Vectra B Rolanti ayarsızlığı

ozden22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar iyi günler

Benim sorunum 99 model makyajsız kasa aracım var
araç rolantide çalışırken sürekli gaz alıp veriyor devir 0,5 inip 1,2 felan çıkıp çıkıp iniyordu geçen vectra b konya club olarak hava kanallarını ve kelebeği temizledik araba rahatladı lakin daha çok rolanti düzensizliği başladı bunun sebebi başka nedir nasıl bir uygulama yapılabilir

araştırmalarıma göre rolanti ayarlayıcı temizlenmeli gibi duruyor birde egr valfi diyorlar bunlarla alakası varmı acaba yardımcı olursanız sevinirim

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rolanti ayarlayıcısı olabilir,araç biryerden hava alıyor olabilir,emme manifoldu çatlamış olabilir kontrol ettirmek lazım

Ahmet becit

Kayıtlı Kullanıcı
78-Karabük
Siteyi ziyaret et
Kardeşim, aynı sorun bendede vardı, benim araçta yapılmayan kalmadı, son olarak bir ustam bana katalizöre baktırdınmı dedi, bende alttan bakıldı sorun yok dedim, ancak alttan bakınca anlaşılmaz, onu söktür üstten baktır dedi, aynen dediğini yaptım, katalizör malesef parçalanmış katalizörü değiştirdim, arabamda şu an hiçbir sıkıntı yok, yaklaşık 5 aydır aracım tık demedi, bence orda burda fazla uğraşma, katalizörü söktür üstten baktır, büyük ihtimal sorunun oradadır.Acizane tavsiyem budur.

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
rolantide dalgalanmanın en büyük sebebi rolanti motorudur. önce buna bakılması gerekir.