Süper Kapı İçi ve Opel LED uygulamaları

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Süper Kapı İçi ve Opel LED uygulamaları

bozlee link' Alıntı:
 ya ben bu görüntüleri niye göremiyorum kırık dosya resmi veriyo açmıyor
İstek üzerine yeniden yüklüyorum.Cebe kadar etkisi olan aydınlatma görülebilsin diye pet şişe koyup da çekmiştim.
[img=800x600]http://l1310.hizliresim.com/1g/c/tgdu4.jpg[/img]
[img=800x600]http://l1310.hizliresim.com/1g/c/tgdvb.jpg[/img]

Bu da orjinal cosmo ledi görüntüsü

[img=800x600]http://l1310.hizliresim.com/1g/c/tgf2p.jpg[/img]

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gayet başarılı yarın servise girecek arabam onlara bunları gösterince acaba ne düşünecekler bilemiyorum ama şansımı deneyeceğim.

bozlee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

resimler için teşekkürederiz çok güzel olmuş gerçektende  14alkiss

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Küçük birer spot gibiler, çok güzel olmuş. (:)

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

en cok istedigim şeylerden biri kapı içi ledi yaptırmak ama buradaki servisin bu işi becerebilecegini hic sanmıyorum sormadım da ama bende hic sans yoktur kesin hic yapmadık,yapamayız ya da elimizde led mevcut degil gibi cevaplar alacagım icin sormayıda korkuyorum en azından hafta sonu bi şansımı deneyecegim calısmalar cok güzel olmus ellerinize saplık iyi günlerde kullanın

cagri84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok istiyorum, çok beğeniyorum gerçekten araca sınıf atlatan bir çalışma edition aracım var burada forumda öğrendiğim kadarıyla vites altı ışıklandırması mevcutmuş :)

Kapı içlerini yaptıracağım ama opel odak gerçekten şaşırmış 350 tl ücret istiyor bu işlem için malzeme maliyeti 25 tl tutmaz 325 tl işçilik çok büyük para

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

350 lira mı maşallah.O ledlerin aynısından alıp sağlam ustaya yaptırılır o kadar abartı bir işlem var mı bilmiyorum ama 150 tl diyorlardı ne ara 350 olmuş bende düşünüyorum yaptırmak.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cagri84 link' Alıntı:
Çok istiyorum, çok beğeniyorum gerçekten araca sınıf atlatan bir çalışma edition aracım var burada forumda öğrendiğim kadarıyla vites altı ışıklandırması mevcutmuş :)

Kapı içlerini yaptıracağım ama opel odak gerçekten şaşırmış 350 tl ücret istiyor bu işlem için malzeme maliyeti 25 tl tutmaz 325 tl işçilik çok büyük para

50 100 liralık olay kapı içi en en babasından. 10 liralık led i bir karış kablo ile döşeyeceksin o kadar.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=6971.15

GNSpower link' Alıntı:
Dostlarım, kapı koluna led uygulaması tamam. İzahata geçiyorum:

Arabanın kapısını söktüğümde elimde kalırsa ne yapacağımı bilmediğimden eski Astra G'yi de götürdüğüm ve eskiden beri tanıdığım bir servisin kanatları altında bu işi yapayım dedim, servise gittim. Neyse arabayı çektik bir kenara, ben girişecektim ama oranın çok sevdiğim elektrik ustası dur ben bir bakayım önce dedi. Herşeyi o yaptı. Yalan yok, ben yaptım dersem Allah beni taş eder. (:)

Yine de süreci takip ettim, yapacak arkadaşlarım için gerekli bütün bilgileri özümsedim hatta not aldım. :)

֖ncelikle sol kapıyı sökmedik onu belirteyim. Yalnızca iki kapının da sapında (yada tutamaç görevi gören kolunda) bulunan ve Hasan abimin de videosunda gösterdiği kaplamayı söktük. Daha sonrasında dirençli ledleri ustam lehimledi ve plastik muhafazaya sardı (ki bunları benim yapmam mümkün değildi, illa ki bu konuda bir elektrikçiden yardım almam icap ederdi) ve sonrasında iki tarafta da cam açma düğmelerinden elektrik aldık.

Kablo bağlantılarını şu şekilde yaptık:

Sol kapı için yeşil siyah.
Sağ kapı için kahverengi-sarı siyah

Bu bağlantıları yaptıktan sonra normal şekilde vites üstündeki ve altındaki ambiyans lambaları yandığı sürece kapı kolları da yanıyor. Arabayı kapattığımda ise vites altı söndükten 1-2 saniye sonrada bunlar sönüyor. Yalnız dimmerli değiller, zart diye yanıyorlar zort diye kapanıyorlar aklınızda bulunsun. Tabii ben memnunum halimden. (:)

Telefonum serviste olduğu için tarihi bir telefonla çekim yapmak zorunda kaldım, resimler antik kalitedeler, akşama güzel bir video çekimi yapacağım ama açılış kapanış ve ambiyanslarıyla ilgili.

Resimler şöyle:

01022013002resize.jpg

01022013004resize.jpg

01022013009resize.jpg

01022013010resize.jpg

Bu da işi halleden ustam iş başındayken. (:)

01022013.jpg

cagri84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

odak dynamics sitesinde 350 tl olarak gözüküyor. Fiyat aşırı abartı 100 tl 150 tl bile pahalı ama servis yaptığı için ehhh işte denebilir.