VW yeni jetta 1.2 dsg'yi nasıl bilirsiniz?

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ynt: VW yeni jetta 1.2 dsg'yi nasıl bilirsiniz?

78 binlere kadar çıkabiliyorsanz en donanımlısından octavia elegance 1.6tdi dsg alınır hem dizel hem donanımlı :)

_OzGuR_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Jettanın kasasına sağlamlığına bişey diyemem vw markası herzaman kalitesini belli etmiştir yalnız yıllardır değiştirmedikleri o kuru görüntüyü pek sevmiyorum.Artık biraz daha cc gibi çizgilerini değiştirmeliler. kasa bile hafif olsa bence 1.2 motor tercih edilecek bir araç olmamalı. arkadaşında dediği gibi sürekli turbo besleme yapacaktır buda yakıtı arttıracak. yokuşlarda ve yüklenme gerektiren yerlerde yakıt sarfiyatını düşünemiyorum bile. bunu astra 1.3 de bile zaman zaman görebiliyoruz. bundan sonraki aracımıda 1.6 aşağısı almayı düşünmüyorum

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

talha batu link' Alıntı:
dsg den bende korkuyordum internette okudaklarimdan sonra ama 17000 km ye yakın s tronik kullanıyoruz sıkıntı yok. Yakın arkadasımda leon var dsg li bazen arkadaşlarla takılıyoruz birbirimize, çamur atıyorum oda arabamı diye ama oldukça iyi bir araba.

Bir tanıdığımızın Golf DSG si 85bin km civarında bozuldu. Tamir için baya yüksek bir fiyat istediler Ankarada. Çorum Wv tanıdıkları olduğu için Çoruma gidip orada yaptırmışlardı. Garantiden mi yaptırdılar yoksa daha cüzzi bir fiyata mı yaptırdılar hatırlamıyorum. Ama önemli olan sıkıntı yaşamış olmaları.

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eski versiyon dsglerde sıkıntı çıkıyormuş ama son 3-4 yıldır kullanılan dsglerde problem yok diye biliyorum.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hakkinenk link' Alıntı:
Eski versiyon dsglerde sıkıntı çıkıyormuş ama son 3-4 yıldır kullanılan dsglerde problem yok diye biliyorum.

İş yerinde yan ofisteki arkadaşlardan bir tanesinin 2013 Highline 1.6TDI sunrooflu jetta DSG'si var.

Geçen hafta içinde düz yolda giderken vites atmamaya başlamış arabası, zar zor eve ulaşmış 2. vites ile. Pazar günü olduğu için eve götürmüş, evin oraya park ederken R'ye bile sokamamış arabasını.
Pazartesi günü çekici ile servise götürdü arabasını, neyse ki garantisi devam ediyor.
Garantiden tüm şanzıman değişecekti en son durumu, ne oldu bilmiyorum sonrasında.

ze623

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben şuan 1.6 tdi a3 sedan stronic kullanıyorum.active selectten sonra mükemmel diyebilirim.ortalama tüketimim 4.6 lt.buna dpf temizliğide dahil.şirket aracım 1.6tdi dsg caddy ve 75000 km de geçen hafta kavrama değişti ve yaklaşık 3000tl tuttu.(değişen parçanın resmini eklerim bilgi sahibi olmanız açısından)bunda araçla yük taşımamız ve açıkçası özellikle soğukken aracı zorlayıp kullanmak etken.bir şey unutmamak gerekir ki dsg sonuçta çift kavrama ve debriyaj gibi kavrama var.kimi kullanıcı buna dikkat etmeden aracı zorlayıp kavramayı bozuyor.açıkçası o kadar hızlı ivmelenen bir şanzuman ki agresif kullanmak gerçekten hoş oluyor.bir de şunu belirteyim dsg benzinli manuelden daha az yakar.kardeşim a3 1.4 tfsi stronic kullanıyor ortalaması şehir içi 5,7lt.bence alırsanız 1.4 derim

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

chiv link' Alıntı:
İş yerinde yan ofisteki arkadaşlardan bir tanesinin 2013 Highline 1.6TDI sunrooflu jetta DSG'si var.

Geçen hafta içinde düz yolda giderken vites atmamaya başlamış arabası, zar zor eve ulaşmış 2. vites ile. Pazar günü olduğu için eve götürmüş, evin oraya park ederken R'ye bile sokamamış arabasını.
Pazartesi günü çekici ile servise götürdü arabasını, neyse ki garantisi devam ediyor.
Garantiden tüm şanzıman değişecekti en son durumu, ne oldu bilmiyorum sonrasında.
??? Gözüm korktu

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bonexxx link' Alıntı:
Bir tanıdığımızın Golf DSG si 85bin km civarında bozuldu. Tamir için baya yüksek bir fiyat istediler Ankarada. Çorum Wv tanıdıkları olduğu için Çoruma gidip orada yaptırmışlardı. Garantiden mi yaptırdılar yoksa daha cüzzi bir fiyata mı yaptırdılar hatırlamıyorum. Ama önemli olan sıkıntı yaşamış olmaları.

2011 model golf diye hatırlıyorum şu klimasız olanlardan Norveç veya Fillandiya için üretilenlerden.

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şu da var ofiste oda arkadaşım 1.4 140bg'lik DSG 2013 Golfü  var. Sıfır almıştı ilk başlarda şanzumandan garip garip sesler çıktığını söyledi hatta servise getirdi götürdü birşey yok dediler. Ama o dönem arabasını satmayı bile düşünmüştü. Açıkcası Leondan vazgeçmemde bu olayda etkili olmuştur. şu an 25bin km civarında sıkıntısı yok o dönemden sonra o kadar korkutacak düzeyde bir olay yaşamadı ama anladığım kadarıyla nadirde olsa arada sırada ses yapıyor.

1.2 DSG 2012 ibizası olan arkadaşım hiçbir problem yaşamadı onu da belirtim. Biraz araştırın reno EDC şanzımanından sıkıntı yaşayanlarda var. Ben açıkcası sırf bu yüzden CVTli ve Tam Otomatik araçlara yöneldim. Civic ve Astra'da karar kılmıştım. Sonunda da astra oldu.