Vectra C Merkezi Kilit Çalışmıyor

mmgul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba.

2005 Vectra C Comfort aracım anahtarın üzerindeki uzaktan kumandadan bastığımda bazen kilitleniyor bazen kilitlenmiyor. Kapıları elle kapatmak durumunda kalıyorum.

Aslında bu sorun 1 senelik süreçte yavaş yavaş oluştu. Önceleri çok nadir sorun oluyordu, sonraları yavaş tepki vermeye başladı, ardından hiç çalışmamaya başladı. Bazen arada bir çalışıyor. Aküyü söküp taktığımda stabil hale geliyor gibi fakat bir süre sonra yine tektük çalışmaya başlıyor.

Anahtarcıya götürüp anahtarı kontrol ettirdim. Anahtarı cihaza doğru tutup bastığında cihazın lcd göstergelerinde değerler okunduğundan anahtarda ariza olmadığını söyledi. Beyinciye git dedi fakat anlayan bir usta bulmak problem.

Bir ara motor beynini tamire götürüp soğuk lehim tazeletmiştim; bununla alakası olabilir mi? Bu araçlarda merkezi kilit beyni harici olarak bulunmuyor dediler o yüzden motor beyninden şüphe ediyorum. Ya da merkezi kilit beyni nerde bilen var mı?

Teşekkürler & selamlar

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Aynısı ben de de var,ama benimki arasıra yapıyor.

mmgul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynısı ben de de var,ama benimki arasıra yapıyor.

Hocam benim sorunum da böyle başlamıştı sonrasında malumunuz.

Sanırım kronik.

İşin kötü yanı kimsenin sorunu çözememesi.

Merkezi kilit beynini bulabilsem inceleyeceğim fakat o da harici olarak bulunmuyormuş, nerde olduğunu bilen de yok.

Yan sanayi kilit beyni ve anahtar takmak da istemiyorum ama iş oraya gidecek gibi.

mmgul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güncel.

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Merkezi kilit sorununu ne yaptınız?Bir çözüm buldunuz mu?

hayallet

Kayıtlı Kullanıcı
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
2004 comfort model bende yaşıyorum aynı sorunu şu an bir yere gostermedim. Kendi kafasına gore tekılıyor.

hayallet

Kayıtlı Kullanıcı
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
2004 comfort model bende yaşıyorum aynı sorunu şu an bir yere gostermedim. Kendi kafasına gore tekılıyor.
Anahtar lehimlerini yenilettim. sürekli frekans yayarak pili kısa sürede bitiriyordu.
Anahtarı yere düşürmeyin
sorun düzeldi