Yeni opel corsa 1.4 otomatik hakkında sorum olacaktı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dogukanınnepli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar yeni opel corsa color edition 1.4 otomatik model arac almak istiyorum aracın +ları ve -leri neler lütfen 1.4 color edition oto.kullananlar varsa yardımcı olabilirlermi şimdiden teşekkürler :)

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forumda corsa e kullanicisi pek yok. Ben test etmistim 6 ileri olmasi avantaj ancak kick down yapinca bi sure tutup bi anda atiyor cok basarili degildi bu.Yakit konusunda uzebilir kisiden kisiye degisir. Uzun sure kullanmadigim icin fazla bisey soyleyemiyorum color edition piano black tavan + bi xenon farlarla alirsaniz goruntu guzel olur.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar yeni opel corsa color edition 1.4 otomatik model arac almak istiyorum aracın +ları ve -leri neler lütfen 1.4 color edition oto.kullananlar varsa yardımcı olabilirlermi şimdiden teşekkürler :)

Yakın bir arkadaşım color edition modelini aldı. Sıkıntısı şu oldu: herhangi bir yerde durdun, kalkarken ayağını frenden çekiyorsun gaza basmıyorsun araç kendi kendine kalkması lazım. Fakat araç bu esnada tekleme yapıyor. Gaza basana kadar bu şekilde devam ediyor. Servise götürdü almanyaya yazacağız dediler. 2-3 kez gitti servise en sonunda test aracında kontrol ettiler ve ondada aynı sıkıntı var. Demek ki hepsi böyle bu sıkıntı değil dediler ve konuyu kapattılar.

Almadan önce aracı mutlaka test edin. Ben yerinizde olsam corsaya o paraya verene kadar i20 bakarım. 2015 model aracın full donanımlısını alıyorsunuz arka camlar hala manuel :) Arkadaşımada çok söyledim i20 alalım diye fakat corsa almayı tercih etti. i20 ye bakmadan almayın bence. En azından servise gittiğinizde adam gibi birileriyle muhattap olursunuz.

dogukanınnepli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakın bir arkadaşım color edition modelini aldı. Sıkıntısı şu oldu: herhangi bir yerde durdun, kalkarken ayağını frenden çekiyorsun gaza basmıyorsun araç kendi kendine kalkması lazım. Fakat araç bu esnada tekleme yapıyor. Gaza basana kadar bu şekilde devam ediyor. Servise götürdü almanyaya yazacağız dediler. 2-3 kez gitti servise en sonunda test aracında kontrol ettiler ve ondada aynı sıkıntı var. Demek ki hepsi böyle bu sıkıntı değil dediler ve konuyu kapattılar.

Almadan önce aracı mutlaka test edin. Ben yerinizde olsam corsaya o paraya verene kadar i20 bakarım. 2015 model aracın full donanımlısını alıyorsunuz arka camlar hala manuel :) Arkadaşımada çok söyledim i20 alalım diye fakat corsa almayı tercih etti. i20 ye bakmadan almayın bence. En azından servise gittiğinizde adam gibi birileriyle muhattap olursunuz.

Fikriniz için teşekkür ederim ama i20 maalesef 4 ileri otomatik vites ve şehir için en az 9 litre yakıyor corsa clio ve polo arasında kararsız kaldım

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Fikriniz için teşekkür ederim ama i20 maalesef 4 ileri otomatik vites ve şehir için en az 9 litre yakıyor corsa clio ve polo arasında kararsız kaldım

Sıfır alacak isen bende i20 derim. Çünkü orta modeli bile çok fazla donanıma sahip bir araç. Evet vites 4 ama bu şanzuman sana sorun yaşatmayacak bir şanzuman sağlamdır. Yakıt konusunda ise evet yakıyor yakma sebeplerinin başında aracın vites aralıklarının devir uzunluğundan kaynaklanıyor. Bu uzunluk özellikle rampa tırmanışların da artı ama yakıt konusunda eksi bir durum. Sıfır araçlar da ise bence fabrika çıkışlı yada her neyse ruhsat alınmadan önce LPG takılıyor ve garanti kapsamında oluyor. Her ne kadar LPG sevmesem de aracın artılarını düşünğümüz de hundai iyi bir karar bana göre.

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Alacağınız corsa da 9 litreden aşağı yakmayacaktır. polonun bagaj hacmi çok küçük. Clio ya bakın isterseniz. Corsa alacaksanız da dediğim probleme mutlaka bakın hem test aracında hem alacağınız araçta.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bir çok sitede okudum videolar izledim hep karşıma çıkan şey yakıt çok fazla yaktı hakkın da. Devir ekonomi ama en garip durum ise corsa kadar sessiz araç yok desem yalan olmaz kasa olarak diğer emsallerinden daha sağlam bir kasa var. Teknoloji eksik hemde çok sadece o değil saçma sapan bir özellik eklendi diyelim hemen ayrı bir ücret isteniyor. Yıl olmuş 2016 ama durum ortada.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İ20 çok güzel ancak sizin alacağınız kombinasyonu için geçerli değil. 1.4 4 iler otomatik ve pek tavsiye edilmiyor. Sebebi yakıy tüketiminden dolayı. Ancak şanzumanın ömrü konusunda bilgim yok. Bunlar yerine Ibıza 1.0 EcoTSI DSG bakılabilir. Fiyat olarak nasıl pek bilgim yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...