Sizce Bu Kış İçin Lastik ALINMALI MI ?

Kış Lastiği Almalımıyız ?

• Evet

Oy: 11 64.7%
  • Hayır

Oy: 3 17.6%
  • Karasızım

Oy: 3 17.6%

• Kullanılan toplam oy
    17
  • Anket kapatılmış .

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bence bahsettiğin şekilde kullanıyorsan almana gerek yok.
Lastiklerin yeniyse İstanbul çok soğuk olmuyor yazlık lastiklerin işini görür kar yağarsa gözün kesmiyorsa o gün araç kullanamazsın olur biter.

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Bence bahsettiğin şekilde kullanıyorsan almana gerek yok.
Lastiklerin yeniyse İstanbul çok soğuk olmuyor yazlık lastiklerin işini görür kar yağarsa gözün kesmiyorsa o gün araç kullanamazsın olur biter.
Yorumları hiçmi okumadınız? Onca laf söyledim orada genede bu cevabı mı veriyorsunuz?

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yorumları hiçmi okumadınız? Onca laf söyledim orada genede bu cevabı mı veriyorsunuz?
Şahin bey bukadar tepki vermenize gerek yok...Herkez kendi görüşünü belirtiyor...Siz katılırsınız veya katılmazsınız...Lütfen görüşlere saygı duyalım ve tepki değilde açıklayıcı yorumlar yaparsak konu daha sakin ilerler...Saygılar...

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Evet bu cevabı veriyorum.
gerilmenize fevri davranmanıza hatta bu tarz yorum yapmanız boş ve anlamsız.

yasal bir zorunluluk kanunen yok kimseye nasıl kışlık lastik kullanmıyorsun diyemezsiniz.
isteyen takar isteyen takmaz.

arkadaş lastik alma sorusunu öncelikli olarak lokasyon bazlı mevsimsel durumlar sürüş şekli ve maddi olarak değerlendiriyor.
ve bu çerçevede bakınca bence almasına gerek yok diyorum.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Bu videoları bir seyret

Videoları izledim tavsiyeniz için teşekkür ederim ama burda ki olay reklam :) O yüzden benim söz konusu olan konuyu açma nedenim sizler benden OPEL konusunda daha bilgilisiniz, çünkü daha önce audi kullandım, Bmw kullandım, vw kullandım ama bu sene böyle bir durumun içine düştük bu senede tutup 100 bin km audiye yada ıvıra zıvıra bineceğime daha az bir paraya Sıfır Astra Sedan aldım ve kullanıyorum. Bu yüzden

İstanbul gibi bir şehirde lastik kullanmalımıyım ? Söz konusu olan ilk videoda sizinde gördüğünüz üzere araç Fluence bizim aracımız ASTRA yol tutuşu ve ağırlık olarak birbirinden farklı
Diğer bir etken araç 2020 model 10.000km de daha lastikler yeni., Burdaki sonuca göre hava sıcaklığı belirli derecenin altına düşmüyor ki bende uzun yola gitmiyorum ortalama günlük 40 km yolum var gidiş- geliş zaten karantinadayız hafta sonları bir yere gittiğimiz yok.

Bunlara rağmen yoğun bir kar yağışıda yaşamıyoruz, genel anlamda ısı dereceside düşmüyor, buzlanmaya müsait bir yolda kullanmıyorum, o yüzden ben maddi konuda değilim en fazla olsa olsa 2000-2500tl sorun değil alırım. Bana göre tartışacağımız konu almalıyız şundan dolayı demeniz yeterli olacaktır, ama siz konusu ispata dökmüşsünüz.
Alacaksak neden ? Almayacaksak neden ? Soru çok basit

Sizce Bu Kış İçin Lastik ALINMALI MI ?​

• Beğen
Tepkiler: Cemil

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Videoları izledim tavsiyeniz için teşekkür ederim ama burda ki olay reklam :) O yüzden benim söz konusu olan konuyu açma nedenim sizler benden OPEL konusunda daha bilgilisiniz, çünkü daha önce audi kullandım, Bmw kullandım, vw kullandım ama bu sene böyle bir durumun içine düştük bu senede tutup 100 bin km audiye yada ıvıra zıvıra bineceğime daha az bir paraya Sıfır Astra Sedan aldım ve kullanıyorum. Bu yüzden

İstanbul gibi bir şehirde lastik kullanmalımıyım ? Söz konusu olan ilk videoda sizinde gördüğünüz üzere araç Fluence bizim aracımız ASTRA yol tutuşu ve ağırlık olarak birbirinden farklı
Diğer bir etken araç 2020 model 10.000km de daha lastikler yeni., Burdaki sonuca göre hava sıcaklığı belirli derecenin altına düşmüyor ki bende uzun yola gitmiyorum ortalama günlük 40 km yolum var gidiş- geliş zaten karantinadayız hafta sonları bir yere gittiğimiz yok.

Bunlara rağmen yoğun bir kar yağışıda yaşamıyoruz, genel anlamda ısı dereceside düşmüyor, buzlanmaya müsait bir yolda kullanmıyorum, o yüzden ben maddi konuda değilim en fazla olsa olsa 2000-2500tl sorun değil alırım. Bana göre tartışacağımız konu almalıyız şundan dolayı demeniz yeterli olacaktır, ama siz konusu ispata dökmüşsünüz.
Alacaksak neden ? Almayacaksak neden ? Soru çok basit

Sizce Bu Kış İçin Lastik ALINMALI MI ?​

Çok kısa ve net cevap vereyim hava 7 derecenin altına indiği an kış lastiği takılır çünkü yazlık lastik özelliğini kaybeder ve sizi riske atar yol durumu ne olursa olsun. Son olarak yazlık lastiğin ömrünüde azaltmış olursunuz 5 sene kullanacağınız lastiği 2. sene çöpe atarsınız. Sorunuza cevap olarak kesinlikle Bu Kış İçin Lastik ALINMALI.

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Evet bu cevabı veriyorum.
gerilmenize fevri davranmanıza hatta bu tarz yorum yapmanız boş ve anlamsız.

yasal bir zorunluluk kanunen yok kimseye nasıl kışlık lastik kullanmıyorsun diyemezsiniz.
isteyen takar isteyen takmaz.

arkadaş lastik alma sorusunu öncelikli olarak lokasyon bazlı mevsimsel durumlar sürüş şekli ve maddi olarak değerlendiriyor.
ve bu çerçevede bakınca bence almasına gerek yok diyorum.
Haklısınız.

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Şahin bey bukadar tepki vermenize gerek yok...Herkez kendi görüşünü belirtiyor...Siz katılırsınız veya katılmazsınız...Lütfen görüşlere saygı duyalım ve tepki değilde açıklayıcı yorumlar yaparsak konu daha sakin ilerler...Saygılar...
Tepkili değilim aslında sadece şaşırıyorum ortada gerçekler varken insanlar neden anlamamak için kendini zorluyor. Baştan'da söyledim hiç kimsenin hayatı umurumda bile değil ister kendini, çevresini ve ailesini düşünür, ister düşünmez ben sadece doğru yolu göstermeye insanların hayatını korumaya çalışıyorum.

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar tekrar söylüyorum alıp almamanız önemli değil size ısrarla alın diyemem ben sadece sonuçlarının bu olacağını söylüyorum size değer verdiğim için bu kadar dile getiriyorum bundan sonra özellikle bu yazıdan sonra daha bir şey yazmam bu konu hakkında karar sizin ama gene unutmayın bunu size bir şey olmasın hayatınızı riske atmayın diye yazdım.

• Beğen
Tepkiler: Cemil

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Okan hocam, olaya sadece bu kış olarak bakmamak lazım.. İmkan ve durumlar elveriyorsa almalı çünkü lastik sadece tek bir kış kullanılmıyor aldığınız lastiği düzgün kullanımda 4-5 sene kullanırsınız ve de bu sene olmazsa daha sonraki senelerde alınacak bir şey sonuçta... 4 lastik ortalama 1900-2000 civarına çözülür, önce canımızı sonra da araçlarımızı yaklaşık 2 bin lira için riske atmamak gerektiğini düşünüyorum..

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN