VECTRA C TWİNPORT yağ eksiltme

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
2006 model vectra c arabamın üst kapağını ocak ayında yaptırdım.subapları çelik olanlarla değiştirttim.Araba saat gibi sorun yok ancak yağ eksiltiyor.Yaklaşık 12000 km yol gittim.Neredeyse 2 litre kadar yağ eksiltti toplamda.Zaman zaman tamamladım.Tamirciye sordum bişey olmaz normal falan dedi.Arabanın herhangi bir yerinde kaçak yok iyice baktım.Araba 200 bin km nin üzerinde .Piston segman değişimi yapmalı mıyım?

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1000km/0.6 lt normal olduğu söyleniyor,yazıyorda kullanma kılavuzlarında.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Twinport normalde neredeyse hiç eksiltmez yağ.duman atıyormu peki sabahları ve yüksek devirlerde

Sony Z5 cihazımdan tapatalk ile gönderildi.

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Ben bakmadım ama kimse de duman attığını söylemedi.Sabah çalıştırıp rolantide bakarım olmazsa.

demir-1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 model vectra c arabamın üst kapağını ocak ayında yaptırdım.subapları çelik olanlarla değiştirttim.Araba saat gibi sorun yok ancak yağ eksiltiyor.Yaklaşık 12000 km yol gittim.Neredeyse 2 litre kadar yağ eksiltti toplamda.Zaman zaman tamamladım.Tamirciye sordum bişey olmaz normal falan dedi.Arabanın herhangi bir yerinde kaçak yok iyice baktım.Araba 200 bin km nin üzerinde .Piston segman değişimi yapmalı mıyım?

Hocam ben de 8 yıl Astra F ye bindim , arabam isviçre saati gibiydi desem yanlış olmaz , bir hata ettim Lovato lpg taktırdım ve tam 2,5 yıl mücadele ettim lpg sorunlarıyla ve yağ eksilmesiyle , eksilmenin sebebi lpg diyordu ustalar ve sonuçta 151000 km deydi takasla verdim i20 aldım , o lpg hatasını yapmasaydım sanırım bir beş yıl daha sorunsuz binerdim , aracınızda lpg varsa muhtemeldir ki aşınma had safhaya varmıştır ve piston segman istiyor diyorum yağı içiyordur.

iPhone 5C cihazımdan tapatalk kullanılarak gönderildi

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

12 bin km'de 2 litre yağ eksiltmesi normal ölçülerde. Kullanım klavuzunda her bin kilometrede 0,6 litre yağ eksiltebileceği yazıyor.

Sizin araçsa 1000 km'de 0,167 litre yağ eksiltiyor ki bu 0,6 litrenin bayağı aşağısında.

Ama daha doğru yorum yapabilmek için kapağı yaptırmadan önceki tüketimi de bilmek gerekir.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Twinport un servis kitapçığında yazmasına rağmen 10000 km de yarım lt den fazla yakmaması gerek. yakmayan bir motor.fakat yeni yapıldığı işin bir ihtimal eksilmiş olabilir bir sonraki değişimde yine 2 lt eksiltirse ben normal olmadığını düşünüyorum.tabi 4000/5000 devirde kullanıyorsanız o ayrı

Sony Z5 cihazımdan tapatalk ile gönderildi.

Son düzenleme:

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Genelde yüksek km de yapılan üst kapak yenilemesi sonrası alt tarafa yapılmayan yenilemede artan kompresyondan dolayı yağ yakma görülür . Kritik bir karar olan alt taraf yenilemesini ustanız kontrol edip karar vermeliydi .

10/60 deneyebilirsiniz yağ yakmaya ilaç oluyor bazen .

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
üst kapak açıldığında ustaya sordum.piston sekmanın durumu nasıl diye .iyi gibi dedi.Ya anlamdı,ya da salladı.Bence de twinport motorlarda yağ eksiltme olmuyor normalde.Yağın değişme zamanı geldi ama yağın rengi temiz çünkü yukarıdan devamlı tamamlıyordum bu durumda biraz daha kullanıım.Bir de motorsilk katıp bir süre demek istiyorum nasıl olur acaba?