Yardim edebilirim

Hasanyldrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yardim edebilirim

REC link' Alıntı:
Reklam tartışmaları süredursun bir soru da ben sorayım o zaman...

Astra J aracım var ve:

4 kanallı amfi ile
- ֖n kapılara normal kolon (Yalnız stock değil, amfi kaldırabilecek yeni kolon )
-Arka kapılara Component (JBL düşünüyorum)

Mono Bas amfisi ile
-Bagaja  1000W Bas koymak istiyorum (Elimde JBL Mevcut)

Bilhassa amfiler için önerebileceğiniz marka ve modeller ne olurdu?

on kapilara mid takimi koysan daha mantikli degilme tweeter yeri yok arka kapilarda.
Anfiye gelirsek jbl 1000 liklerin rms fazla yuksek olmadigi icin fazla yuksek pahali.bir anfiye gerek yok 5kanal edison yada jbl5 kanal anfi olabilir hem bunlarda genelde sub kontrolde var oda baya ise yariyo?.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hasanyldrm link' Alıntı:
on kapilara mid takimi koysan daha mantikli degilme tweeter yeri yok arka kapilarda.
Anfiye gelirsek jbl 1000 liklerin rms fazla yuksek olmadigi icin fazla yuksek pahali.bir anfiye gerek yok 5kanal edison yada jbl5 kanal anfi olabilir hem bunlarda genelde sub kontrolde var oda baya ise yariyo?.

֖ncelikle teşekkür ederim...

Kulaklarım çok hassas olduğu için mid takımı beni rahatsız edebilir gibi geliyor bana.  şayet öne mid koysam bile pandizota oval koymam gerekecek bu sefer. Yani tesisatta nedense hep normal kolon arıyorum...

JBL 5 kanal amfi için önerebileceğiniz model var mı?

ahmetyr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar merhaba aracım sedan edition paket,ilk önce necvox platinum taktırarak,önerdeki haparlörü arkaya, önlerede şu ürünü almayı düşünüyorum http://www.n11.com/sony-xs-gtx1622s-260-watt-16-cm-2-yollu-mid-cf-P13093137,ve
 bi tane subwoofer almayı düşünüyorum oda bu http://www.n11.com/sony-gtx121ls-12-inc-ince-kasa-subwoofer-P12649078
bağajda yer kaplamayacak şekilde. Sizce olurmu altını çiziyorum AMFİSİZ olucak.Necvox platinum kaldırırmı bu haparlörü ve bası ? Birde kutu bası ve haparlörü alsak servis takarmı ? İyi akşamlar.. Smiley

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Doğru bir konuya yazmışsınız, umarım bilgili bir arkadaş en kısa sürede yardımcı olur.

@ftertezzek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ahmetyr link' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba aracım sedan edition paket,ilk önce necvox platinum taktırarak,önerdeki haparlörü arkaya, önlerede şu ürünü almayı düşünüyorum http://www.n11.com/sony-xs-gtx1622s-260-watt-16-cm-2-yollu-mid-cf-P13093137,ve
 bi tane subwoofer almayı düşünüyorum oda bu http://www.n11.com/sony-gtx121ls-12-inc-ince-kasa-subwoofer-P12649078
bağajda yer kaplamayacak şekilde. Sizce olurmu altını çiziyorum AMFİSİZ olucak.Necvox platinum kaldırırmı bu haparlörü ve bası ? Birde kutu bası ve haparlörü alsak servis takarmı ? İyi akşamlar.. Smiley

300w'lık bir sub'ı max 45w veren bir ana ünite ile sürmek istediğinizde sub'un sadece titreştiğini görebilirsiniz.

SQL yada SPL subwoofer dan verim almak istiyorsanız Class D sınıfı ye ihtiyacınız var.

sizin almış olduğunuz ana ünite  bırakın sub'u Komponent ve Coax hoparlörlerin tam verimli çalışmasını sağlamaz.

ahmetyr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

@ftertezzek link' Alıntı:
300w'lık bir stub'ı max 45w veren bir ana ünite ile sürmek istediÖ°inizde sub'un sadece titreÖ¾tiÖ°ini görebilirsiniz.

SQL yada SPL subwoofer dan verim almak istiyorsanız Class D sınıfı ye ihtiyacınız var.

sizin almıÖ¾ olduÖ°unuz ana ünite  bırakın sub'u Komponent ve Coax hoparlörlerin tam verimli çalıÖ¾masını saÖ°lamaz.
teşekkürler peki aplinenin kendinden amfili sub u varmış o olurmu?

@ftertezzek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ahmetyr link' Alıntı:
teşekkürler peki aplinenin kendinden amfili sub u varmış o olurmu?

başlangıç sınıfı için ihtiyacınızı görecektir.

ancak bu tip komplike cihaz almaktansa ayrı ayrı amfi+sub almanızı tavsiye ederim.

sonucta besleme ve ses kablolarını her halükarda bagaja çekmek zorundasınız.

ahmetyr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

amfi ve subu alsak servis takarmı naviyle birlikte?