Sürücü kapısı açılmıyor

serdal1977

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar arkadaşlar bu aracın arızasından bir türlü rahat edemedim.geçen gün arabayı kilitledim pazara gittim geldim kumandadan kapıları açtım ve arabaya binip eve gittim ama arabadan inemedim sürücü kapısı malesef açılmıyor.yapmadığım kalmadı ieçrden açılmıyor,dışardan açılmıyor,anahtarla açılmıyor.ama kumandayla kilitlediğimde sürücü kapısı dahil içerdeki çubuk hareket edip kapıları kilitliyor.bu halde döşemede sökülemediğinden bakamadım.birde eskiden anahtarı kontağa takıp çevirip ışıklar yanınca anahtar üzerinden kapı açma düğmesine basılı tutunca kapılar kilitlenip açılırdı şimdi onuda yapmıyor.bir türlü anlayamadım bu işi birde düşünsenize bu halde arabayla geliboludan balıkesire oradanda adana ve bugünde diyarbakıra geldim benzinliklerde falan millet bana gülüyo yan kapıdan inip biniyorum yakında ayağımla teyibi falan kırcam :) böyle bir olay başına gelen varsa yada bir fikri olan varsa lütfen yazsın. NOT:bu arada en son arabayı camları kapatmak için çift kilit yapmıştım.

Son düzenleme:

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim eski polo da kapıları 3 dakka sonra otomatik kilitliyordu :rolleyes: alarm sistemini değiştirmek zorunda kalmıştım, varsa alarm sistemini elektrikçiye, yoksa kilit mekanizmasını kilitçiye gösterin,

sizinki gibi bir durumda hayli ilginç ve sıkıcı olmalı :confused:

Son düzenleme:

serdal1977

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yorumun için teşekkür ederim aracımda alarm yok.yarın aküyü söküp takıcam belki işe yarar.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Geçmişolsun serdal abi. Kapda kilit motorunun hareketini hissediyormusun. Anahtarla da açılmıyorsa mil yerinden çıkmıştır sanırım.

serdal1977

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saol cengiz sanada uğrayamadım kusura bakma benimde işyerim değişti yani işler karışıktı.ankara tekrar hayırlı olsun.çubuğu aşağı yukarı yapınca kilitleniyomuş sesi geliyor motorunda problem yok gibi dediğin gibi milden olabilir peki kapı kilitliyken bu mile nasıl uluşırım?

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Abi kendin yapıcaksan yolcu tarafını açıp klilidin yapısına ne yapabilirsin bak. Sonra şöför kapısının camını indirip aradan sert kanca şeklinde bi telle açmaya çalış.

serdal1977

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladım cengiz saol tabii yolcu kapısı döşemesini açmam gerekecek dimi kırıp dökmekten korkuyorum açıkcası peki bu bizim bülent yada hayrettin usta anlarmı bu kilit işinden olmassaa onlara gidicem

serdal1977

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Saol cengiz bu araba beni mahvetti zaten hergün yeni bir arıza satacam zaten yakında

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Saol cengiz bu araba beni mahvetti zaten hergün yeni bir arıza satacam zaten yakında

99 polo yu bende sırf bu yüzden sattım araç belli yaşa gelince artık sağdan soldan sürekli acayip arızalar vermeye başlıyor ve deli ediyor.