Vectra B- X20xev Cruise Control motoru? Hız sabitleme projesi

T@zm@nic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı sattım malesef,resimlerde yok ne yazıkki.Ama takacak arkadaşlara elimden geldiği kadarı ile yardımcı olurum (kendi aracım vectra b 98 model CD x20xev'di)

cdx96

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk mesajda siz parça kodlarını sormuşsunuz fakat siz bulunca burada paylaşmamışsınız.
bence birilerinin istek yapmasını beklemeyin.
bu iş için gerekli tüm parçaları kodları ve fiyatları ile beraber yazınki isteyen arkadaşlar kolayca ulaşşsın.

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar x25xe vectranın cruise kontrol motoru x20ev kodlu motora uyarmi?yoksa iki motorunda cruise kontrol motorları farklı mi?

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bildiğim kadarıyla motor aynı fakat tel uzunluğu farklı

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ben cc motoru ve telini ebay dan aldım.Tel biraz kısa geldi fakat hallettim onuda.Zaten sinyal kolu vardı arabanın üzerinde.Araç otomatik olduğu için müşüre de ihtiyacım olmadı.

Volkan0983

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun. Bende aracıma almak istiyorum CC motoru. Ne kadar sürede geldi ürün ve kaça aldınız paylaşabilir misiniz?

serefs_52@hotmail.com

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.
Vectra b x20xev kodlu cd 98 model araç sahibiyim.Projeye başladım.Araç simtech 56,0 55 pinli beyne sahip.(4pin boş).Araç üzerinde tesisat hazır.Dreksiyonun oradaki 4 pinli soket ve ABS altındaki 8-9 kablolu soket araçta hazır olarak varmış şanslıyız allahtan.CCli sinyal kolu ve yanında debraj müşiri de aldım biraz önce 2 güne kadar elimde olacak.
Forumda bu konu ile birçok yazı,konu,eleştiri var.ben bunların hepsini okudum fakat yine kafamda soru işaretleri var vectra x motor'a sahip cc yapan kullanıcılar ve bunu önceden yapanlar bana yardım etsinler.Ayrıca MOKİA arkadaşımıza ilgisinden dolayı teşekkürlerimi sunarım.

Gelelim sorunlarımıza

1.Araçta tesisat hazır,fakat CC motorunu aradığımda Birçok kodlu farklı farklı CC motorları çıktı karşıma.Ben forumdan X motorlu cc yapan arkadaşlardan GM kodunu almak istiyorum.Kodu alıyım sonra sipariş verip montajı yapayım.Sonra bir aksilik cıkmasın.

2.CC telli motoru aldık diyelim araçtaki tel ne olacak onu cıkartıp mı CC motorlu teli takacağız?Montajı yapan kişilerden yardım istiyorum

3.Araçta tesisat var fakat 4 pin boş.Kablolar hazır başka bir kablo yada beyindeki 4 pini doldurmaya gerek olacakmı? Ben şimdi sinyali alacağım onu dreksiyon üzerindeki 4 pinli sokete takacağım CC motoru aldıktan sonra ABS altından cıkan kablo ile bağlayacaız.Teli boğaza bağlıyacağız işlemler bu kadarmı olacak.Beyin ile bir alakamız yok sanıyorsam,çünkü tesisatımız var sitede bircok konu var herkezin aracı değişik, tesisatı olmayan araçlar 4pini boş beyinle pim ekliyorlar cünkü.o yüzden kafam cok karıştı.
Araç belkide kendisi otomatik tanıyacak CCyi belkide tanımayacak opcom yada tech2 ile aktifleştireceğiz şimdilik anladıklarım bu kadar

4.Son olarak CC motorunu nereye monte ettiniz,forumda dolaştım ABS altındaki 3tane fren borusu üzerine monte edilmiş sanıyorsam.Fotoğraf çektim kendi arabamdan bunları buraya koyayım.

71.jpg

Bu ABS altındaki hazır olan CC soketimiz yanılmıyorsam.

85.jpg

Sağ altta belirlenen ABS ve onun altındaki 3 tane fren borusu var abs'ye giden arkadaşlarımız onun üzerine CC motoru monte edilmiş sanıyorsam.

Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar,inşallah aracımıza hız sabitleyici takabiliriz sağ sağlim.. :(
resimler açılmıyor atabilirmisiniz