Vuruntu sensörü

murat0616

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar mrb aracımda sıralı sistem atiker tüp var aracı 1-2 viteste biraz sıkıştırdığımda arıza lambası yanıyor tech 2 cihazıda vuruntu sensörü arızası gösteriyor birde benzinde giderken araca benzin kesik kesik geliyor vuruntu sensörüyle alakalımıdır. bu arızanın nedenleri nelerdir fiyatı hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum tşk.

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçta benzinin kesik kesik gelmesi benzin pompası, benzin filitresi ve son olarakta enjektör hattına bakılmalı derim ayrıca hatayı vuruntu sensörü olarak göstermeside yakıtı yetiştiremeyip sersem çalıştığından olabilir..Lpg yı devre dısı bırakıp benzınde aracın sorununu çözmek başlangıc olabılır...

murat0616

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama şöyle bi durum var lpgde aracın çekişi ile ilgili bi problem yok sadece lamba yakıyor benzindeki problem kesik kesik gelmesi gösterdiği tek arıza vuruntu sensörü benzin pompası arızası göstermiyor.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vuruntu sensorunu değiştir

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Kardeşim sensörler arıza oluştuğunda, önceden haberinin olması ve sorunu çözmen için konur. hata veren sensörü değiştirin diye konmuyor oraya.
Muhtemelen aracın yag yakıyor ve yag baya eksilmiş olabilir. Aracının yagını kontrol et.
Yagında sorun yoksa sensör kelebek bogazının yanında bujileri ve ateşleme bobininide kontrol et %90 motordan silindirlerden gelen vuruntudan dolayı hata veriyor.

murat0616

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sorunumu çözdüm ilginiz için tşk.
tabi sorunu bulana kadar biraz uğraştık ilk önce vuruntu sensörünü değiştirdik arıza lambasını söndürdük ama benzindeki sorunu çözemedik map sensörünü kontrol ettik olmadı acaba kat arabayı tutuyomudur diye düşündük katı iptal etik sonuç yine hüsran katı geri taktık en son benzin pompasını şamandıra ile birlikte komple söktük benzin şamandırasında yaylı ucu serplastikten bi parça var o parçanın ucunun kapanmış olduğunu fark ettik çokaz bi delik açtıktan sonra hepsini topladık bismillah deyip marşa bastığımda saat gibi olmuştu böylelikle bundanda kurtulmuş olduk bize maliyeti
vuruntu sensörü 75 tl
kat iptali ve geri takılması 20 tl ye mal oldu.

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun ben demiştim benzin fılıtresı pompası en son enjektor dıye sensoru bosu bosuna degısmıs oldunuz neyse bakalım...

murat0616

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun ben demiştim benzin fılıtresı pompası en son enjektor dıye sensoru bosu bosuna degısmıs oldunuz neyse bakalım...

soner kardeş en azından arıza lambasını söndürdük vuruntu sensörüyle göstergedeki o sarı ışık canımı sıkıyodu napalım bize d,kendimiz böyle avutalım :rakir:

orhanlili

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar bende 2005 astra gtc var. araba rolantide düzensiz çalışıyor. ve yolda giderken 1 2 zorladıgımda arıza lambasını yakıyor (vuruntu sensör arıza veriyor) araç 4000 deviri geçmiyo.Acaba sorun benmde aynı olabilir mi?