..su eksiltme yardım..

akyuz.cagri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım su eksiltiyor,hemen belirteyim conta yanması değil sorun,.aracın altında su birikmeside yok,.dün aracım çalışmadı,akü bitmiş gibi tüm gösterge ışıkları kapalı kaldı ama far vs çalışmıştı,suyun bittiğini farkedip su koydum araç çalıştı ama bu sefer sol far ampülü patladı,akıl erdiremedim,yorum istiorum...?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ampulün yanmasi tesadüfdür su neden eksiltiyor sen ona bak bence..bagdastirmadan önce...

akyuz.cagri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne yere akıtıo nede contadan,anlamadım bitürlü...acaba su yağa karışıor olabilirmi??

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
conta yanmadi diyorsun...??? nerden vardin bu kaniya???
eger hic bir yerden kacirmiyorsa contadan atiyordur bu illede disari akitma olmaz..ya yag kanalina kacirir burda yaga karisir veya motor calisinca basinctan silindirlere kacirir ordan eksoz ile disari atar buhar halinde....

akyuz.cagri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bikaç ustaya gösterdim conta olmadığına ordan kanaat getirdim,aracımın yağını ölçtüğümde fazla çıkıor,ama bi ustaya baktırdığımda sewie normal gösterio,kafayı yicem sonunda,...

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
su kabının kapağına baktınız mı. basınca dayanamayıp kaçırma yapıyordur belki...

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın suyunu tamamlayıp olduğu yerde çalıştırın hararet yükselsin fan açtığı sırada motoru kapatıp dinleyin sesi dış kaçak varsa belli olabilir. (su kabının kapağını iyice kapadıktan sonra yapın bunu basınç gerekli çünkü)

yağ ne kadar fazla bu arada? araç çalışır vaziyette seviye ayarlanmış olabilir. buda stop edip yağ süzülünce fazla görünmesine sebep olur.

akyuz.cagri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın suyunu tamamlayıp olduğu yerde çalıştırın hararet yükselsin fan açtığı sırada motoru kapatıp dinleyin sesi dış kaçak varsa belli olabilir. (su kabının kapağını iyice kapadıktan sonra yapın bunu basınç gerekli çünkü)

yağ ne kadar fazla bu arada? araç çalışır vaziyette seviye ayarlanmış olabilir. buda stop edip yağ süzülünce fazla görünmesine sebep olur.
kardeş senin dediğin sözkonusu olabilir.ben motoru yeni çalıştırdığımda bakmıştım yağa,baya fazla gibi geldi,ama ustaya götürdüğümde tam sewiyesinde çıktı,sanırım yağın fazla görünmesi senin dediğin muhabbet.ama suyun tükenmesini çözemedim,işin garibi araba su tüketio,hararet yapmıo,sadece kaloriferden sıcak hava alamıorum su tükettiğinde..

tyson__0645

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
conta yanmadi diyorsun...??? nerden vardin bu kaniya???
eger hic bir yerden kacirmiyorsa contadan atiyordur bu illede disari akitma olmaz..ya yag kanalina kacirir burda yaga karisir veya motor calisinca basinctan silindirlere kacirir ordan eksoz ile disari atar buhar halinde....

katılıyorum

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genlesme kapinda su o kadar eksilmez kaloriferin icine hava dolacak kadar kardesim...
ya suyu biryerlerden kaciriyor..kalorifer petegi..hortumlar vs.... yoksa illede yaga karistiracak diye birsey yok..pistinlara dogru kacirma yapar..buda ancak motor calisirken basinc ile olur yani calismadan kacirmiyacak sekilde... ve motor calisinca egsozdan atar... iceride antifriz kokusu almiyorsan ..ve antifrizin varsa kokar..yoksa iceride kacak yok demektir..geriye motor cevresi kalir..ve egzoz koklama eger antifriz kokuyorsa ve isnmis motor gasda duman atiyorsa yani buhar contani degistiri..
bir örnek daha motor isininca plastik kabin agzini ac bak bakalim su hava kabarcigi ve egzos kokusu ile geliyormu???.... diyeceklerim bu kadar..yani usta yagda su yok conta iyi derse o usta da hata var iyi incelemesi lazim..su nerden kaciyor...