Vectra 1997 hakkında sorular...

Mefsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba öncelikle sitenizde yeniyim ve yeni aldığım arabam hakkında sorularım olacak...

Hiç aklımda opel yokken birden bir akrabamızın arabasını sattığını ögrendim ve 1997 model vectram oldu :). Beni çok sevdiğinden arabayı bıraktı ve gitti arabada benim çok hoşuma gitti nedenini bilmiyorum ama. Dün gece aldım aracı ve bir tatlı almaya gittim geldim galiba bende o kadar km yapmadan duracak araba :) 10 KM yapmadım yani.

Aracın özelliklerini söyleyeyim. Otomatik vites - Full Araç. Sunroof bile var araçta ve araç benzinli 2.0 CD yeni BRC marka LPG kit takıldığını söyledi. Bakımları yapıldığını söyledi ama ben yinede bir bakım yaptıracağım...

Araçta LPG Kit var yakıt olarak ne yakar? otomatik vites ilk kez arabam olacak nasıl sürmem gerekiyor ve otomatik vites özellikleri nelerdir? en az yakması için.Kulaktan dolma ilk söylenen şu araçta D - 1 - 2 - 3 olmak üzere seçenekler var bunlardan şehir içinde 1 de sür filan dendi yanlış bilgiler olmasın diye soruyorum. Zaten Alfa Romeo 147 vardı yakıt konusunda baya bir masraflıydı onu sürerken agrasif araç sürmeyi filan unuttum :) yavaş ve sakin kullanıyorum. yakıt tüketimi nasıl olur?

Şimdi siz üstatlar gidince nelere baktırmam gerektiğini öğrenmek istedim.. Ve normal bakım ile AĞIR bakım ne kadar tutar?

Şimdi öncelikle araç orjinal 128 bin km de. zaten ilk sahibinden aldım arabayı. Üst tavanda boyada güneş yanıgı var boyadan başka kurtaramaz diye düşünüyorum komple boya ne kadar tutar?

Araçta kronik olan arızalar nelerdir kontağa basmadan ve sürerken nelerine dikkat etmeliyim..? (Örn olarak Alfa 147 aracım vardı vant. arızası kronikti yani tekrarlıyordu çözümü ise aracı çalıştırmadan önce kontağı takıp 2 dk bekliyordum gibi dikat etmem gereken neler var?)

Araç 1opel vectra 2.0 16v cd teknik dökümanlarını bulabileceğim özelliklerinin yazdığı bir yazı vs. varmı ? neden derseniz arabanın her an bir özelliğini keşif ediyorum direksiyona oturdum vay dedim neler var :) giderekte öğreniyorum...

Çok sordum ve Alfa 147 mi sattıktan sonra onun yerini hangi araç tutar diyordum vectra tutacak gibi modeli 1997 olması ürküttü beni ama canavar gibi bu gune kadar nasıl dikkatimi çekmedi bilemiyorum..

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınız hayırlı uğurlu olsun kazasız sorunsuz kullanman dileğiyle :) brc iyi bi marka,aracınız tahmini şehir içi 0,270 krs civarı yakar sanırım.Ama uzun yolda 0.20 krsun altına iner sakin kullanımda tabi :) otomatikte 1-2-3 ü cok kullanmana gerek yok. D de kalkar gidersin,az gaz verirsen 2000 dd de vites değişir.Herşey gaza basmana bağlı,ona göre ayarlar. 1 de sürer isen devamlı 1. vitesde gidersin. 2 de,sürekli 2. vitesde gidersin :) komple aracı boyatmak en aşşağı 2000 tl yi bulur diye düşünüyorum.Aracında dikkat etmen gereken her araçta olanlar yağını suyunu eksik etmemen,bakımları aksatmaman,hararet yaptırmaman :) Bide N de dip gaz yapıp birden D ye atmamak :D

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzer konu başlıkları var istersen forumda kısa bir araştırma yap, aracın hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.

Mefsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzer konu başlıkları var istersen forumda kısa bir araştırma yap, aracın hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.

Sağolun araştırıyorum ama bulamadım yardımcı olurmusunuz ?

Mefsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araştırdım ve detaylı bilgi bulamadım bu konuda yardım edecek kimsede yok kendimiz çözecez artık :)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Renk beyaz, kırmızı, gümüş gibi renklerse, en yakın tonlarda folyo ile kaplatabilirsiniz tavanı, ülkemizde komple boyalı araçlara karşı büyük bir ön yargı var ve komple boyayı paranın hakkını vererek atacak tanıdık bir usta bulman gerekecek. Ayrıca Şanzımanda S modu var, sport.

Mefsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Renk beyaz, kırmızı, gümüş gibi renklerse, en yakın tonlarda folyo ile kaplatabilirsiniz tavanı, ülkemizde komple boyalı araçlara karşı büyük bir ön yargı var ve komple boyayı paranın hakkını vererek atacak tanıdık bir usta bulman gerekecek. Ayrıca Şanzımanda S modu var, sport.

evet Sport var ve denedim gerçektende çok iyi işe yarıyor :) farkını gördüm yani

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım kick down dan bahseden olmamış ben de ondan bahsedeyim. akıcı şehirlerarası yollarda sollama yapmak istediğinizde aracın devrini yükseltmeniz gereken yerlerde yani gaz pedalına bir anda sonuna kadar bastığınızda vites bulunduğu vitesten bir alt vitese inecek ve motor devriniz bir anda yükselecek size gereken ivmeyi kazandıracaktır. çok yapmanızı tavsiye etmem yakıt sarfiyatını baya bir artırıyor.

Mefsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni başlık açmadan burdan bir soru daha sormak istiyorum öncelikle yorum yazan herkeze çok teşekkürler...

Ben aracı kullanırken otomatik vites bu arada D de sürüyorum ama dün bir arkadaşım 3 te kullan e 5 vs akıcı yola girersen D ye alırsın diye bir fikir verdi daha az yakar dedi dogrumudur.

fatihotokuaförü

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni başlık açmadan burdan bir soru daha sormak istiyorum öncelikle yorum yazan herkeze çok teşekkürler...

Ben aracı kullanırken otomatik vites bu arada d de sürüyorum ama dün bir arkadaşım 3 te kullan e 5 vs akıcı yola girersen d ye alırsın diye bir fikir verdi daha az yakar dedi dogrumudur.

d konumu en az yakıtı ayarlar.bendede 97 otomatik var.