Soğutma suyu için saf su mu? hazır su mu?

lsengul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar aracımın soğutma suyunu değiştiricem fakat bir kaç defa değiştirmeyi düşünüyorum temizlenmesi açısından bunun için mutlaka saf su mu? olması gerekiyor marka hazır sulardan olsa uygun olur mu? teşekkürederim

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Evde arıtıcı kullanıyorsanız o su kullanabilir diye düşünüyorum. Burdaki en önemli etken kireç ve paslanmaya sebebiyet vermemesi olarak söyleyebiliriz. Geçici temizlikten sonra mutlaka organik antifiriz kullanmakta fayda var.

• Beğen
Tepkiler: lsengul

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
saf su kullanılmaz. Hasip kardeşimizin dediği gibi arıtma suyu veya marka hazır suları kullanın. eğer sistem içerisinde yağ vs varsa su onu alıp götürmez bilginiz olsun temizleyici solüsyonlar var onlar kullanılıyor. Daha sonrasında da aracınıza uygun antifiriz konulması şart.

• Beğen

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Antifiriz koyun uygun yollu 5 litre alın biraz öyle kullanın su kaçakları çıkarsa yaptırırsınız yoksa da motul optimal antifiriz ve içerisine motul mocool koyun uzun süre sorunsuz kullanırsınız

• Beğen

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
şebeke suyu ile sistemi temizle
akabinde antifriz +saf su ile işlemi tamamlayın

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saf su kullanılmaz. Hasip kardeşimizin dediği gibi arıtma suyu veya marka hazır suları kullanın. eğer sistem içerisinde yağ vs varsa su onu alıp götürmez bilginiz olsun temizleyici solüsyonlar var onlar kullanılıyor. Daha sonrasında da aracınıza uygun antifiriz konulması şart.
Saf su neden kullanılmaz hocam?

zamorano007

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Sulandırılmıs antifriz kullanimi uygundur, simdilerde evans diye bir sogutma sivisi duydum onu arastiriyorum. Merak edenler icin internet adresi google da var videolari var ama bir kullanicinin agzindan canli duymak daha mantikli geliyor

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: omeroz ve lsengul

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et

Yanlış bilgi soğutma sisteminde sulu sıvı kullanılacaksa kesinlikle saf su+antifriz kullanılır yada evans tarzı susuz hazır sıvılar kullanılır.

Antifiriz koyun uygun yollu 5 litre alın biraz öyle kullanın su kaçakları çıkarsa yaptırırsınız yoksa da motul optimal antifiriz ve içerisine motul mocool koyun uzun süre sorunsuz kullanırsınız

Motul mocool aslında ss motosikletler içindir. Şehir içine girince acayip hararet yaparlar onun için üretilmiştir fakat benim motor 15 derece düşük çalışınca hep çalışma sıcaklığına gelmek için fazla yakıt tüketiyordu boşaltıp su+antifrize geçmiştim.

Opel için hangi motulun antifrizi kullanmalıyız orjinali pempe ama motulda gm onaylı olan turuncu pembe olanı vw onaylı sadece

Ben her değişimde yıkama sırasında bile saf su kullanıyorum saf suyu kimyacılardan alırım diğerlerinin ne olduğu belli olmuyor

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Yanlış bilgi soğutma sisteminde sulu sıvı kullanılacaksa kesinlikle saf su+antifriz kullanılır yada evans tarzı susuz hazır sıvılar kullanılır.

Motul mocool aslında ss motosikletler içindir. Şehir içine girince acayip hararet yaparlar onun için üretilmiştir fakat benim motor 15 derece düşük çalışınca hep çalışma sıcaklığına gelmek için fazla yakıt tüketiyordu boşaltıp su+antifrize geçmiştim.

Opel için hangi motulun antifrizi kullanmalıyız orjinali pempe ama motulda gm onaylı olan turuncu pembe olanı vw onaylı sadece

Ben her değişimde yıkama sırasında bile saf su kullanıyorum saf suyu kimyacılardan alırım diğerlerinin ne olduğu belli olmuyor
Opelde motul optimal antifiriz direk opel onaylıdır üzerine mocool yeterlidir 3 4 derece daha iyi soğuyor motor

• Beğen
Tepkiler: cagatay16