vectra b1 (97 cd) cruise control montajı

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hehehehe o vatandaş aynı kişiyse alarm sistemi için beni aramıştı. yolda giderken devreye giriyor diye :)

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
fren üşürünün tetikleme kablosunu, cc tesisatındaki sarı siyah kablo ile şöntleyince frene bastığınız zaman cc devreden çıkıyor olmalı...

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
fren üşürünün tetikleme kablosunu, cc tesisatındaki sarı siyah kablo ile şöntleyince frene bastığınız zaman cc devreden çıkıyor olmalı...

tetikleme dediğiniz uç fren müşüründeki +12 v ise dediğiniz olmaz, aklımda kaldığınca söylüyorum. fren müşürü normalde açık kontağa sahip. yani sarı siyaha tetik ucu bağlarsanız fren lambalarınız direk yanar. sarı siyah uçta zaten fren müşürüne basınca fren lambalarına voltaj gidişini algılıyor bu sayede. tamamen aklımda kalanı yazıyorum tıs yok şu an .

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi cc kolu resimlerine baktımda koldan çıkan siyah beyaz kablo yok hatta cc motor soketinde bile siyah beyaz yok (eğer kol soketini taktığımız sokette varsa bilmem) şu şekilde :
A:siyah kırmızı
B:siyah
C:siyah kahverengi
D:siyah sarı
yani bir terslik var TIS den bakma fırsatın olursa sevinirim abi

alttaki resim z16 xe motorlu vectranın fren müşürü farklılık varmı bilmiyorum tabi.bu resme göre cc soketindeki siyah kırmızıyı müşürdeki ilgili uç a bağlarsak tamam görünüyor 2 li sokette siyah sarı ve siyah var zaten.müşürdeki siyah kablo (12 volt)zaten işaretlediğim uça paralel bağlanmış frene basınca 1nolu uç 2. yi ve 3 nolu uç 4. ü tetikliyor .yani siyah beyaz uç yok ortada sadece TIS de görünüyor

bfx28.jpg

Son düzenleme:

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
galiba buldum :D siyah beyaz kablo kol soketinin takıldığı sokette olmalı ve buradan fren müşürüne gidiyor yani sokette renk değiştiriyor olması lazım :siyah kırmızı direksiyonun oradaki soketten sonra siyah beyaz olarak fren müşürüne giyor olmalı

ara sokette siyah beyaz kablo varsa fren şalteri bağlantısı ethem abinin dediği gibi şu şekilde olacak:
1:siyah beyaz
2:siyah kırmızı
3:siyah sarı
4:siyah

Son düzenleme:

sarp100

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hayırlı olsun yeni donanımınız. :) Parçaları tedarik ettiğiniz yerleri ve parça kodlarını yazabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamirciye sordum bugün ethem abinin dediği gibi 4lü soketi by pas yapmış kardeşim 2li değilmiş

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cengiz abiye mesaj atmıştım ''fren ucunu Tekli fren müşütründeki sarı siyah kabloya bağla''.dedi yani 4 lü fren müşürünü bağlamama gerek yok gibi tekrar yazmadı cengiz abi ama benim anladığım cc soketindeki siyah kırmızı kabloyu 2 li müşürdeki siyah sarıya bağlamam gerekiyor.kerem dediğin gibi yani by pass bu şekilde oluyomuş senin avantajın 4 lü soketin olması pazartesi bi aksilik olmazsa montajı yapıcam

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
cengiz abiye mesaj atmıştım ''fren ucunu Tekli fren müşütründeki sarı siyah kabloya bağla''.dedi yani 4 lü fren müşürünü bağlamama gerek yok gibi tekrar yazmadı cengiz abi ama benim anladığım cc soketindeki siyah kırmızı kabloyu 2 li müşürdeki siyah sarıya bağlamam gerekiyor.kerem dediğin gibi yani by pass bu şekilde oluyomuş senin avantajın 4 lü soketin olması pazartesi bi aksilik olmazsa montajı yapıcam

şu an kullandığım pc de tıs olmadığından çok detaylı bakamıyorum,fakat cengiz bakıpta söylemiştir. keremde yazmş zaten. dene çalışır.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar montaj bitti resimler ilk sayfada güncelledim