Titreme ve vuruntu sorusu

cengiz9434

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba, 2012 Astra 1.4 T otomatik aracımı ilk çalıştırdığımda araçta titreme hissediyorum. Araç kendini rolantiye alana kadar sürüyor ama rolantiye alınca normale dönüyor. Bu normal mi? Ayrıca araçta mesela rampa aşağı süratle giderken frene dokununca vites küçültmesini vuruntu yaparak hissettiriyor. Yine ayağımı gaza basınca bu sefer vites büyüttüğünü vuruntuyla hissettiriyor. Bunlar normal mi acaba?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhaba, 2012 Astra 1.4 T otomatik aracımı ilk çalıştırdığımda araçta titreme hissediyorum. Araç kendini rolantiye alana kadar sürüyor ama rolantiye alınca normale dönüyor. Bu normal mi? Ayrıca araçta mesela rampa aşağı süratle giderken frene dokununca vites küçültmesini vuruntu yaparak hissettiriyor. Yine ayağımı gaza basınca bu sefer vites büyüttüğünü vuruntuyla hissettiriyor. Bunlar normal mi acaba?
Şanzuman yağı değiştir istersen

İbrahim33

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de var. İki kere şanzıman yağını değiştirdim. Ilk 1 ay iyi gidiyor hissettirmiyor sonra yine başlıyor.

• Beğen
Tepkiler: cengiz9434

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ondan kaynaklı mıdır kaan hocam
Şanzuman yağları uzun süre değişmezse konvektör arızalanır siz ilk etapta makine ile yağı çektirip yeni yağ ekleyin ve deneyin düzelir inşallah ama makine ile değişim yaptırım alt tapadan yağı boşaltırıp değil

• Beğen
Tepkiler: cengiz9434