Tecrübeli arkadaşlardan bilgi rica ediyorum.

tayfuntektas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

Aracıma ön ve arka kapılara infinity Ref-6500 cx komponent, anfi olarak sound magus VS 90.4 ve birde Pioneer TS-WX77A aktif subwoofer koydum.
Sesten inanılmaz memnunum. Ama bir kaç detay sormak istiyorum. Eklediğim fotoğraflara göre sırasıyla soruyorum.

1. fotoğrafta ;
* Girişlerin hemen yanında 4 ve 2 kanal olarak bilgi verdiği bir buton var. ben bunu her iki şekilde de denedim. Fakat hiçbir değişiklik olmadı. Acaba bağlantıalrda hata mı var. Çünkü Navi 600 üzerinde "fader" ayarım gitti.

2. fotoğrafta ;
* 4 Ohm Birdged olarak girişleri gösteriyor. İnfinity komponentlerim nominal 3 Ohm 2 - 4 Ohm olarak ta çalışabiliyor. sorum şu. 4 Ohm yüksesk ses 2 Ohm yumuşak ve kaliteli ses bildiğimiz gibi. Buraya 2 Ohm kullanabilmek adına nasıl bağlantı yapabilirim ?

* Ayrıca üstteki 4 ohm birdged olarak belirtilen tüm girişlere hoparlör bağlanmış. Aşağıdaki bağlantılara ise sadece sol tarafına bağlanmış. Sanırım subwoofer da anfiden besleniyor. Ama bendeki sub zaten aktif ve anfiye ihtiyaç duymuyor. Bağlantılar mı yanlış ? Yoksa nasıl bir düzenleme ile daha verimli ses alabilirim ?

Çok karışık anlatmış olabilirim. Ayrıca resimler temsilidir. Ama girişler üzerindeki tüm bilgiler aynıdır.

Konu hakkında bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlarımdan yardım istiyorum.

Herkese iyi hafta sonları.

Resim 1
http://hizliresim.com/wjrYjm

Resim 2
http://hizliresim.com/wjrY1m

tayfuntektas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Tecrübeli arkadaşlardan bilgi rica ediyorum.

Yok mu konu hakkınd bilgi veya fikri olan ?

ze623

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sadece belirtmek isterim eğer 2 ohm yada 3 ohm hoparlöre amfiden 4 ohm çıkış gelirse hoparlörler yanar, 4 ohm hoparlörüde 2 ohm çıkıştan beslersen fazla akım çekip ısınacağı için amfinin çıkışı yanar.bağlantı şemanızı görsem yardımcı olabilirim.

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Nekadara mal oldu sıstem

tayfuntektas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

spitemre link' Alıntı:
045thumbsup 045thumbsup sısıtem cok sağlam olmuş ayrıca sub muthıs

teşekkür ederim.

tayfuntektas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ze623 link' Alıntı:
sadece belirtmek isterim eğer 2 ohm yada 3 ohm hoparlöre amfiden 4 ohm çıkış gelirse hoparlörler yanar, 4 ohm hoparlörüde 2 ohm çıkıştan beslersen fazla akım çekip ısınacağı için amfinin çıkışı yanar.bağlantı şemanızı görsem yardımcı olabilirim.

Tamam hafta sonu detaylı fotoğraflarını çeker upload ederim. Teşekkürler.