Uzun Yol İzlenimleri

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Uzun Yol İzlenimleri

B֜LENT link' Alıntı:
Way arkadas o kadar para ver navi olmasin. Ben senin arabada var biliyodum.

Yok işte, navi vs alınca 3 ay beklemek gerekiyordu bizden biri de "boşa naviye para verme cepten naviye girersin intellilink e bağlarsın" diyince almamıştım ama cepteki navi ile intellilink bağlanmıyormuş  cooll

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onurs link' Alıntı:
Km si şuan aklıma değil ama istanbul çıkış, sırasıyla; zonguldak, kastamonu, sinop, samsun, ordu, giresun, trabzon, rize, çayeli aynı güzergah dönüş şeklinde bir hafta geçirdim. Arabada bazen tutarsızlıklar oluyor performans anlamında yakıt ile alakalıdır diyeceğim ama sadece shell kullanıyorum. Bazen canavar gibi rampa falan dinlediği yok bazen kamplumbağa ne kadar vites küçültsemde çıkmam diye diretiyor. Araçtaki ağırlık ortalama 200 kg dı seyehat boyunca, 1350 tl gibi bir tüketim yaşadım klima çok fazla kullanmıyorum ama açtığım anlarda oldu. Şöylede birşey var araba değil gemi mübarek yol tutuşuna bayılıyorum inanılmaz güven veriyor yola basışı, viraj rüzgar o bu yok sarsıntı hissetmiyorum, diğer aracım olan focus yolda deli divane gibi giderken astra müthiş bir yol tutuş sergiliyor.
Gidişte çok zorlamadım ama dönüşte zamanım olmadığı için bi hayli bastım ilk hızlanmalarda benzin gidecek diye düşünmeden abanınca kükrüyor meret, heleki hızını alınca 200 mt 300 mt geriden başlıyorum selektöre. Tam mevkii hatırlamıyorum bolu tüneline gelmeden uzunca bir iniş vardı orda ne allah verdiyse yüklendim gaza 232 yi geçerken önümden çekilmeyen araç yüzünden yavaşladım bir daha da o hıza çıkamadık.

Yol boyunca rahatlık anlamında focus gibi olmadığını üzülerek söyleyebilirim aracım edition olduğu için koltuklar çok rahatsız sarmıyor vucudu, bozuk yollarda baya hissettiriyor arabadaki sertlik.
Genel kanım kendi paranız ile yakıt alacaksanız uzun yola gitmeyin :) , ama yok önemli değil güven derseniz bu arabada cidden bana bişey olmaz dedirten o güven hissini veren birşeyler var.

Bahsettiğiniz 232km/h yaptığınız noktada radar oluyor genellikle, umarım mektup gelmemiştir :)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Evet hem de tam ortadaki refüj boşluğunda bekliyor :D
Bende denk geldim o orta refujdakine 150 falandi suratim ama sanirim uyuyolardi ceza gelmedi.

cgr_ank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Ankara - mersin yaptim bugun. 3 yerde radar vardi ama ceza yedigimi zannetmiyorum. Cruise 120 sabit geldim, 4.7 lt yakti. Bir tek otobanda dayanamadim 150 160 bi yarim saat gittim.
Arac inanilmaz oturuyor yola. Viraj yokus inis hic gaz kesmedim 120 130 altina inmedim inemedim. Kullandigim araclar icinde en kalitelisi degil belki ama fiyatina gore kesinlikle cok kaliteli bir arac oldugunu dusunuyorum.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astra, güvenle kullanabileceğim, duygularımı ve duyularımı yeterince tatmin eden, ailem ile seyrü sefer yapabileceğim kalitede bir araç. şu an itibariyle daha kalitelisini düşlemiyorum. İkinci uzun yolumu 3 bin km. olarak planladım. Uzun ve yüksek hızlarda, virajlardaki dengesine hayranım ve tekrar deneyimlemek için sabırsızlanıyorum, bayramı bekliyorum start için.  okkk

turbocosmo61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar öncelikle herkesin geçmiş bayramını en içten dileklerimle kutlarım. Ben de bayram tatilini değerlendirip Ordu'dan Alanya Avsallar'a bir seyahat gerçekleştirdim, aracım 1.4 turbo motora sahip, araç 60000 km üstünde olmasına rağmen gayet güzel ve keyifli bir sürüş yaşattı bana, yakıt tüketimim ortalama 7,0 lt gösterdi gidiş geliş tüm yol boyunca, araçta eşim ve ablam ve iki tane de büyük bavul vardı, izlediğim rota ise, Ordu-Samsun-ևorum-Kırıkkale-Ankara-Konya-Manavgat ve Alanya idi. Yol boyunca 120 km/h süratin altına hiç düşmedim diyebilirim, sadece Akseki-Manavgat arası dağ yolları ve bol bol tırmanış vardı ama ordada gayet devirli kullandım. Açıkçası arabanın yakıtı beni çok üzmedi arabanın kendisi de öyle. Yalnız  Manvagat'a yaklaştığımda şerit değiştirmek için sinyal verdiğimde sinyal sesi ile göstergedeki sinyal ışığı senkronize çalışmamaya başladı ama otele gelip aracı park ettiğimde ve ertesi gün çalıştırdığımda bu sorun düzelmişti. Kısacası keyifli bir tatil geçirdim, umarım herkesin bayramıda iyi geçmiştir. iyi günler herkese

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

turbocosmo61 link' Alıntı:
Arkadaşlar öncelikle herkesin geçmiş bayramını en içten dileklerimle kutlarım. Ben de bayram tatilini değerlendirip Ordu'dan Alanya Avsallar'a bir seyahat gerçekleştirdim, aracım 1.4 turbo motora sahip, araç 60000 km üstünde olmasına rağmen gayet güzel ve keyifli bir sürüş yaşattı bana, yakıt tüketimim ortalama 7,0 lt gösterdi gidiş geliş tüm yol boyunca, araçta eşim ve ablam ve iki tane de büyük bavul vardı, izlediğim rota ise, Ordu-Samsun-ևorum-Kırıkkale-Ankara-Konya-Manavgat ve Alanya idi. Yol boyunca 120 km/h süratin altına hiç düşmedim diyebilirim, sadece Akseki-Manavgat arası dağ yolları ve bol bol tırmanış vardı ama ordada gayet devirli kullandım. Açıkçası arabanın yakıtı beni çok üzmedi arabanın kendisi de öyle. Yalnız  Manvagat'a yaklaştığımda şerit değiştirmek için sinyal verdiğimde sinyal sesi ile göstergedeki sinyal ışığı senkronize çalışmamaya başladı ama otele gelip aracı park ettiğimde ve ertesi gün çalıştırdığımda bu sorun düzelmişti. Kısacası keyifli bir tatil geçirdim, umarım herkesin bayramıda iyi geçmiştir. iyi günler herkese

Size de iyi bayramlar. Tüketim değerleriniz gerçekten mutluluk vericiymiş :))

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şu ana kadar tatil boyunca 1.200 km yol yaptım.  987 km. de iken benzin aldım 57 küsür litre. Bu 5,8 litre ortalama yakıt demek.  Araçta dört yetişkin ve bagaj full idi.  120 km hızı pek gecmedim.  ևoğu zaman hız sabitleyici kullandım.  B.sayara göre ortalama hizim 66 km, tüketim ise 5,4 lt. Kullanım olarak zaten araç çok keyifli.  Hele 120 km ile giderken hiz düşürmeden o virajlari güvenle dönmek yok mu.... harika bir his  dancee