Sübap değişim ücreti

OKAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba ,

Bir süredir Astra J 1.6 aracımdaki soğukken stop etme, sarsıntılı çalışma , gaz yememe ve arıza lambası yakıp söndürme problemleri ile ilgili olarak sübapları değiştirmeye karar verdim . 1 ve 4. silindir subapları problemli çıktı. Bugün ustama değiştirtdim.
Çelik sübap değişimi, üst kapak taşlama ve bronz işçiliği , triger değişimi, motor yağ ve filtre değişimleri ve bir kaç ufak işlem için 2.300 TL ücret ödedim sizce normal mi ?

serkan6103

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba ,

Bir süredir Astra J 1.6 aracımdaki soğukken stop etme, sarsıntılı çalışma , gaz yememe ve arıza lambası yakıp söndürme problemleri ile ilgili olarak sübapları değiştirmeye karar verdim . 1 ve 4. silindir subapları problemli çıktı. Bugün ustama değiştirtdim.
Çelik sübap değişimi, üst kapak taşlama ve bronz işçiliği , triger değişimi, motor yağ ve filtre değişimleri ve bir kaç ufak işlem için 2.300 TL ücret ödedim sizce normal mi ?

kardeşim aracın kaç km de idi tamir sonrası çekiş performas olarak neler değişti yaz bilir misin

OKAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim aracın kaç km de idi tamir sonrası çekiş performas olarak neler değişti yaz bilir misin

Aracım 67.000 km'de , aracı dün akşam teslim aldım, performans konusunda eski haline döndü, gaz yememe ve silkeleme yapmıyor artık. Aracım normalde 1 depo LPG ile yaklaşık 380km yol giderken sübap sıkıntısı başgösterdiğinde 300km'ye kadar düşmüştü , şu an mesafe ölçümü için fırsatım olmadı. Eski sarsıntılı çalışma hali bitti , motorun üstünde sigara dik bir şekilde durabiliyor :) , aracı kullandıkça görüşlerimi yine paylaşırım. Ankara'da sübap ve triger değişimi yaptıracak arkadaşlar varsa yönlendirebilirim.

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüm süpaplarımı çelik yaptınız
eğer 1-4 yaptıysan iş yarım kalmış demektir

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence fazla.
subap değişimi sırasında zaten arabanın motor üstü sökülüyor. ben subap değişimi + triger+ devirdaim 1350 tl vermiştim. + yağ filtre içinde 200 deseniz 1550 1600 civarına çıkmanız lazım . bilemediniz 1700 civarı. işin içine subap fincanları falan girdiyse biraz daha artıyor...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca aracınızda bir daha subap sorunu yaşamak istemiyorsanız afr ayarı yaptırın aracınıza. 150 tl'ye gaz ayarı yapılıyor prins değilse. gerçi bazı serilerine de yapıyorlar artık. bir daha kolay kolay sorun yaşamazsınız. aksi halde 30 40 binde tekrar subap sorunu baş gösteriyor.
Ergazi Mahallesi, 1810. Sk., 06120 Yenimahalle/Ankara FARK OTOGAZ . Safa :0543 573 68 53
307 grubundan fatih yönlendirdi deyin kendisine randevu alıp gidin. aracınızın gazdaki performansının benzinde gibi olduğunu görünce şaşıracaksınız.