Sizce Bu Kış İçin Lastik ALINMALI MI ?

Kış Lastiği Almalımıyız ?

• Evet

Oy: 11 64.7%
  • Hayır

Oy: 3 17.6%
  • Karasızım

Oy: 3 17.6%

• Kullanılan toplam oy
    17
  • Anket kapatılmış .

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Ben halen fırsat bulup köye gidip lastikleri takamadım, inş. sorunsuz geçiririm şu karlı günleri...

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Valla ne yalan söyliyim bende michelin çıkmalarını taktırıyorum bugün :LOL: hiç vakit bulamadım ama bugün mecbur bulmalıyım

• Beğen
Tepkiler: SahinUcar8186

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
kışlık lastik tercih meselesi. aracın nerede ne şartlarda kullanılacağı, araç sahibinin kışlık lastikler hakkındaki düşünceleri çok farklı olabilir. çok zorlu kış şartlarındaki kişiler zaten yaz bitince kışlıkları hazırlıyor tarihler dahi gelmeden. ama kar yağmayan, nispeten sıcak geçen şehirdekiler arada kalıyor.

ben duruma göre alır veya almazdım. ama eğer araçla birlikte kış lastiği gelmişse gider vaktinde taktırırdım.

• Beğen

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
kışlık lastik tercih meselesi. aracın nerede ne şartlarda kullanılacağı, araç sahibinin kışlık lastikler hakkındaki düşünceleri çok farklı olabilir. çok zorlu kış şartlarındaki kişiler zaten yaz bitince kışlıkları hazırlıyor tarihler dahi gelmeden. ama kar yağmayan, nispeten sıcak geçen şehirdekiler arada kalıyor.

ben duruma göre alır veya almazdım. ama eğer araçla birlikte kış lastiği gelmişse gider vaktinde taktırırdım.
Kışlık lastik tercih degil zorunluluktur. Normalde 7 derece derler ama 10 derecenin altına düştüğünde hava sıcaklıkları kışlık lastik takılır. İstanbul'da hava 10 derece , Ağrı'da -5 bakmaz yaz lastiği kışın sertleşir ve ömründen yemeye başlar 5 sene yazlığınızı kullanacağınıza 1 kış kullandınız diye o 5 senelik ömür düşer 2 seneye. Hepsini geçtim kazara bir yere yolculuk yapmaya kalkarsınız aynı benim başıma geldiği gibi gizli don'a bi denk gelirsiniz.... Benim karşılaştığım sahne hemde 30 ile giderken (KADINA VURMAK, ARABAYA VURMAK, KALDIRIMDA YÜRÜMEK...) Ben manevra yaparak kaldırımda yürüdüm kasko 5,400 TL Hasar işledi arabaya bu konu şakaya gelmez bu konu ciddi bir konu 1500 TL kaçarsınız sonuçlarını siz çekersiniz (VİCDAN AZABI, BAŞKASINA HASAR VERMEK, KENDİNE HASAR VERMEK)

• Beğen
Tepkiler: smihci

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Valla ne yalan söyliyim bende michelin çıkmalarını taktırıyorum bugün :LOL: hiç vakit bulamadım ama bugün mecbur bulmalıyım
Okan çok yaşlı olmasın lütfen yani en azından 3 yaşını geçmemiş olsun lastikler.

• Beğen

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
şahin bey kışlık lastiklerin gerekliliği savunmanız açısından sizi anlıyorum ancak siz insanlara olmazsa olmaz şeklinde anlatımlar yaparak önceki mesajımda belirttiğim tercihi zorunluluk olarak görüyorsunuz.

kışlık veya yazlık önemli değil. lastik arabanın yere temas eden en önemli parçasıdır. yapılabiliyorsa imkanlar dahilinde mevsimine uygun olan seçilmelidir. diğer taraftan yokuşu az düz bir şehirde belki bir veya iki kar yağışının ancak görüldüğü bir yerde (hususi aracına) kış lastiği takan kişi sayısı üçü beşi geçmez. tercih burada zorunluluk olamaz. ama ticari araçlar nerede ne şartlarda olursa olsun takmaya mecburdur o ayrı bir konu.

çok kısa devam edeyim mevsime uygun takılmış nice sıfır lastiği olan araçlar var ki sürücüsü nedeniyle kaza yapabiliyor, yolda kalabiliyor. şoförlük de en az lastik kadar etkendir aracın yolda güvenle gidebilmesinde.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Okan çok yaşlı olmasın lütfen yani en azından 3 yaşını geçmemiş olsun lastikler.

Eyvallah... baktım eski değil zaten satan adam 18 jant taktırdığı için satmak zorunda kalmış mecburen. Yeni güzel lastik

• Beğen
Tepkiler: SahinUcar8186

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Eyvallah... baktım eski değil zaten satan adam 18 jant taktırdığı için satmak zorunda kalmış mecburen. Yeni güzel lastik
Aman iyi en azından 3 sene kafan ağrımaz.

• Beğen