Tavan Folyo Kaplama Önerir misiniz?

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Zafira Tourer "mahogany brown" rengi aracım var. Aracım aslında boya anlamında sıkıntılı değil. Ufak tepek onarım gerekiyor tabi. Ancak geçen yıkamaya gittiğimde yıkayan arakadaş tavanda bir vernik atması olduğunu söyledi. "Aracın biraz yüksek hocam, kuş pisliği bence burada çok uzun süre kalmış. O da böyle şeylere sebep oluyor." dedi. "İstersen opelle git görüş 10 yıl boya garantisi var komple boyat. Ama benim önerim siyah ya da aracın kendi renginde bir folyo kaplat" önerisinde bulundu.

Araçlarına bu sebeplerden dolayı folyo kaplatan var mı? Gerçekten de o kısımda 2-3cm çapında büyük bir vernik atması mevcut. Açıkcası bir an önce müdahele etmek istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Folyo' nun kötü bir etkisi oluyor mu uzun vadede falan?

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Not: Aracı uzun yıllar satmayı planlamadığım için değer kaybı vb. endişem yok. Sadece daha büyük sorunlara sebep olmaması açısından bir çözüm arıyorum.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Şahsi görüşüm; herhangi bir şeyin üzeri kaplandıysa kesin altında bir sorun vardır diye düşünürüm.

• Beğen
Tepkiler: Hasip

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Şahsi görüşüm; herhangi bir şeyin üzeri kaplandıysa kesin altında bir sorun vardır diye düşünürüm.

Açıkcası bu düşünce kısa vadede benim için önemli değil gibi görünüyor Semih Bey. Aracı alalı 1 yıl oldu. Kafamdaki düşüncem bu araca en az 7-8 yıl binmek. Belki daha da uzun süre. Öyle çok sık araç alıp satan biri değilim. Bu nedenle en azından her sene "o kısımda açılma var mı yokmu?" şeklinde diken üstünde durmaktansa bir şekilde bir çözüm arıyorum. Çevremdeki bazı arkadaşlar foto çekip o kısma lokal bir boya vb. çözüm bulmam gerektiğini söylediler. Onu da değerlendiriyorum. Ama karar veremedim açıkcası.

• Beğen
Tepkiler: smihci

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Açıkcası bu düşünce kısa vadede benim için önemli değil gibi görünüyor Semih Bey. Aracı alalı 1 yıl oldu. Kafamdaki düşüncem bu araca en az 7-8 yıl binmek. Belki daha da uzun süre. Öyle çok sık araç alıp satan biri değilim. Bu nedenle en azından her sene "o kısımda açılma var mı yokmu?" şeklinde diken üstünde durmaktansa bir şekilde bir çözüm arıyorum. Çevremdeki bazı arkadaşlar foto çekip o kısma lokal bir boya vb. çözüm bulmam gerektiğini söylediler. Onu da değerlendiriyorum. Ama karar veremedim açıkcası.
Ülkemizde malesef boyasız araba makbul. Değer kaybı yaşamamak adına kaplamak daha mantıklı sanki. Ama uzun yıllar kullanmayı düşünüyorsanız 10 yıl sonra aracın değeri de düşeceğinden, yaşanacak değer kaybı göze batmayabilir.

Uzun süre kullanmayı planlıyorsanız, boyatmak mantıklı olabilir. Sorunlu kısıma müdahale edecek usta çok önemli.

İşin uzmanını bulmanız yapılacak işlem sonunda yüzünüzdeki ifadenin olumlu olabilmesi için belirleyici etken olacaktır.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Ülkemizde malesef boyasız araba makbul. Değer kaybı yaşamamak adına kaplamak daha mantıklı sanki. Ama uzun yıllar kullanmayı düşünüyorsanız 10 yıl sonra aracın değeri de düşeceğinden, yaşanacak değer kaybı göze batmayabilir.

Uzun süre kullanmayı planlıyorsanız, boyatmak mantıklı olabilir. Sorunlu kısıma müdahale edecek usta çok önemli.

İşin uzmanını bulmanız yapılacak işlem sonunda yüzünüzdeki ifadenin olumlu olabilmesi için belirleyici etken olacaktır.

Evet bu çok doğru. Aracın rengi de biraz açıkcası zor bir renk. Alırken bir kapı komple boyalıydı. Ben kolay kolay renk farkını anlamam. Ben bile güneşte bu renk farkını net görebiliyorum. Çok kötü bir işçilik var kapıda. Aynı sorunu tavanda yaşamak mümkün sanırım. Bu nedenle bir şekilde alternatif bulmaya çalışıyorum.

zamorano007

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Ariciniza isinin ehli birisine pasta cila boya koruma yaptirin bazen bu tip vernik atmasi denilen yerler pasta cila ile yok olabiliyor, bu isle ugrasan arkadaslara gosterip bir fikir alin

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: kaanrevan