Vectra C 1.9 Dizel Birkaç Sorun Yaşıyorum.

sero6262

Kayıtlı Kullanıcı
62-Tunceli
Siteyi ziyaret et
Yardımcı olmaya çalışırız

Termostatı değiştirdim, egr ve ustanın deyimi ile "gaz kelebeği" temizlendi, genleşme kabı ve kapağı sıfır takıldı. Yalnız eski genleşme kabının içinde kurum benzeri parçacıklar vardı kabın tamamına yayılmış şekilde parça parça ufak soba kurumu gibi.

Araçta gaza yüklenince yine ışık yanıyor, P0203 hatasını usta da aldı, enjektörün revize edilmesi gerektiğini söyledi " galiba sürekli açık kalıyor ?" Ayrıca egsoz sisteminde 2 hata tespit etti, ilginç bir şekilde araçta galiba DPF bulunduğunu öğrendim :) yok diye biliyordum.

Fan devreye giriyor ancak 92 derecede devreye giriyor öncesinde bir fan kademesi var mı bilmiyorum.

Araç 92 derece sıcaklığı geçmiyor , yokuşlarda vs 85 in altına düşmüyor artık hararet daha stabil oldu.

Şu gaza yüklenince yanan ışık sorununu çözebilsem iyi olacak.

Elektrik aksamı olarak bir sorun yok gibi görünüyordu ama dün sağ aynanın hafızası çalışmamaya başladı, sadece sol ayna çalışıyor. Galiba kablolarda bir sorun var emin değilim.

İleride yağ soğutucuyu değiştirmeyi ve enjektörleri revize etmeyi düşünüyorum haricinde şimdilik bir sorun görünmüyor.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Kurum öncesinde su konulmuşsa ondan yapmıştır ve orj. Taktınız değilmi yan sanayi olmuyor valla enjektor ler dediğim gibi iyi bir enjektörcü bulmak lazım yoksa pişman eder adamı araba bir süre sonra daha kötü olur enjektör de sorun varsa sizde gaza aniden asılınca enjektor ler daha uzun süre açık kalmalı ve daha seri çalışmalı bobin kısmı zamanla arıza yaparsa anlık gazlamalarda enjektor yetişemez arızaya ondan düşüyor dur motul antifiriz ve motul mocool koyun kafaniz rahat etsin

sero6262

Kayıtlı Kullanıcı
62-Tunceli
Siteyi ziyaret et
Kurum öncesinde su konulmuşsa ondan yapmıştır ve orj. Taktınız değilmi yan sanayi olmuyor valla enjektor ler dediğim gibi iyi bir enjektörcü bulmak lazım yoksa pişman eder adamı araba bir süre sonra daha kötü olur enjektör de sorun varsa sizde gaza aniden asılınca enjektor ler daha uzun süre açık kalmalı ve daha seri çalışmalı bobin kısmı zamanla arıza yaparsa anlık gazlamalarda enjektor yetişemez arızaya ondan düşüyor dur motul antifiriz ve motul mocool koyun kafaniz rahat etsin

Hocam öncesinde su derken, antifrizsiz mi su konulmuş ?

Parça galiba orjinaldi tam bilemiyorum ama 400 lira verdim , orjinal olması gerek :)

Alixxx

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et

Parça galiba orjinaldi tam bilemiyorum ama 400 lira verdim , orjinal olması gerek :)

Evet antifiriz yerine su konulan araçlarda kurum olur. Benim araçta anlattığınız gibi. Motor ustasından aldım güya ama 6-7 ay oldu hala değiştiriyorum birşeyler. Yeni yeni toparlandı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et

Antifiriz yerine önce su konulursa 1 2 defa hemen aracın heryeri kreç tutuyor sizden önce veyahut siz 1 defa su koyduysanız ondan olmuştur depo öyle

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Evet antifiriz yerine su konulan araçlarda kurum olur. Benim araçta anlattığınız gibi. Motor ustasından aldım güya ama 6-7 ay oldu hala değiştiriyorum birşeyler. Yeni yeni toparlandı

Antifiriz yerine su konduysa malesef bir süre düzelmiyor

sero6262

Kayıtlı Kullanıcı
62-Tunceli
Siteyi ziyaret et

Peki hocam sonrasında antifriz kullanmak bu kurumun oluşmasını vs engeller mi ?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Peki hocam sonrasında antifriz kullanmak bu kurumun oluşmasını vs engeller mi ?
Engeller ama biraz su kaçakları olabilir sürekli antifiriz kullanın motul antifiriz ve motul mocool köyün motor daha serin çalışır bu karışım 4 5 derece

sero6262

Kayıtlı Kullanıcı
62-Tunceli
Siteyi ziyaret et
Engeller ama biraz su kaçakları olabilir sürekli antifiriz kullanın motul antifiriz ve motul mocool köyün motor daha serin çalışır bu karışım 4 5 derece
Tamamdır öyle yapayım, bugün kaba tekrardan baktım yine biraz kurum vardı ama elimi koydum yağ vs yoktu en azından suya yağ karıştırma yok bu da yağ soğutucunun sağlıklı çalıştığı anlamına geliyor, yakında su sisteminin hortumlarını ve turbo vs. hortumları değişeceğim,

Bir de ayna hafızalarının sigortası hangisi acaba, genel olarak kontrol ettim sıkıntı yoktu ama sol aynanın hafızası çalışmıyor.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Tamamdır öyle yapayım, bugün kaba tekrardan baktım yine biraz kurum vardı ama elimi koydum yağ vs yoktu en azından suya yağ karıştırma yok bu da yağ soğutucunun sağlıklı çalıştığı anlamına geliyor, yakında su sisteminin hortumlarını ve turbo vs. hortumları değişeceğim,

Bir de ayna hafızalarının sigortası hangisi acaba, genel olarak kontrol ettim sıkıntı yoktu ama sol aynanın hafızası çalışmıyor.
Aynanın elektrik kablosuna bakin o zaman bir