Yaya tanıma özelliği ve Ön çarpışma ikazı

Sedat Yıldırım

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bilen arkadaşlardan bilgi rica ediyorum. Yeni aldığım 2020 Opel Crosslan X Excellence araçlarda yaya tanıma özelliği ve Ön Çarpışma İkazı özelliği nasıl aktif ediliyor?
Ekran üzerinde araç ayarlarına girdiğim zaman yaya tanıma ve ön çarpışma ikazı özelliği açma kapama butonları yeşil, yeşilde bildiğim kadarıyla aktif anlamına geliyor.
7-8 Km hızda önümde yaya olduğu halde, araçta her hangi bir tepki olmuyor. Ön çarpışma ikazında öndeki araca yaklaştığımda,(5 ila 80 Km hızda) bilgi ekranında yakında araç diye yazıyor ama her hangi bir frenleme olmuyor. Hadi diyelim o öyle, ama önde yaya olduğu zaman araç yavaşlama ya da fren yapmıyor. Oysa özelliklerinde var.
Bu konuda yardımcı olabilir misiniz bilgi olarak? Teşekkür ederim.

tekinaltun

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bilen arkadaşlardan bilgi rica ediyorum. Yeni aldığım 2020 Opel Crosslan X Excellence araçlarda yaya tanıma özelliği ve Ön Çarpışma İkazı özelliği nasıl aktif ediliyor?
Ekran üzerinde araç ayarlarına girdiğim zaman yaya tanıma ve ön çarpışma ikazı özelliği açma kapama butonları yeşil, yeşilde bildiğim kadarıyla aktif anlamına geliyor.
7-8 Km hızda önümde yaya olduğu halde, araçta her hangi bir tepki olmuyor. Ön çarpışma ikazında öndeki araca yaklaştığımda,(5 ila 80 Km hızda) bilgi ekranında yakında araç diye yazıyor ama her hangi bir frenleme olmuyor. Hadi diyelim o öyle, ama önde yaya olduğu zaman araç yavaşlama ya da fren yapmıyor. Oysa özelliklerinde var.
Bu konuda yardımcı olabilir misiniz bilgi olarak? Teşekkür ederim.
Merhaba, Bu sorunuzun cevabını buldunuzmu.

Sedat Yıldırım

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Henüz cevap bulamadım ama, Crossland X grubu var Facebook'ta, ordaki arkadaşlara soracağım.

Sedat Yıldırım

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bahsettiğim Facebook grubunda arkadaşlara sordum, yaya tanıma ve araç çarpışma frenleme her iki özelliğininde çalıştığını söylediler.
Otomatik park etme olan Park asistanını 2-3 deneme amaçlı kullandım, çok başarılı.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
arabaya güvenip fren testini bir insanla denemeniz durumunda olası bir aksilik çarpmanıza neden olacaktır. güvenlik için çok iyi bir teknoloji ama kul yapısı sonuçta arıza yapsa çalışmasa başa bela. siz kendi fren kontrolünüzü arabaya vermeyin. kendiniz takip edin. aracınızı da güle güle kullanın hayırlı olsun.

Sedat Yıldırım

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
arabaya güvenip fren testini bir insanla denemeniz durumunda olası bir aksilik çarpmanıza neden olacaktır. güvenlik için çok iyi bir teknoloji ama kul yapısı sonuçta arıza yapsa çalışmasa başa bela. siz kendi fren kontrolünüzü arabaya vermeyin. kendiniz takip edin. aracınızı da güle güle kullanın hayırlı olsun.
Kesinlikle öyle. Allah c.c. razı olsun kardeşim. 🤲 🤗
Araçtaki bu özellik, Allah c.c. korusun insanın dalgın bir anında, anlık bir gaflet esnasında bu sistem o anda çalışır devreye girerse ne âlâ, o zaman bizim işimize yaramış olur. Ama bunu denemek için bir harekete kalkmak akıl tutulması demektir.

• Beğen
Tepkiler: cenk artem