Yardım lazım

tha94

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1994 model bir Calibra buldum araba tamamiyle stock halde o halde bile hasta oldum gördüğüm gece gözüme uyku girmedi 2.0 turbo 4x4 olması zaten beni başka bir boyuta itti :sulanma: (2.0 Hyundai Coupe'm ne yaptıysam 170 beygirde kaldı) kullanan arkadaşlara bir kaç sorum var
1)Bu araba çok masraflı ve çok yakıyor diyorlar modeline göre eski olduğunu kabullenebilirim ama motoru gayet sağlama benziyor ne sorun çıkartabilir veya çıkarttı?
2)Modifiye severim ama orjinallik bozmadan bir jant bir egzos gayet yeterli diye düşünüyorum ama tavsiyeleriniz değerli
3)Ankaradan bu arabanın inciğini dalağını bilirim diyen bir abim var mı gidip baksak şuna çünkü arabanın kilometresine inanasım gelmiyor 110000 nedir abi yavru şanzıman faal 4 çeker konuları gözümü korkuttu
4)Calibranın hangi motorunu önerirsiniz ya da en önemlisi Calibra platonik mi kalsın gidip açılayım mı? :D

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç bahsettiğiniz gibiyse bilinen bir araçtır. Çünkü bu gibi araçları takip edenler var. Tavsiyem Hakan beye danışın, Opel Garaj, yukarıda linki var.

tha94

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlgilendiğiniz için teşekkür ederim Hakan beye pm attım sağolun.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Calibra efsanedir :D Gerçekten çok yakar. 4x4 olması cabası. Şehiriçi 50-60 krş'u gözden çıkarın :D

tha94

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
50-60 kuruş LPG uygulamasıyla mı acaba? Eğer benzinde 60 kuruş yakıyorsa gayet iyi diye düşünüyorum

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
calibra iyidir iyidir :D
Ankara'da Okan DİYAR ağabeyin var bulup ona danışırsan o sana gereken herşeyi söyler ,temiz fazla kurcalanmamış bir calibra asla üzmez parça sıkıntısı çekmezsin çünki biz varız temin etmende yardımcı oluruz ,calibrayı fazla modifiye etmeyeceksin,sadeliğini bozmayacaksın,jant yay yeterli olur benim aracım şehirlerarası yolda 120-130 km hızda 30 kr, şehir içinde 40-50 kr yakmakta kullanımına göre değişiyor,calibrada temiz bir c20xe 150 hp lik versiyonu tavsiye ederim 1994 model mesela tadından yenmez gerçi 136 hp lik ecotec motor da olabilir fazla bir eksisi yok, c20 let te durup bir kere düşünmek lazım yavru şanzımanı sağlam mı,şaftı sağlam mı,turbosu sağlam mı, motor cok kurcalanmış mı vs orjinal c20 letlere (calibra turbolara) biraz fazla para istiyorlar ama değer, kısaca ne yaparsan yap leş bir calibra alma,sanayiden çıkamazsın ...

yavuz_ozaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1994 model bir Calibra buldum araba tamamiyle stock halde o halde bile hasta oldum gördüğüm gece gözüme uyku girmedi 2.0 turbo 4x4 olması zaten beni başka bir boyuta itti :sulanma: (2.0 Hyundai Coupe'm ne yaptıysam 170 beygirde kaldı) kullanan arkadaşlara bir kaç sorum var
1)Bu araba çok masraflı ve çok yakıyor diyorlar modeline göre eski olduğunu kabullenebilirim ama motoru gayet sağlama benziyor ne sorun çıkartabilir veya çıkarttı?
2)Modifiye severim ama orjinallik bozmadan bir jant bir egzos gayet yeterli diye düşünüyorum ama tavsiyeleriniz değerli
3)Ankaradan bu arabanın inciğini dalağını bilirim diyen bir abim var mı gidip baksak şuna çünkü arabanın kilometresine inanasım gelmiyor 110000 nedir abi yavru şanzıman faal 4 çeker konuları gözümü korkuttu
4)Calibranın hangi motorunu önerirsiniz ya da en önemlisi Calibra platonik mi kalsın gidip açılayım mı? :D

Uzun yolda birebir deneyimim 95 ile 110 km/saat hızda 6,7 litre/100km
Şehir içi ise ölçemiyorum hangi şehrin içi hangi yollarda hangi saatlerde gittiğinize bağlı ama ben balıkesirde olan biri olarak sakin zamanlarda ve ana yolları kullanan biri olarak 100 km de yaklaşık 9 ile 11 litre arası tüketimi var

Aracın linki varmı ankarada mimar bir arkadaşın vardı düşük km ben kaçırmıştım arkadaşıma sattım demişti aracı göremedim bile. Ankarada olan ve bu siteye üye arkadaşlar var yardımcı olacaklardır. Okan ilgilen arkadaşla :) Sanırım araç Okanın Kırmızı Calibrası şimdi sahibinden.coma baktım c20let konusunda deneyimli bir arkadaş ;) Yazacaktır buraya muhtemelen

Şanzuman ve motor kontrollerini yapmanız ise sanayinin yolunu tutmanıza bağlı.

Bence hayallerini erteleme mutluluk bundan ibaret git açıl derim ben bu calibra,s13,s14,gc8,rx7 fark etmez önemli olan mutlu olmanız

Saygılarımla....

tha94

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cengiz ve Yavuz abi teşekkür ederim galiba bilindik bir calibra bulmuşum kendime Cengiz abi parça konusundaki yardımın için çok teşekkür ederim benimde düşüncem eğer sağlam bir turbo alamazsam c20xe düşünüyorum modifiye konusundaki tavsiyelerinize de katılıyorum
Yavuz abi aracın linki http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...0-hp-133624784/detay?showViewPreferences=true bu araç bence de aynı araçtan bahsediyoruz :) artık Okan abinin konuyu görüp gelmesini beklemem lazım galiba Hyundaiden kurtulduğum andan sonraki tek hayalim Calibra oldu sayenizde :D

yavuz_ozaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cengiz ve Yavuz abi teşekkür ederim galiba bilindik bir calibra bulmuşum kendime Cengiz abi parça konusundaki yardımın için çok teşekkür ederim benimde düşüncem eğer sağlam bir turbo alamazsam c20xe düşünüyorum modifiye konusundaki tavsiyelerinize de katılıyorum
Yavuz abi aracın linki http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...0-hp-133624784/detay?showViewPreferences=true bu araç bence de aynı araçtan bahsediyoruz :) artık Okan abinin konuyu görüp gelmesini beklemem lazım galiba Hyundaiden kurtulduğum andan sonraki tek hayalim Calibra oldu sayenizde :D

Bu Okanın araç linkteki numarayı ara görüş bence ;)

yavuz_ozaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanırım hala Okanla görüşmediniz ;)