vectra b dti çalışmıyor

onur_ant

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb arkadaşlar. araç hergün bindiğim araba.sabah çalışmadı.tamirci geldi motorun ordan wd40 sıktı araba çalıştı.işe gittim.akşam oldu çalışmadı.bende wd40 sıktım çalıştı.eve geldim.bidaha çalışmadı.çektirdik sanayiye.hava yapmış dendi mazotun geçtiği borular değişti.yine çalışmıyo.krank sensörü sağlam diyor.marş basıyo yarım depo mazotda var .araba çalışçak ama bişey engelliyo.usta sorun mazot pompası diyor.araç şimdi wd40 sıktıgımız halde bile çalışmıyo.mazot gelmiyor diyor.

bu konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlardan yardım istiyorum lütfen.

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mazot pompasına bak. geri dönüş boruları var mazot damlaması yapıyor mu? en iyi ihtimal mazotu geriye kaçırıyordur. oringleri değişirse düzelir. bu haricinde kızdırma bujisine bak diyeceğim ama 3 - 4 derecenin altına inmeden kızdırma bujisi çalıştırmıyor o motor. ayrıca mutlaka elektirik tesisatınıda baktır kablolar gevremiş olabilir. en son mazot pompasına yönel. antalyadasın sanırım yeşil sanayide bir pompacı var onunla görüş.

onur_ant

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pompaci sokulup ankaraya tamir gitcek diyor.bu araç hava alıyor diyorlar.mazot geri kaçıyor diyorlar.dediginiz gibi oring lere bacaklar. Sonra pompasi sokcekler.kizdirma buji leri sağlam olsada değiştirmekte fayda varmı.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
pompa beyni olabilir

onur_ant

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun çözüldü arkadaşlar.
mazot filtresine giren hortum gevşemiş.hortumu sıktık cırt kelepçe yaptık üstüne direk çalıştı.
tamirci bize mazot pompası dedi.sorunu evin önünde uğraşarak çözdük.

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun çözüldü arkadaşlar.
mazot filtresine giren hortum gevşemiş.hortumu sıktık cırt kelepçe yaptık üstüne direk çalıştı.
tamirci bize mazot pompası dedi.sorunu evin önünde uğraşarak çözdük.

3-4 yıl önce bendede vardı aynı araçtan aynı sorunu bende yaşadım o yüzden geri dönüş dedim. ama sen yinede geri dönüş oringlerini değiştir yılda bir kere zamanla özelliğini kaybediyor. araç 1 gün yatınca çalışmıyor.

Gokhanbiyik

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhabalar vectra b dizel 2.0 dti kullanıcısıyım. Arabam daha önce bir kaç defa çalışmamazlık yapıyordu. sonrasında balata spreyi ile çalıştırmıştım. bayadırda bi sıkıntı yoktu.
geçen gün çalışmadı mazot fitresi bide el pompası(vak vak) taktırdım. bir iki gün düzeldi sonrasında yine çalışmadı. Balata spreyi ile bir daha çalıştırdığımda bu defa hın hın hafif rölenti dalgalanması 2. ve 3. vitese takınca araba stop etmeye başladı. Zor bela 1. viteste stop etmediği için aldım ustaya götürdüm. Mazot pompası dediler.
Tabi aracın maf sensörüde arızalı bu arada.