Sis farı montajı için Yardımm

Cicihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm Arkadaslar aracıma sis farı aldım yan sanayi corsa c ler icin smdi montajı icin bi sorum olacak 2 adet sis farı 12v 55 w bunlar icin far rolesi takılack hadi taktık simdi role 4 çıkışlı oldugu icin 85 86 87 30 diye numaralandırlır smdi ben buna baglı olarak 85 şaseye 86 sislerin + sına 30 akuye + geldim 87 simdi 87 salter e gidiyor peki salterin diger ucundan cıkan uc direk akuyemi gtcek yani 30 a ? bunu ogrenmek istiyorum birde 2 adet sis farları icin tek bir tane role yetermi yoksa 2 tane mi role kullanıcam
Aydınlatırsanız sevinirim

Ekli dosyalar

• far.jpg
    far.jpg
    90.3 KB · Görüntüleme: 94

eRaGoN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tek röle yeterli arkadaşım..Şalterin olduğu yere anahtar koyacaksın bastığın zaman sisler yanacak diye biliyorum sitede elektrikçi arkadaşLar vardır..

TmaC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sen cok karıstırmıssın şimdi sana basit bi yöntem sunayım

simdi aldıgın sislerin (+) ve (-) leri bellidir iki sis farının (-) lerini birlestir yani seri bağla sonra tek kablo halince akü'ye cek ve akünün (-) kutbuna bağla (+) larınıda aynı sekilde seri bağla tek kablo halince aracın içine müsait bi deli bularak çek sonra sigorta tablasını sök,sök dedigim vidalarını sök arkasına ulaşmak icin orda arka sis farlanının rölesi var onun kablosuna bağla, arka sis rölesini nasıl bulacam dersen arka sis farlarını aç kapa yap elini ordaki rölelerin üzerinde gezdir hangisinde titresim hissedersen bilki o röle dir sonra bi ölcü aleti yardımıyla arkasına gelen kabloları ölç hangisi tetikleme ucuysa tespit et bağla...

arka sisler yanmasın dersende arka sislere giden kabloyu ayır belki karısık gelebilir ama senin yöntemden daha basit zaten elektirikciye gitsen bu sistemi yapacak sana

Cicihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hallettim :D sagolun

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sigorta kutusunda kadar Sis Farı için Tesisat Geliyor.