[VİDEO] CORSA C 1.4 ISININCA GELEN SES

onurblackcloud

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, aracım corsa c 1.4 benzin+lpg, araçta ilk çalıştırmada herhangi bir ses sorun yok. Motor ısınmaya başladığı zaman alttaki sesi yapmaya başlıyor. Triger,devirdaim seti 10 bin önce değişti. Araçta yağ yakma, su eksiltme, yağ eksiltme vs yok, luqui moly hidrolik itici katkısı koydum 3 bin km oldu ancak seste değişme olmadı. Sanayiye gittiğimde itici diyende var, piston etek sesi diyende, soğuk motorda ses olmadığı halde yatak diyende var herkes bir yerden tutup geçirmeye çalışıyor

Video Linki : https://drive.google.com/file/d/1hNSukZWz2ieL964r0p2iu7yXNqpRMWNY/view?usp=sharing

Ses kaydı : https://drive.google.com/file/d/1GAR3A56L6Bw2dmIObEh24TnQGqBuKjGw/view?usp=sharing

onurblackcloud

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yokmudur yardımcı olacak kimse ?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Ben linklerden açamadım youtubea yüklemeniz mümkün mü?

• Beğen
Tepkiler: onurblackcloud

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Katkı koyamasaydın iyiydi çünkü içerisinde motorun zamanla tortu yapıyor tak tak sesten bahsediyorsan gaza basınca o ses artıyormu

onurblackcloud

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Katkı koyamasaydın iyiydi çünkü içerisinde motorun zamanla tortu yapıyor tak tak sesten bahsediyorsan gaza basınca o ses artıyormu
Hocam cuma günü motor içi temizleyici ile yağ temizliği yapıp tekrardan yağ değişimi deneyeceğim, ses artıyor gaza basınca, ustaların çoğu yatak olsa soğuk motorda da yapar dedi itici gibi gözüküyor dediler
Ben linklerden açamadım youtubea yüklemeniz mümkün mü?
Hocam video bir türlü işlenmiyor youtube üzerinde, birisi de ses kaydı olduğu için atamıyorum youtubeye maalesef

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Hocam cuma günü motor içi temizleyici ile yağ temizliği yapıp tekrardan yağ değişimi deneyeceğim, ses artıyor gaza basınca, ustaların çoğu yatak olsa soğuk motorda da yapar dedi itici gibi gözüküyor dediler

Hocam video bir türlü işlenmiyor youtube üzerinde, birisi de ses kaydı olduğu için atamıyorum youtubeye maalesef
eve gidince evde deneyeceğim birde

• Beğen

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Sizin videodaki motor 1.0 3 silindir değil mi motor kodunu ruhsattan bakıp söyler misiniz çünkü 1.0, 1.2, 1.4 serilerinde doch ta var ohvde var opelde

Piston etek sesi bitik motoru revize ederken bilerek yapılan işlemdir limitler dahiline kurtarmayan motorda olur benim bildiğim sizim motor toplandı mı?

Yatak sesi motorun altından daha net duyulur alt kısımından ses artıyor mu?

Bana varsa iticiler yoksa sübab ses gibi geldi

onurblackcloud

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sizin videodaki motor 1.0 3 silindir değil mi motor kodunu ruhsattan bakıp söyler misiniz çünkü 1.0, 1.2, 1.4 serilerinde doch ta var ohvde var opelde

Piston etek sesi bitik motoru revize ederken bilerek yapılan işlemdir limitler dahiline kurtarmayan motorda olur benim bildiğim sizim motor toplandı mı?

Yatak sesi motorun altından daha net duyulur alt kısımından ses artıyor mu?

Bana varsa iticiler yoksa sübab ses gibi geldi
Hocam çok özür dilerim, videodaki araç bana ait değil, ses olarak birebir aynı zaten videoyu yükleyen arkadaşta soğukken yapmadığını sıcakken başladığını söylemiş ama çözümünü yazmamış. Benim aracım 1.4 ecotec 230 binde motor daha önce hiç açılmamış. Ses o kadar dağınık ki sağa sola arkaya nereye kulağımı dayarsam oradan geliyor tespit edemedim, ustalarada güvenip iş yapamıyorum adamlara kalsa rektefiye edecekler

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Etek sesi olma ihtimali bence yok beim bildiğim etek sesi yukarıda yazdığım şekilde gelir. Anakara sanayisi iyidir aslında sizin motor numarası ruhsatta tam olarak nedir ona göre ohv itecekli mi yoksa doch çift egzantirikli mi ona bir bakalım.

• Beğen

onurblackcloud

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Etek sesi olma ihtimali bence yok beim bildiğim etek sesi yukarıda yazdığım şekilde gelir. Anakara sanayisi iyidir aslında sizin motor numarası ruhsatta tam olarak nedir ona göre ohv itecekli mi yoksa doch çift egzantirikli mi ona bir bakalım.
Hocam motor no : z14xe20r87482