Yağ kapağındaki kremsi beyazlık

Kerim Özerdem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba ben aranıza yeni katıldım.
Aracım 94 model 1.4 benzinli 85.000 de Opel Astra
Son günlerde yaptığım gözlemler sonucu motor yağ kapağındaki kremsi beyazlık görmeye başladım. Bunun sebebi ne olabilir. Yağ ve su eksiltme yok.
Beyazlık sadece yağ kapağında var yağ çubuğunda bir şey yok. Konu ile alakalı yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Kapağı bir silin yerine takın ve bir süre kullanın bakın tekrar olacakmı yağı yada suyu karıştırıyordur o yuzden oluyordur

Hasan43

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Bence yağ kalitesinden yapıyor. Bazı yağlar soğuk havada motor ısınınca buhar ve nem yapabiliyor oda buhar haliyle yukarı çıkarak en ust noktada tekrar suya donusuyor. Motor yağ kapağı hatta en ust kapak içinde su görülebiliyor kapak söküldüğünde. Bence uygun kaliteli yağ kullanmak gerekir. Yazın genelde bu sorun olmaz bu görüntü genelde kışın olur

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
evet yağda yapabilir ama bunu süzen filtre var o doğru çalışıyor süzüp motor yanma odasına yolluyor ve çoğu zaman o kapakta yağ bile görmezsiniz

Kerim Özerdem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen yaz aylarında olmuyordu.hatta bi tamirciye de sordum Castrol kullanıyorsan ondan da olur dedi.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Aynen öyle castrol yağlar kullanmayın motor içini bile söküp bakın tortu bırakıyor motul lqymoil şaşmamak lazım

Hasan43

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Motulu bende duydum. Vectrada olumlu sonuç alınıyor muş

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Opelde sonuçlar iyi yüksek ısıda daha iyi soğutma sağlıyor motul sıralama luqy moil bunu bulmak zor biraz motul ve mobil dir ben motul8100 efe koymuştum motor gözle görülüyor stabil çalışıyordu luqy moil bulamadım

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Klasik Astra F sorunudur. Kışın görürsünüz o durumu. Başka da sıkıntı olmaz. Yağ markasını sürekli değiştirmeyin. Kaliteli bir yağ ile devam edin.

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kış vakti eğer buharlaşma varsa yağda. Yani hafif üfleme diyebiliriz o zaman yağda donma olabilir beyazlaşma olabilir.. Ya da buharlaşma sonucu beyazlanma da olabilir.. Burada önemli olan o motorda üfleme miktarı..