım. Sormak istediğim bu simit tankı büyütme şansımız var mı acaba?
Depoyu doldurduğum zaman 25 litre filan alıyor. Zannediyorum Atiker'in 35 lik simit tankı mevcut.
İlk denemelerimde yaklaşık 180-200 km filan yol yapıyor. Şu an 160 km oldu, kırmızı lambası yanmaya başladı bile.

Bu rakamlar şehir içinde de, şehir dışında da sıkıntı.

Devamlı petrol istasyonuna gidip duracağız. Bunu simit tankı büyütmek için ne yapmak lazım? Bugün bir Atiker bayisine uğradım, dediklerinden bir şey anlamadım. Bakmak lazım diyor, ağırlığına göre değişir diyor, kaçak binersin diyor. Anlayacağınız tatmin edici bir cevap alamadım.

Bu konuda önerileriniz nedir acaba?

Saygılar

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hoşgeldiniz hocam depo değiştirmekte herhangi bir problem görünmüyor. Ancak depo değiştikten sonra tekrar sızdırmazlık raporunu alıp, oradan muayaneye gidip sonrasında ruhsattaki araç ağırlığını değiştirmeniz gerekebilir. Atiker servisi belkide bunu söylemeye çalışmıştır. Benim şahsi fikrimse deponun küçük olması avantajlı, sonuçta gaz bu her ne kadar güvenlik önlemleri alınmış bile olsa risk mevcut.

denezci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eyvallah hocam hoşbulduk.

Risk konusunda haklısınız, yani en iyisi bile olsa gaz bu, tedirgin olmuyoruz desek yalandır. Ama madem bu riski aldık bari rahat edelim. :)

Deponun küçük olması riski minimize eder ama insanın da psikolojisini bozuyor, yine mi bitti bu gaz diye.

Ben de daha önce honda vardı, 35 litre alır, istanbul içinde 320 km, şehir dışında 450-500 km yapardı. Onun kadar bari yapsın istiyorum.

Bu konuyu görüşebileceğim, önerdiğiniz bir firma var mı acaba İstanbul da?

Saygılar