Termosifon bakımı (resimli)

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugün demirdöküm servisinden arkadaşıma gösterdim fotoğrafları. İyi olmuş ama keşke porçöz kullanmasaydın dedi. Rezinstans için sıkıntı yok ama kirec tutmasını önleyen anot çubuğu (içlerinde kalın ve kısa olan çubuk) zamanla işlevini yitirecektir dedi. bu tür durumlarda cola 'nın içerisinde beklet dedi. bakalım zamanla göreceğiz.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Yukarda savaş abinin yazılarını okuyunca sadece uyarma gereği hissettim :D

o konu çok öenmli bizim klima yanlış elektrikmontajı yüzünden yandı toprağı bağlanmamış nötre faz bağlanmış 2 fazada biri nötr diğerine faz bağlanmış bunu yapanlar birde klimacı:)

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
bende tek cıvata var o yüzden sökemedim bu aradahıyar elektrikçi bunuda yanlış bağlamış prizde mavi kablo fazken alette kahve rengi faz ama prizde kahve rengi nötr adam iki kahve rengiyi şaltere bağlamış bir baktıım şalter kapalıama lektrik var hemen düzelttim bari o işi hallettik iyiki toprak var yoksa birilerine elektrik çarparmış adamı bulsam vericem elektriği:mad:buda benimkinin alttan görünümü sizce nasıl açılır sizinkinin eski modeli 65litre

Ekli dosyalar

• IMG_0199.jpg
    IMG_0199.jpg
    89.6 KB · Görüntüleme: 7

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende tek cıvata var o yüzden sökemedim bu aradahıyar elektrikçi bunuda yanlış bağlamış prizde mavi kablo fazken alette kahve rengi faz ama prizde kahve rengi nötr adam iki kahve rengiyi şaltere bağlamış bir baktıım şalter kapalıama lektrik var hemen düzelttim bari o işi hallettik iyiki toprak var yoksa birilerine elektrik çarparmış adamı bulsam vericem elektriği:mad:buda benimkinin alttan görünümü sizce nasıl açılır sizinkinin eski modeli 65litre

Aslında bu tür ürünleri prize değilde elektrik panosundan çekilmiş ve arada sigortası bulunan kablolara bağlamak gerekiyor. Bendekide prize takılı vaziyette çalışıyor. Şimdiye kadar sorun olmadı ancak yinede risk teşkil ediyor.
görünüşe bakılırsa sizin termostat iç taraftanda yine aynı şekildeki demirin tek civata ile sıkılmasıyla tutturulmuş. yani civatanın sıktığı demirden iç taraftada var ve tek civata ile sıkılmış. civatayı söktüğünüzde rezistansı yavaşca çekerek çıkartabilirsiniz. (altına kova koymayı unutmayın)

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Aslında bu tür ürünleri prize değilde elektrik panosundan çekilmiş ve arada sigortası bulunan kablolara bağlamak gerekiyor. Bendekide prize takılı vaziyette çalışıyor. Şimdiye kadar sorun olmadı ancak yinede risk teşkil ediyor.
görünüşe bakılırsa sizin termostat iç taraftanda yine aynı şekildeki demirin tek civata ile sıkılmasıyla tutturulmuş. yani civatanın sıktığı demirden iç taraftada var ve tek civata ile sıkılmış. civatayı söktüğünüzde rezistansı yavaşca çekerek çıkartabilirsiniz. (altına kova koymayı unutmayın)

bende o cıvatadan emin olamadım bizden önceki ev sahipleri bağlamış öyleben olsam farklı yapardım fakat şimdi uğraşmak istemiyorum evde baya yanlış bağlantı buldum:D