Yeni Aktiflik Eklentisi...

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forumumuza Yeni bir eklenti kurduk.
Bu eklenti ile kişilerin ne kadar aktif olduğu ne kadar mesaj attığı ne kadar forumda vakit geçirdiği görülmektedir...

daha önce de tarafımıza bu konuda istek gelmişti...

Hayırlısı Olsun :]

Çalışma sistemi:

SEVİYE: Bu sizin kullanıcı seviyeniz,leveliniz.Ne kadar çok mesaj o kadar yüksek level.İlk levelleri atlamak kolay ama ileriki levellerde giderek level atlamak zorlaşıyor.

TECRÜBE-DENEYİM: Buda tecrübe ibreniz.Mesaj attıkça bu ibre doluyor ve tam olarak dolduğunda level(seviye) atlıyorsunuz.Sonra ibre baştan dolmaya başlıyor.Boşalan ibreyi yine doldurursanız bir level daha atlıyorsunuz.Ne kadar yüksek levelseniz ibrenin dolması o kadar zorlaşıyor.

AKTİFLİK CAN PUANI: Bu sizin aktifliğinizle doğru orantılı.Bir gün başına attığınız ortalama mesaj sayısı bu puanın artmasını yada azalmasını sağlıyor.

GÜÇ BÜYÜ PUANI: Ne kadar süre forumda takılıyorsunuz ve yine ne kadar aktifsiniz.Buda mana puanınızı etkiliyor

astrax_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değişik bi sistem olmuş sanırım deminki yağ değişimi :D bunlardan kaynaklanıyordu..Ayrıca profillere renk gelmiş güzel olmuş ellerinize sağlık...

Son düzenleme:

burebista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sitemiz adına hayırlı olsun

muraltun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun da ben göstergelerin üstündeki rakamların ne anlama geldiğini neyi ifade ettiğini anlayamadım. Sorsam ayıp mı etmiş olurum?

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
allah razı olsun yönetimden...
çalışıyorlar canım hakkını verelim...

RAINMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Engin Bey, gayet güzel olmuş elinize sağlık.
Yalnız
"Buda tecrübe ibreniz.Mesaj attıkça bu ibre doluyor ve tam olarak dolduğunda level(seviye) atlıyorsunuz." level atlamak için gereksiz mesajlar yazılıp görüntü kirliligi yaratabilir diye düşünüyorum.

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun da ben göstergelerin üstündeki rakamların ne anlama geldiğini neyi ifade ettiğini anlayamadım. Sorsam ayıp mı etmiş olurum?

Estağfurullah,

o rakamlar seviyenize göre kendi otomatik artıyor...
daha düşük seviyede daha düşük rakamlar oluyor LEVEL atlamak için...
kendi oranlıyor sistem tam olarak...

Engin Bey, gayet güzel olmuş elinize sağlık.
Yalnız
"Buda tecrübe ibreniz.Mesaj attıkça bu ibre doluyor ve tam olarak dolduğunda level(seviye) atlıyorsunuz." level atlamak için gereksiz mesajlar yazılıp görüntü kirliligi yaratabilir diye düşünüyorum.

Tolga Bey,
konu hakkında üyelerimizde biliyor ki FORUM KURALLARIMIZ'da bu durum zaten belirtilmiş;

09- Tüm üyeler mesajlarını yazarken Türkçe'deki imla ve anlatım kurallarına gerekli hassasiyeti göstermelidirler. Forumlarda yazılan mesajların, internet adabına ve dil bilgisi kurallarına uygun olarak küçük harflerle yazılması gerekir. İnternet adabında, sürekli büyük harflerle yazmanın hoş karşılanmadığı kabul edilmiştir. Ayrıca sohbetlere mimik katmak amacıyla kullanıma sunulan smiley simgelerinin gereksiz yere kullanılarak mesaj kirliliği yaratılması durumunda kullanıcı uyarılacaktır.

bizde ona göre işlem yapmak zorunda kalırız...

Ben Opelim.Net'te sırf bunun için mesaj atacak birisi olduğunu düşünmüyorum...

İnşallah yanılmam :)

yusufaltintepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlısı olsun değişik bir sistem