Yardim lutfen,

Onur hasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba yeniyim onur hasan ben herkezin bayrami hayirli olsun insallah,

Opel vectra c 2002 1.8 aracim var 1 seneyi askindir ariza var gideremiyoruz. Arac sabah ilk calistirmada havanin nemine gore monifolt ve hava filtresinde patlama oluyor rolanti dalgalaniyor benzinde 3000 devri gecmiyor 1 ve 2 devir arasinda gaz kesip yumma yapiyor silkeliyor ilk etapda lpg denildi lpg tank harici degisti lakin ariza ayni sonrasi sirasi ile oksijen sensoru bank1 vuruntu sensoru termostat ve hararet musuru, buji, bobin , benzin filtre ve pompa degisti lakin benzinde ki sorunlar ayni sekilde devam ediyor alinan hatalar ise oksijen sensoru devir hatasi ve vuruntu senaoru hatasi veriyor motor ariza lambasi cok istisnayi yaniyor o da zengin fakir yakit karisim arizasi veriyor genellikle arac uzurinde ingizli anahtari olan ariza gistersgesi yaniyor lpg de arac 90km ve uzerine kadar gayet normal sonrasi bahsettigim ariza yaniyor silinen kadar arac hantallasiyor. Buralar da bulamadik en son baska sehirler de cozum aricam lakin buradan da sizlerin fikirlerini tecrubelerini ve bilgilerinizi dinlemek istedim ilginiz ve yardimlariniz icin simdiden tesekkurler arkadaslar bi hafta oncesi arac yakit.karistiriyo diyen usta icin arac 15 gun boyunca benzinde binildi lpg tesisati komple iptal edilerek fakat benzinde butun olumsuzluklar yerindeydi :(