yardım

oceanfoam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi arkadaşlar aracımız opel corsa c kasa 1.4 comfort modeli (tek kapı olan) aracı aldığımda egr soketi söküktü. ilk işim egr valfinin ve boğaz kelebeğinin temizlenmesi ve egr valf soketinin yerine takılması oldu. egr soketi yerine takıldıktan sonra araç giderken ara sıra teklemeler yapmaya başladı. bunun üzerine ateşleme bobini (delphi) ve bujiler (GM tek tırnak) değiştirildi. tekrar aynı teklemeler ve silkelemeler devam etti. tekrar egr soketini fişinden çıkararak denedik tekleme ve silkeleme kalmadı.
en son olarakta köprü yan yolda araç stop etti ve çalıştıramadık. çağırdığımız usta benzin pompasının arızalı olduğunu söyledi ve bir iki çekiç darbesinden sonra araç çalıştı ama hareket ettiremedik. 2. el bir tane uydurup aracı çalıştırdık ve tamirhanede bosch marka benzin pompası takıldı araca.

şu anda araç sabah ilk çalıştırmada çok zor bir şekilde 2-3-4 marşta çalışıyor ve ilk çalıştığında sarsıntılı bir şekilde oluyor. ama motor sıcakken kolay marş alıyor.

biraz uzun oldu ama hatayı bulmamızda anlattıklarım yardımcı olabilir diye düşündüm.

kısacası araçta yapılan işlemlere dayanarak bana bu konunun çözümü için yardımcı olabilecek arkadaşlardan yardım bekliyorum.

araçta en son p0400 eksoz gazı geri dönüşüm gibi bir hata veriyordu bunun egr den kaynaklandığını düşünüyoruz. sarı renkli araç içinde anahtar işareti olan arıza lambası yanmakta şuan.

(not: araçta brc lpg kiti var bakımını yaptırdım sistemle alakalı bir durumun olmadığını söylediler bana. sabah araç çalışıp gaza geçtikten sonra gaz yememe problemi oluyor ama biraz zaman geçtikten sonra problem kalmıyor. 140 km üzerine çıkınca lpg' den benzine geçiyor araç.)

Son düzenleme: