Vites topuzu yıpranması ve triger kayısı

• Konuyu başlatan Mehmet ozaltun
  • Başlangıç tarihi
M

Mehmet ozaltun

Bilgi Girilmemiş
Merhabalar 2015 dizel mokka aldım. Vites topuzu biraz yıpranmış. Araştırdığım kadarıyla kronik bir sorun sanırım. Aranızda bu sorunla karşılaşan var mı nasıl bir çözüm buldunuz. Birde triger kayış mı zincir mi ve değişim zamanı ne zaman

mehmetyldz

Kayıtlı Kullanıcı
50-Nevşehir
Siteyi ziyaret et
vites topuzu ve direksiyon üst kısmı yıpranması da var kronik galiba.

kshuseyin

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Merhabalar 2015 dizel mokka aldım. Vites topuzu biraz yıpranmış. Araştırdığım kadarıyla kronik bir sorun sanırım. Aranızda bu sorunla karşılaşan var mı nasıl bir çözüm buldunuz. Birde triger kayış mı zincir mi ve değişim zamanı ne zaman
Vites topuzunun sadece üst deri görünümlü kısım bozulursa topuzu yerinden sökmeden; yapacağınız tek işlem opel yedek parça satan internet mağazalarından sipariş edeceğiniz üst deri parça ve altındaki nikelajlı parçayı satın alıp (Ben 89 TL ye aldım tek tek satılmıyor ve orjinal GM), deri görünümlü parçayı topuzun üstündeyken alt tarafından bir parça (Torpido, Trim, Teyp sökülen aparatlar da olabilir) sökücü ile ben isviçre çakısının düz tornavida aparatıyla yerinden yukarıya doğru ittirerek kolayca söktüm ve yerine yenisini kolaylıkla önce alt tarafının tırnağını oturtup sonra üstten hafifçe bastırarak (tık sesi gelene kadar) taktım ve sorunsuz halloldu.
Siyahın şu anda stoğu olmadığı için çıkmıyor ama kahverengi olanın linkini buraya koyuyorum.

SCUBADİVER

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
BENDEDE 2014 1.4 TURBO BENZİN VAR.ALDIĞIMDA VİTES TOPUZU + VE - NİN ÜST KISMINDA AÇILMIŞTI BAŞTA İRAN YAPIŞTICISIYLA KAPATTIM .SONRA GÖZÜME TAKILMAYA DEVAM ETTİ İNTERNETTEN ARAŞTIRDIM Bİ TANE ORJİNAL VİTES TOPUZU VE ALT HAZNESİNİ BULDUM VE DEĞİŞTİRDİM.YANLIZ HİÇ KOLAY DEĞİŞMİYO İNTERNETTE DE NASIL DEĞİŞTİRİLECEĞİNE DAİR HERHANGİ Bİ BİLGİ PAYLAŞILMAMIŞTI.ZAR ZOR DENEYE DENEYE ÇIKARABİLDİM.