Vites altı led -ayna altı - ayak bölümü aydınlatmalar için kablolar

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, daha önceden bu konuyu açmıştım ama formun gidip geldiği esnada silindi. burada göstereceğim kabloları kullanarak vites altı, ayak bölümü ve isterseniz ayna altı için led montajınızı yapabilirsiniz. Aklınıza takılan konularda yardıma hazırım.

Öncelikle elektrik alacağımız yer aracın ön yolcu kısmında ayak bölümünün sol kısmı,

bu resimde yuvarlak içindeki tırnağa özen gösterin, bunu bastırarak çıkarmak gerekiyor, yoksa kapak çıkmaz. Ayrıca diğer geçmeli tırnakların ucunda demirler var ve değdiği yeri çiziyor dikkatli bir şekilde çıkarın.

karşımıza çıkan soketler bunlar. hepsi biyerin bişeyi  :D

beyaz ve mavi soket üzerinde işaretlediğim kalın ve siyah kablolar (-) eksi kabloları, kullanmak istediğimiz ledlerin eksi uçlarını bunlara bağlıyoruz.

geldik esas konulara, bu soket grubunun en sağındaki gri soketin üzerindeki gri kablo bizim tavan lambamızın orta ışığının kablosu, tam olarak yeri en sağdaki soketin üst sırasında en soldaki gri kablo. buraya bağladığımız 12 volt ledimiz tavan lambası nasıl çalışıyorsa o şekilde çalışıyor. Kapılar açılınca yanıyor, kapatınca azalarak sönüyor, tavan lambası anahtarını açınca yanıyor kapatınca sönüyor. ben buradan aldığım kabloyla edition aracıma ayak bölümlerine led bağladım 4 koltuk içinde gayet güzel oldu ve uzunca bir zamandır hatasız çalışıyor. Buradan alınacak kabloyla ayna altı led, krom basamak için elektrik, kapı altı logo için elektrik alınabilir(ama çok uğraşırsınız)

Bu resimdeki mavi sokete giren ve sarı renkteki kabloda vites altı led için, tam olarak yeri mavi soketin en üstündeki kalın kabloların bir altındaki sağdan 4. sıradaki tam sarı kablo. aracın farlarını yaktığınızda konsolda, göğüste, cam açma kapama tuşlarında, ayna kontrolünde ve far anahtarı içindeki yanan ışıkların gösterdiği yanma şekillerini gösteriyor ve ayrıca ışık şiddeti far anahtarından ayarlanabiliyor. Kapılar açılınca bu kabloya da elektrik geliyor vites altı yanıyor. ben buna ek olarak ön ayak bölümüne kırmızı şerit led çektim akşamları alttan alttan yanıyor şiddeti ayarlanabilir olduğu için gözü yormuyor da. 
Not: Bu uygulamam araç üzerinde deneme yoluyla yapılmıştır, 2013 edition makyajlı kasada stabil ve arızasız çalışmaktadır.

Resimleri yüklerken farkettim, sarı ve mavi kabloların sokette hangi yuvaya girdiği anlaşılmıyor, yarın onlara bakıp detaylı olarak yazacağım.

Kabloların tam yerlerini detaylı olarak ilgili açıklama kısımlarına yazdım. keyifli forumlar...

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Vites altı led -ayna altı - ayak bölümü aydınlatmalar için kablolar

Teşekkür ederi paylaşım için aranan konuydu birçok kişi için :)

aesoydan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Paylaşım için teşeklürler, ben malzemeleri almıştım fakat önceki konuda resimler silindiği için ayak altı aydınlatmayı yapamamıştım. Bu arada merak ettiğim kabloları sokete nasıl takıyoruz mevcut kabloyu söküp ikisini birleştirip mi yoksa direkt sokete mevcut kablonun yanınamı?

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

Ellerine sağlık Erkan. Çok faydalı bir paylaşım. :)

aesoydan' Alıntı:
Paylaşım için teşeklürler, ben malzemeleri almıştım fakat önceki konuda resimler silindiği için ayak altı aydınlatmayı yapamamıştım. Bu arada merak ettiğim kabloları sokete nasıl takıyoruz mevcut kabloyu söküp ikisini birleştirip mi yoksa direkt sokete mevcut kablonun yanınamı?

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben kabloları sıyırmadım. Soketteki mevcut kablonun yanına güzelce yerleştirip bez bant ile sabitleyerek hallettim.

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

adRe j' Alıntı:
Teşekkür ederi paylaşım için aranan konuydu birçok kişi için :)
İnşallah böyle çalışma yapmak isteyen arkadaşlara yol gösterici olur sizden ricam konuyu sabitleyelim uygulama yapmak isteyen arkadaşların elinin altında olsun. Ben teşekkür ederim arkadaşlar.
Hasan abim galiba kabloları sıyırarak yaptı uygulamayı en sağlıklısı bu, ben kalın kabloyu sokette yanına dürttüm 0.75 kablo durdu ama diğer kablo durmadı ince olduğu için sürekli temassızlık yapıyordu, kabloyu sıyırdım sıkıntısız çalışıyor. Daha prof olsun isterseniz kabloya takılan kelepçe gibi bişey var kablodan hırsız hat alıyorsun ama ben urfada bulamadım.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Konu sabitlenmiştir :)

mathematichi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Güzel paylaşım Teşekkürler.

mstfgrbz72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel ve aradığım bir konu teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Paylaşım için teşekkürler.
Bizde Emrah ile forumdan yararlanarak yaptırdığımız ayna altı led montajını videoya aldık. Yaptırmak isteyenlere yol göstermesi için.
https://youtu.be/tApPjGNSgrQ

Bu videoda da sonuç var arkadaşlar.
https://youtu.be/q-a6iDn3ImE

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ellerinize sağlık arkadaşlar...