Start Stop devreye girmiyor.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ilk basta takili degildi sonradan taktim yine girmedi ama dedigim gibi eylulden beri araba toplasam 30 km yol gitti gitmedi hafta sonu ayarlaya bilirsem bi gebzeye yada sileye gitsem yeterli olur sorunu varmi gormek icin gitgel 140 150 olmasi lazim mesafenin.
Emniyet kemerinden yapmış olabilir, Özelikle de dediğniz gibi deneyin bakalım bence bir sorun olduğunu düşünmüyorum açıkcası

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Sistemde bende sorun olduğunu sanmıyorum, motor sıcaklığı bile etkiliyor. Biraz kullanıp takip etmek lazım..

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

erenilter

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Ilk basta takili degildi sonradan taktim yine girmedi ama dedigim gibi eylulden beri araba toplasam 30 km yol gitti gitmedi hafta sonu ayarlaya bilirsem bi gebzeye yada sileye gitsem yeterli olur sorunu varmi gormek icin gitgel 140 150 olmasi lazim mesafenin.
Öncelikle merhaba aracım astra k küçük bir kaza sonrası motor kaputu açık uyarısı verdiğinden star stop devreye girmedi tamir sonrası araç far beklediği için yaklaşık 16 gün tamirhanede yattı çıkınca artık kaput açık uyarısı vermediği için çalışır diye düşündüm bende aracımı okul ev arası 2.5 km lik yolda kullanıyorum ama çalışmadı yine kitapçığını defalarca okudum dinlediğim videolardan aracın aküsünden kaynaklı olduğuna kanaat getirince sevdiğimiz bir abimizin yanına ölçtürmeye gittim ölçüme başlamadan sorduğu start stop çalışmıyor değilmi sorusuyla anladım ki sorun akü kaynaklı ve değer baya düşük çıktı yeni akü aldım artık varta sorun yok şimdi sizde arkadaşların dediği gibi önce bir akünüze vaktırın

YILDIRIM

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Merhaba, 2019 insignia aracım var sadece uzun yol için kullanıyorum onun haricinde kapalı garajda haftada bir 5 - 10 dk çalıştırırım, 20 gün önce falan işim vardı git gel 20-30 kmlik bir yere gittim start stop devreye girmedi normalde her zaman devreye giren sistem çalışmadı. geçen pazar aklıma geldiydi. 10 15 dk kullandım site içinde çıkmadım dısarı orada da devreye girmedi sebebi ne olabilir. araç 8750 kmde.
Saygılar ..Aynı sıkıntı bizde de oldu maalesef.Bir haftadır start stop devreye girmiyor.Aracı alalı 20 gün sonra tam 1 yıl olacak km 11000 de.Aracı nadiren uzun yolda kullanırım.Genelde işten eve, evden işe.Sormadığım servis kalmadı.Hemn hepsi aşağı yukarı aynı cevabı verdi.Start stop özelliği hassas bir tertibatmış.Akü kapasitesi %80 in altına düştüğü zaman çalışmazmış.Uzun yol yapmak da kesin çöözüm olmazmış.Akünün bittiği ya da zayıfladığı anlamına gelmemekle birlikte yeterli donanımı olan bir serviste şarj edilmesi gerekliymiş.Yani bu bir potansiyel arıza değil dediler..Velhasılkelam ben bu işi saçma buldum.En azından aracın bu durumu ikaz ya da uyarı şeklinde kullanıcıya bildirmesi gerekmez miydi???Sahi kardeş, sen bu işi çözdün mü, çözdünse nasıl çözdün??Merak ettim..

Sadıky

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Saygılar ..Aynı sıkıntı bizde de oldu maalesef.Bir haftadır start stop devreye girmiyor.Aracı alalı 20 gün sonra tam 1 yıl olacak km 11000 de.Aracı nadiren uzun yolda kullanırım.Genelde işten eve, evden işe.Sormadığım servis kalmadı.Hemn hepsi aşağı yukarı aynı cevabı verdi.Start stop özelliği hassas bir tertibatmış.Akü kapasitesi %80 in altına düştüğü zaman çalışmazmış.Uzun yol yapmak da kesin çöözüm olmazmış.Akünün bittiği ya da zayıfladığı anlamına gelmemekle birlikte yeterli donanımı olan bir serviste şarj edilmesi gerekliymiş.Yani bu bir potansiyel arıza değil dediler..Velhasılkelam ben bu işi saçma buldum.En azından aracın bu durumu ikaz ya da uyarı şeklinde kullanıcıya bildirmesi gerekmez miydi???Sahi kardeş, sen bu işi çözdün mü, çözdünse nasıl çözdün??Merak ettim..
Hocam çok absürt oldu ama bu konuyu açtığım gunden 1 2 gün once niye girmiyor diye site içinde 15 20 dk bos bos kullandım dur kalk yaptım. sonraki hafta çalıstırdım bi 100 150 km yapayım kendine gelmezse servise gideyim diye. otoparktan çıkarken telefonu kontrol edeyim diye durdum. Devreye girdi. :):):) hani canıs sıkıldıda mı devreye girdi yoksa onceki hafta dolduda mı girdi fikrim yok.
o gun site içinde 10 dakika daha kullandım kontrol etmek için çalısıyordu. :)

YILDIRIM

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Hocam çok absürt oldu ama bu konuyu açtığım gunden 1 2 gün once niye girmiyor diye site içinde 15 20 dk bos bos kullandım dur kalk yaptım. sonraki hafta çalıstırdım bi 100 150 km yapayım kendine gelmezse servise gideyim diye. otoparktan çıkarken telefonu kontrol edeyim diye durdum. Devreye girdi. :):):) hani canıs sıkıldıda mı devreye girdi yoksa onceki hafta dolduda mı girdi fikrim yok.
o gun site içinde 10 dakika daha kullandım kontrol etmek için çalısıyord

YILDIRIM

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Sanırım bu tecrubelere istinaden bazı önlemler almak gerektiği sonucuna varılıyor.Zaten hatırladığım kadarıyla satış temsilcisi arkadaş beni start stop özelliği konusunda,"aküyü çabuk bitiriyor" diye uyarmıştı.Bundan böyle kullanırken, radyo-müzik vs., şerit takip sistemi, start stop, kış paketi(direksiyon-koltuk ısıtma) gibi özellikleri bir süre kullanmayacağım.Bakalım tekrar çalışacak mı.Saygılar..

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hava sıcaklığı motor su yağ sıcaklığı ve o anlık kullanılan enerji bu sistemi devre dışı tutar özellikle kısa mesafelerde

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Soğuk motor da devreye girmez kesinlikle ve elektronik sistem çok olduğundan akü alırken anketlerini yüksek almaya bakın bağzı marka araçlar gibi çalışmıyor start stop opelde erman arkadaşımızın dediği gibi belirli derecelerde çalışıyor

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Sanırım bu tecrubelere istinaden bazı önlemler almak gerektiği sonucuna varılıyor.Zaten hatırladığım kadarıyla satış temsilcisi arkadaş beni start stop özelliği konusunda,"aküyü çabuk bitiriyor" diye uyarmıştı.Bundan böyle kullanırken, radyo-müzik vs., şerit takip sistemi, start stop, kış paketi(direksiyon-koltuk ısıtma) gibi özellikleri bir süre kullanmayacağım.Bakalım tekrar çalışacak mı.Saygılar..
Aracınızda aküyü yeme ya da çabuk bitirme söz konusu olmaz. Çünkü akünüz start stopa uygun bizim normal araçlarda kullandığımız akülerden olmadığı için gönül rahatlığıyla aracınızı ve özelliklerini kullanın ama arada birde aracınızla çıkıp km yapın ki akü kendini şarj etmeli. Benim 2020 araç şuan 10.000 oldu temmuzdan beri :LOL: :LOL:

• Beğen
Tepkiler: Kaan.