VW yeni jetta 1.2 dsg'yi nasıl bilirsiniz?

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: VW yeni jetta 1.2 dsg'yi nasıl bilirsiniz?

chiv link' Alıntı:
Orası da doğru, otomatik vites arıza yaparsa çözümü tuzlu oluyor

O yüzden şanzıman tipinin arıza yapma olasılığını gözden geçirmekte fayda var

ze623

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar şunu unutmayın active select tam otomatik şanzumandır(tork konvertörüne sahip)ve uzun ömürlü kullanabilirsiniz.
dsg tamamen farklı ve sonuçta çift kavramalı debriyaj var.75-80 küsürlerde illaki kavrama değişiyor maalesef.eğer uzatılmış garanti(2+2=4 yıl)yaparsanız garantiden değişiyor.aksi taktirde sadece kavrama 2100TL civarı ve işçilikle 2500TL buluyor.10-12 binlik masrafın nedeninide belirteyim DSG de kalkışta titretme sorunu olduğunda mutlaka kavramayı yenilemek gerekiyor eğer bişey olmaz deyip kullanmaya devam ederseniz de balatayı zamanla yediği için direk vites kutusu zarar görüyor.maalesef araç kullananların çoğu bilinçsiz tüketici olduğu içinde sorun yaşıyor.

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Golf 1.2 dsgyi denedim. Yeterli bir performansı vardı. Dik yokuşta özellikle durup kalkış yaptım, hiç zorlanmadan kalkış yaptım. Ama bir türlü Golf'ü alacak neden oluşturamadım içimde. Güzel araç ama astradan sonra çok aman aman gelmedi. Asıl amacım olan otomatik şanzımandan da vazgeçtim. Nasipse 2015 model siparişleri açılır açılmaz 1.4 tsi comfortline 125bg düz vites p.sunroof ve xenonlu yeni passat sipariş etme niyetim var. şehirdışı 4,4lt , şehirci 6,8lt fabrika verisi var ki şehirdışını tutturacak sabıra sahibim  011zaa  şehiriçi de 7-8lt arası yakarım diye tahmin ediyorum ki dizelden sonra o konfora aradaki yakıt gideri değer :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hakkinenk link' Alıntı:
Golf 1.2 dsgyi denedim. Yeterli bir performansı vardı. Dik yokuşta özellikle durup kalkış yaptım, hiç zorlanmadan kalkış yaptım. Ama bir türlü Golf'ü alacak neden oluşturamadım içimde. Güzel araç ama astradan sonra çok aman aman gelmedi. Asıl amacım olan otomatik şanzımandan da vazgeçtim. Nasipse 2015 model siparişleri açılır açılmaz 1.4 tsi comfortline 125bg düz vites p.sunroof ve xenonlu yeni passat sipariş etme niyetim var. şehirdışı 4,4lt , şehirci 6,8lt fabrika verisi var ki şehirdışını tutturacak sabıra sahibim  011zaa  şehiriçi de 7-8lt arası yakarım diye tahmin ediyorum ki dizelden sonra o konfora aradaki yakıt gideri değer :)

Passat ın en ideal varyasyonu bence, motor olarak da ya bu ya da 1.4 150Hp, ilk izlenimlerinde yeni araca en ideal motor olarak 150Hp lik motoru göstermişler..

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Passat ın en ideal varyasyonu bence, motor olarak da ya bu ya da 1.4 150Hp, ilk izlenimlerinde yeni araca en ideal motor olarak 150Hp lik motoru göstermişler..

tsi 125bg ile tdi 120bg arasındaki fark 16bin tlcik. Yeni passat da dizel almak bana çok mantıksız geldi. 150hplik de güzel ama onda da 8bin tl fark var. 5'e kadar yolu var kanımca ama fazlası bence fahiş

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hakkinenk link' Alıntı:
tsi 125bg ile tdi 120bg arasındaki fark 16bin tlcik. Yeni passat da dizel almak bana çok mantıksız geldi. 150hplik de güzel ama onda da 8bin tl fark var. 5'e kadar yolu var kanımca ama fazlası bence fahiş

Dizele istenen fark zaten akıllara zarar, kardeşimle kullandığımız Golf 7 122Hp ş.içi 6 ş.dışı <5 litre yakıyor zaten dizel olsa çok mu daha fazla değişecek ki..

150 liği 3 - 4.000 pahalı sanıyordum 8.000 çokmuş.

I

ilkerozdemir

Bilgi Girilmemiş

çok yakıyor arkadaşımda var aman dikkat edin