tekleme

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendeki sorun lpg üzerinde yapılan değişiklik sonrasında oluşmuştu servis benzin değerlerini güncelledi lpg de ona bağlı olarak düzeldi
tavsiyedir öncelikle tech2 ile benzin ayarlarını yaptırın...

vectra43

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bujiler filan yeni değişti 2 ay oldu buji kablolarıda gaz ayarındanda olabilir diye düşünüyorum onada baktıracağım.

sahlan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ben bu gun yine yola gittim yolderken hani 50 kilometre, sinirimden cikip araci yakacaktim bende de ayni sorun var gazli deyil benzinli arac normal kalkista gaza basinca inan arac yerinden firliyo oto yola cikar cikmaz seri sekilde 2-3-4-5 ve 160 inan bu sekilde seri motor iste sorun sonra basliyo arac 5 vites 120 giderken ileri geri teklemeye basliyo ariza isigi falanda yok inan icim disima cikti baktiracam artik servisine ne kadar pahali olursa olsun ben hollanda da yim servis baya pahali ama yapacak bisey yok.

vectra43

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ben bu gun yine yola gittim yolderken hani 50 kilometre, sinirimden cikip araci yakacaktim bende de ayni sorun var gazli deyil benzinli arac normal kalkista gaza basinca inan arac yerinden firliyo oto yola cikar cikmaz seri sekilde 2-3-4-5 ve 160 inan bu sekilde seri motor iste sorun sonra basliyo arac 5 vites 120 giderken ileri geri teklemeye basliyo ariza isigi falanda yok inan icim disima cikti baktiracam artik servisine ne kadar pahali olursa olsun ben hollanda da yim servis baya pahali ama yapacak bisey yok.
Benim benzinde yapmıyor kardeş sadece lpg de yapıyor

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb...bakın gaz verdiğinizde kesiklik yapıyo gazı geç alıyo ve motor elektronik ışığını yakıyosa büyük ihtimalle hava akış metresi yani debimetreden yapıyodur.hatta bir süre sonra belli bir deviri geçmemeye başlıycaktır.aynı sorunla karşılaştım.kapalı otoparklarda daha belirgin ortaya çıkıyodu bende...ışık yanıyodu.biraz bekleyince sönüyodu...ancak laptopa değil direk tech2 ye bağlatmanı tavsiye ederim...kolay gelsin...
eğer araçda az teli yerni potansiyometre arsa soketlerdende yapabilir gerçi opelci deilim Renoda böle durumlar vardı.sadece bi tahmin.ama tek silindir çalışmıyorsa o silindirde buluna bujiyeve bobine bakılması gerek tek silindir çalışmıyorsa kontrol edilmedilir .Mesela 1.silindirden şüphelendiniz yani çalışmıyor diye 1. buji kablolarını ve bobinini 2.ci silindirle değiştirin böle tek tek bakarsanız siz bile anlarsınız sorunun nerden olduğunu.gaz kesilmeside gaz kelebeğinden yapması çok fazla yani devir kesilmesi boğaz kurum yapmıştr temizlenmesi gerekebilr onuda acemiyseniz dokunayın deri özel servise uğrayın...yanlışım varsa ksurua bakmayın...