Yedek parça konusunda yardım

Mahone

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese merhaba,

Konuyu uzatmadan nasıl anlatıcam bilmiyorum şimdiden kusura bakmayın uzarsa.

Aracın bakımı yaklaştığı için bir süredir bakım için gerekli parçalarla haşırneşirim. Hangi marka alsam nerden alsam araştırıp duruyorum. Filtreleri mann distribütöründe önerdikleri biyerden aldım yağı lukoil araştırdım aldım bujileri başka bi parçacıdan rica ettim getirtti ngk marka aldım bunların hepsini internetteki fiyatlardan uyguna aldım buraya kadar sıkıntı yok.
Balata ve disk değişecek onu araştırayım dedim onlineyedekparca.com, general opel, aloparça gibi yorumları çok iyi olan hem forumda hem başka mecralarda tavsiye edilen, neredeyse güven sarsıcı hiç olumsuz yorumları olmayan ( kargom gecikti falan yorumları hariç) bu sitelerden ürünlere bakıyorum bu arada da birkaç parçacıya sorayım dedim karşılaştırmak için. Ben bankacıyım bir müşterimin tanıdığı olan opel parçacısı bir abimiz gm marka ürün sorduğumda GM markada çok çakma mal var piyasada ben satmıyorum çok fazla sana x marka balata y marka disk öneririrm dedi. Hayrete düştüm abi sen gm parçacısısın sahtesi var diye satmıyorum nasıl olabiliyor, parçacı bile bunu nasıl anlamadan alabiliyor, martaş vs gibi kurumsal toptancı firmalar varken başka yerlerden mi mal alıyo parçacılar aklımda deli sorular oluştu. Onlineyedekparça da gm marka disk balata seti var ikisinin fiyatı 538.TL ve orjinal servis montaj ürünü açıklaması var generalopel.com da ise 515 TL aynı set. Yetkili servisi arayıp parça fiyatı sorayım dedim balatanın fabrika çıkış olan en iyisi 809.TL, satış sonrası ürünü 2. Kalite yaklaşık 400TL, fren diskine ise 2.650.TL fiyat verdiler bugün. Şimdi sormak ve bilgisi olan varsa danışmak istediğim konu serviste sadece parça fiyatı 3000 - 3500 TL olan bir ürünü internette 550 TL ye almamız mümkün mü? Bu ürünler gerçekten eşdeğer olabilir mi? Her iki web sitesini de aradım bu arada sordum her ikisinden de yüksek adetli ve iskontolu ürün aldıklarını ve müşterilerine de bunu yansıttıklarını ürünlerin orjinal olduğunu belirttiler. Ancak aradaki uçurum fiyat farkı aklımı kurcalıyor. Orjinal yerine oem üreticilere mi yönelsem fikir verebilecek olan olursa sevinirim.
Şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam merhaba, bende bu parça konusunda hatta araba konusunda bazen kendimi bile sıkabilecek düzeyde titiz davranıyorum :) onlineyedekparça dan herhalde 7-8 yıldır hep alışveriş yaparım bizzat gidip yerlerine oradanda almışlığım var. Hiç sorun yaşamadım bugüne kadar. Bu adamlar bizim gibi bakımdan bakıma parça almıyor hepsi gayet profesyonel sektöre de hakimler çakma vs. Olsa 3-5 kuruş için prestijlerini ortaya koyacaklarını sanmam. Parçacılar genelde toplu ihale vs. Girip toptan uyguna parça alıyorlar. Satıkları ürünler muhtemelen euro-dolar kurunun 3-4 TL olduğu zamanlardan stoklanmış ürünler. Yetkili servislerle arada bu kadar fark olmasının sebebi muhtemel bu yüzden.

• Beğen
Tepkiler: Mahone

gokhan33tr

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et

Aracın bakımı yaklaştığı için bir süredir bakım için gerekli parçalarla haşırneşirim. Hangi marka alsam nerden alsam araştırıp duruyorum. Filtreleri mann distribütöründe önerdikleri biyerden aldım yağı lukoil araştırdım aldım bujileri başka bi parçacıdan rica ettim getirtti ngk marka aldım bunların hepsini internetteki fiyatlardan uyguna aldım buraya kadar sıkıntı yok.
Balata ve disk değişecek onu araştırayım dedim onlineyedekparca.com, general opel, aloparça gibi yorumları çok iyi olan hem forumda hem başka mecralarda tavsiye edilen, neredeyse güven sarsıcı hiç olumsuz yorumları olmayan ( kargom gecikti falan yorumları hariç) bu sitelerden ürünlere bakıyorum bu arada da birkaç parçacıya sorayım dedim karşılaştırmak için. Ben bankacıyım bir müşterimin tanıdığı olan opel parçacısı bir abimiz gm marka ürün sorduğumda GM markada çok çakma mal var piyasada ben satmıyorum çok fazla sana x marka balata y marka disk öneririrm dedi. Hayrete düştüm abi sen gm parçacısısın sahtesi var diye satmıyorum nasıl olabiliyor, parçacı bile bunu nasıl anlamadan alabiliyor, martaş vs gibi kurumsal toptancı firmalar varken başka yerlerden mi mal alıyo parçacılar aklımda deli sorular oluştu. Onlineyedekparça da gm marka disk balata seti var ikisinin fiyatı 538.TL ve orjinal servis montaj ürünü açıklaması var opelgm.com da ise 515 TL aynı set. Yetkili servisi arayıp parça fiyatı sorayım dedim balatanın fabrika çıkış olan en iyisi 809.TL, satış sonrası ürünü 2. Kalite yaklaşık 400TL, fren diskine ise 2.650.TL fiyat verdiler bugün. Şimdi sormak ve bilgisi olan varsa danışmak istediğim konu serviste sadece parça fiyatı 3000 - 3500 TL olan bir ürünü internette 550 TL ye almamız mümkün mü? Bu ürünler gerçekten eşdeğer olabilir mi? Her iki web sitesini de aradım bu arada sordum her ikisinden de yüksek adetli ve iskontolu ürün aldıklarını ve müşterilerine de bunu yansıttıklarını ürünlerin orjinal olduğunu belirttiler. Ancak aradaki uçurum fiyat farkı aklımı kurcalıyor. Orjinal yerine oem üreticilere mi yönelsem fikir verebilecek olan olursa sevinirim.
Şimdiden teşekkürler
Hocam resmen duygularıma tercüman oldunuz bu anlattığınız durumunu kaç defa yaşadım ben. ama bu konuya tamamen açıklık getirmek çok zor. inş. içimizde esnaf falan vardır ve açıklayabilir. diğer yandan kur olayını benimde aklıma gelmedi değil bir çok stok eski olduğunu düşünürsek epey fark edecektir, öyleki %70-80 indirimde olan parçalar var ister istemez insanın aklına türlü türlü şey geliyor

• Beğen

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ben 2011 den beri opel kullanıcısıyım. Onlineyedekparça.com dan çok alışveriş yaptım. Hatta başka hiçbir yerden yapamadım. Hem fiyatları normal hem de güvenilir firma. Bakım parçası da aldım normal yedek parça (bagaj kilidi, su deposu, müşür kapak, balata) . Hiçbir sıkıntı yaşamadım. Her gelen parça orjinal hologramlı ambalajlıydı. Gittiğim opel yetkili servisinde bile "bu firmadan alışveriş yapın eğer dışardan parça alacaksanız " dendiğine şahit oldum. Bence Onlineyedekparça.com (berat otomotiv) piyasada güvenilebilinecek sayılı firmalardan.

Balata olayına gelince gm 2.kalite dedikleri balatayı da kötü balata sanmayın 3 yıl / 28 bin km dir kullanıyorum ki bundan önce pahalısından almıştım servisten hiçbir farkı yok.

• Beğen

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Balata işini serviste iki kalite nasıl var anlamadım epcde sadece tek kod çıkar aracınıza orda bir terslik var bence 2. kalite gm dedikleri yan sanayi olabilir.

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam merhaba, bende bu parça konusunda hatta araba konusunda bazen kendimi bile sıkabilecek düzeyde titiz davranıyorum :) onlineyedekparça dan herhalde 7-8 yıldır hep alışveriş yaparım bizzat gidip yerlerine oradanda almışlığım var. Hiç sorun yaşamadım bugüne kadar. Bu adamlar bizim gibi bakımdan bakıma parça almıyor hepsi gayet profesyonel sektöre de hakimler çakma vs. Olsa 3-5 kuruş için prestijlerini ortaya koyacaklarını sanmam. Parçacılar genelde toplu ihale vs. Girip toptan uyguna parça alıyorlar. Satıkları ürünler muhtemelen euro-dolar kurunun 3-4 TL olduğu zamanlardan stoklanmış ürünler. Yetkili servislerle arada bu kadar fark olmasının sebebi muhtemel bu yüzden.
bu arada piyasada ciddi manada çakma ürün var. sadece gm yada farklı marka değil.Ben geçen gün kayınpederin lineasına n11 üzerinden filitre seti aldım. 175 TL opar marka. daha sonra bir parçacıya sadece mazot filitresini sordum 200 TL dedi . :) n11 de satılan bariz sahte , hatta forumlarda falan bayağı bahsi geçmiş , fiatı tanımadığımdan acemiliğime geldi. bu arada esenyurtta Denizci otomotiv var. ben buradan 4 adet orijinal GM amortisör takımı aldım. sağ olsun sahibi abi çok yardımcı oldu. bizzat dükkanı gidip ziyaret ettim . gözümle gördüm bir sürü stok parça vardı. muhtelemen çok önce stoklanmış. fiyatı piyasaya göre 200-300 TL uygun aldım. ana dağıtıcıymış hatta berat otomotive falan parça veriyormuş. benim naçizane tavsiyem, çok tereddütte düştüğünüz konularda parçaçı yakınsa bizzat gidip ürüne bakmak. çünkü GM kopyası bir ürünü elinize alıp baktığınızda gerçekten kendini belli ediyor. yazı fontları ağırlığı, duruşu çok iyi yakalanamadıysa dikkatli gözlerde belli oluyor. Bu arada yetkili servis ve parçacı farkına ilişkin bir anekdot daha var , parçacılar, kimi parçaları orijinal olmasına rağmen export ürün olarak orginal gm poşetinde değil normal oem numarası yazılı poşetlerde sattığı da oluyor. Bu da belkji fiyat farkına etken oluyordur.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Balata işini serviste iki kalite nasıl var anlamadım epcde sadece tek kod çıkar aracınıza orda bir terslik var bence 2. kalite gm dedikleri yan sanayi olabilir.
Yetkili servislerde araçlarımıza işlem yaptırırken hep araç başında dururum, 1. kalite ve 2. kalite balata olayı doğru.. Mokka X aracımızın 55 bin bakımını Kasım'da yaptırdım ve ön balatalarımız bittiği için değiştirdik.. 1. kalite ile 2. kalite GM arasında neredeyse yarı yarıya fiyat farkı çıktığı için 2. kalite kullandık.. Gelen parçayı dikkatle inceledim; kutu üzerindeki hologramlı etiketi, parçaların üzerinde ise GM logolarına kadar hepsi mevcuttu..

• Beğen

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Balata ve disk değişecek onu araştırayım dedim onlineyedekparca.com, general opel, aloparça gibi yorumları çok iyi olan hem forumda hem başka mecralarda tavsiye edilen, neredeyse güven sarsıcı hiç olumsuz yorumları olmayan ( kargom gecikti falan yorumları hariç) bu sitelerden ürünlere bakıyorum bu arada da birkaç parçacıya sorayım dedim karşılaştırmak için. Ben bankacıyım bir müşterimin tanıdığı olan opel parçacısı bir abimiz gm marka ürün sorduğumda GM markada çok çakma mal var piyasada ben satmıyorum çok fazla sana x marka balata y marka disk öneririrm dedi. Hayrete düştüm abi sen gm parçacısısın sahtesi var diye satmıyorum nasıl olabiliyor, parçacı bile bunu nasıl anlamadan alabiliyor, martaş vs gibi kurumsal toptancı firmalar varken başka yerlerden mi mal alıyo parçacılar aklımda deli sorular oluştu. Onlineyedekparça da gm marka disk balata seti var ikisinin fiyatı 538.TL ve orjinal servis montaj ürünü açıklaması var opelgm.com da ise 515 TL aynı set. Yetkili servisi arayıp parça fiyatı sorayım dedim balatanın fabrika çıkış olan en iyisi 809.TL, satış sonrası ürünü 2. Kalite yaklaşık 400TL, fren diskine ise 2.650.TL fiyat verdiler bugün. Şimdi sormak ve bilgisi olan varsa danışmak istediğim konu serviste sadece parça fiyatı 3000 - 3500 TL olan bir ürünü internette 550 TL ye almamız mümkün mü? Bu ürünler gerçekten eşdeğer olabilir mi? Her iki web sitesini de aradım bu arada sordum her ikisinden de yüksek adetli ve iskontolu ürün aldıklarını ve müşterilerine de bunu yansıttıklarını ürünlerin orjinal olduğunu belirttiler. Ancak aradaki uçurum fiyat farkı aklımı kurcalıyor. Orjinal yerine oem üreticilere mi yönelsem fikir verebilecek olan olursa sevinirim.
Şimdiden teşekkürler
Ekim ayında Astra Classic III aracımın ön balatalarını diskler içten yemeye başladığından yan sanayi kullandığımız için içim pek rahat değildi, Opel Center'dan GM ön disk+balata takımını 590 liraya alarak aracıma montajını yaptırdım.. Ustama teyit ettirdim parçaların orijinal olduğunu belirtti; aynı şekilde kutuda bandrolü, kutu içindeki ürünler özenle ve özel (sıradan bir gazete vs değil) üstü yazılı kağıdıyla sarılmış, ürünlerin üzerinde ise GM logosu aynı şekilde mevcuttu.. Yaklaşık bir 5000 km kullandık birkaç kere yüksek hızlarda ani frenleme yapmam gerekti pişman etmedi performansından memnunuz, yan sanayi bile olsa fiyatına göre değer :)

• Beğen

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yetkili servislerde araçlarımıza işlem yaptırırken hep araç başında dururum, 1. kalite ve 2. kalite balata olayı doğru.. Mokka X aracımızın 55 bin bakımını Kasım'da yaptırdım ve ön balatalarımız bittiği için değiştirdik.. 1. kalite ile 2. kalite GM arasında neredeyse yarı yarıya fiyat farkı çıktığı için 2. kalite kullandık.. Gelen parçayı dikkatle inceledim; kutu üzerindeki hologramlı etiketi, parçaların üzerinde ise GM logolarına kadar hepsi mevcuttu..
Hocam yetkili servisler servis alanına müşteri alıyorlar mı ? Uzun süredir hiç gitmedim. Sırf bu prosedür yüzünden bazen uygun filitre değişimi kampanyaları olsada da gitmiyorum.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hocam yetkili servisler servis alanına müşteri alıyorlar mı ? Uzun süredir hiç gitmedim. Sırf bu prosedür yüzünden bazen uygun filitre değişimi kampanyaları olsada da gitmiyorum.
Servisten servise değişiyor hocam, servisteki ustalar ile olan iletişiminize de bağlı biraz da.. Örnek verecek olursam Ankara'daki Opak'ta hep bu şekildeydi.. Bazı servisler de sürekli başında durdurmuyorlar ancak servisin üst katındaki camekandan aracımı anlık izleyebiliyordum, sadece parça geldiğinde görmek için inip çıkıyor idim ilgilenen usta ile de tanışık olduğum için aracıma daha kibar ve özenli davranıyor o konuda da kafam rahat oluyor :)

• Beğen
Tepkiler: İlkerhg