tüm opelcilere merhaba... (özellikle de chip lilere)

jeune_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaklaşık 4 aydır ben de bir opel sahibiyim. aracı benden çok eşim kullanmaktadır. bu aracımı almadan önce bir çok farklı aracım oldu. bu sefer hem ekonomik (devlet memuru maaşına tabi olunca...) hem de uzun süreli kullanmak amacıyla dizel ve otomatik bir araç almaya karar verdim değişik markalardan sonra bir arkadaşın tavsiyesi ile şu anki aracımı buldum ve test sürüşü bile yapmadan (araba hem yeni, km si düşük ve piyasada oldukça çok bulunması ve hepsinden önemlisi opel olması) sadece sanayideki özel servise gösterdikten sonra aldım. Arabayı kullandıkça resmen soğudum ve bir kaç aylık kullanımımdan sora değiştirmeye karar verdim. sebebi de motorun çok güçsüz olması, ilk kalkışta resmen kağnı gibi kalkması, vites geçişlerinde çok sarsması, seri olmaması vs... işlerimin ağır olması sebebiyle araba almak da satmak da benim için bir külfet, çok zamanımı alıyor. bu arada internetteki forumlardan chip tunning denilen olay dikkatimi çekti ve araştırmaya başladım. herkes bir şeyler yazmıştı, genel anlamda olumlu görüşler ve sistemin işleyişi anlatılmıştı. ama gene de tereddütlerim vardı. en son bir kaç gün önce OMLET isimli kullanıcının yorumları dikkatimi çekti. öyle şeyler anlatıyordu ki, chip öncesi sıkıntıları, ilk günler ve sonrası... resmen benim duygularıma tercüman olmuş. en son chip le 12.000 km. yaptığından ve çok memnun olduğundan bahsetmiş. Kendisini tebrik ediyorum resmen chipten sonraki 12.000 km yi tüm duygularıyla bana da yaşattı. Neticesinde arabamı satmak yerine chip yaptırıp uzun yıllar eşim ve 2 oğlumla binmeye karar verdim. Henüz takdırmadım ama Mehmet GAZİHAN usta ile telefonda görüştüm. Önümüzdeki günlerde şehir dışında olacakmış. Dönüşte kısmetse taktıracağım. Bugüne kadar forumu üye olmadan takip ediyordum, eh madem ki bundan sonra Opelci olarak devam edeceğim, aracımla ilgili muhtemel yaşayacağım sorunları resmi üyeniz olarak devam etmeye karar verdim.
Herkese iyi forumlar.