Yeni opelimin eksikleri ve problemleri icin onerileri bekliyorum

Psychoman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kiymetli abiler arkadaslar, bugun motoru ve kaportasi fena olmayan 96 astra gsi 5 kapili aldim. 11 bin kusure aldim. Motor yenilenmis. Agir bakimlari yapilmis. Ustaya goturdum. Cok bi yere goturme masraf cikarirlar durduk yere araban guzel dedi. Fakat cok titiz biriyim malesef. Simdi bazi eksik ve sikintilar gozume carpti. Sizce ne yapmali?

1: ikinci vitese biraz zor geciyor. Yaptirmak istiyorum. Ama kim yapar bilmiyorum.

2: klima calismiyor. Uzun suredirde calismamis. Klimaciya goturdum. Masrafli da olabilir ucuzada cikabilir dedi. Klima hic calismiyor bu arada. Motoru calisiyirmus sadece. Arabayi bugun vermeyi dusunuyorum bunun icin.

3: sag dikiz aynasinin isitmasi calismiyor. Nere yapar ve ne kadar tutar.

4: boya yaniklari ve bazi parcalarin boyalari biraz soluk. Pasta cila yapip birakayimmi. Yoksa gerek yok mu

5: kapi ve bagaj fitilleri ölmüs gibi. Degisyireyim diyorum. Ne kadar tutar.

6: sis duzenegi mevcut fakat on tamponu degistirirken sis yerleri olmayandan takmislar. Sis taktirsam ne kadara patlar.

7: sahibi yol bilgisayarini ise yaramiyor zaten diye cikarmis. Yerine teyp takmis. Sonra teyp bozulmus. Yeni aldigida oraya buyuk gelmis. Kendi yetine takmis o da. Orasi bos simdi. Yol bilgisayarinin yerine bisey takilabilir mi. En iyi nasil kullanilir. Yoksa bos mu kalsin tel falan koymak icin.

8: bi de son olarak on iki yan camin ileri tarafinda, arka iki yan camin geri tarafinda olan kucuk ucgen plastikler mevcut. Fakat tirnaklari falan kopmus ses yapiyorlar. Yenilerini nerde bulurum. Kim takabilir. Oyle elum cok da yatkin degil bu islere.

Cevaplarinizi bekliyorum. Bi kac kisiye sordum. Agir bakim olarak bi sikintisi yok. Masraf yapma dediler. Ama bi kac sene binmeyi dusunuyorum. Ne dersiniz?

mustafa_atr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araban hayirli olsun, bana sorarsan klimaya para harcama eski arac duzen tutmaz cok paran gidebilir. Ayna komple degismen lazim o da kalsin gerek yok. Yol bilgisayarina filan hic gerek yok. kaportadaki ivir zivir eksikleri cikmacilardan bulursun. Uzun lafin kisasi bu yastaki bir araca kozmetik icin para harcama derim bu saydiklarinin hepsini yapmaya kalksan 2000 tl den ucuza cikamazsin ki gerek yok. Yasli araba yarin motor sanziman vs masraf isteyebilir esas para ozaman lazim olacak. Ben olsam mecburi seyler (lastik degisimi, motor bakimi vs olamazsa olmazlar) disinda para harcamam

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.baskı balatadan yada vıtes kolundan olabılır bı baktır tanıdıgın bı tamırcı var ıse belkıde alısamadıgın ıcın sana oyle gelıyoda olabılır
2.klıma onemlı konu helekı bu sıcaklarda ılk bı baksınlar masrafını ogren o na gore butcene gore yaptr derım

3.dıkız aynasının arkasında ısıtma kablosu var buyuk ıhtımal o cıkmıstır kı bu sıcakta calsımadıgını nerden anladın ?

4.pasta cıla yaptır tabıkıde o soluklar gıder aracı n daha guzel bı goruntuye kavusur ve aracın ne renk ?

5.fıtıller sanayıde metre ıle satılıyor al onlardan tak derım toplam tutcagı 200 tl fealn olur metre ıle alırsan

6.oto aksesuarcılardan al 2 tane led sıs farlarından 50 75 tl arasında kendın bıle takabılırsın

7.eger sıgarsa oraya bıtane navıgasyon tak derım yerı tam bılmedıgımden bısı dıyemıyorum

8.foto paylasırsan tam yardımcıolabılırız

Psychoman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fitil aldim. Taktirdim. Ama bagaj icin fitil bulamadik. Ankara sasmaz da metre ile satan yer varsa soylerseniz sevinirim.

Vitese ayar yapti bi ozel opel servisi 20 lira aldi.

Arac sigortalari cok pahalanmis. 556 lira tuttu. En uygun fiyat verende buydu.

Araba sari renk. Bugun ustaya sordum. Boyanmasi lazim dedi. Bende vazgectim. Sis farindan da vazgectim. Sag dikiz aynasini da yaptirmaktan vazgectim. Kaput altinda koruyucu ve ses onleyici bisey oluyor. Ondan yaptirdim. 100 lira tuttu. Bilmiyorum pahalimi. Iyi biseyle kapladi ama dosemeci.

Acikcasi bugun biraz fazla harcama yaptim. En onemlisi klima daha duruyor. Ufak tefek seyleri yaptirmamayi dusunuyorum. Zaten 2 seneye satmayi dusunuyorum.

Sizce biraz uygun bi fiyata satilabilir mi. Biraz ic dosemeler yipranmis. Baska hic bi sikintisi yok. On tampon ve sol camurluk degismis bildigimize gore. Klimayi da yaptirip bineyim diyorum. Keske baska araba mi alsam diyede dusunmedim degil. Ama bu fiyata da palio mu alsaydim. Yada ford ka. Yada fort eskort. Ama ne klima var ne abs ne airbag cogunda. Kafam karisti anlayacaginiz. Neyse hayirlisi olsun.

mustafa_atr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Moralini bozma, 96 model bir arabadan bahsediyoruz, Bu modelde onemli olan motor sanzuman yuruyen aksam. Bunlarda sikinti yoksa gerisine takilma. Klimayi yine soyluyorum bosver. Ankara da klima sart degil! ic doseme icin sakin gidipte 300-400 harcayip komple doseme yaptirmaya da kalkma, 100 tl ye orta halli bi koltuk kilifi isini gorur. Arabani oldugu gibi sevmeye calis, fiyat araligindaki araclar icerisindeki en iyi tercihlerden birini yapmissin. Sunu da unutma; arabaya klima doseme vs ne kadar harcarsan harca satacagin fiyat degismiyor.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aracın parasına göre normal sınırlarda, bakımlı, temiz bir Astra GSİ'yi 11.000 TL'ye kimse vermez, o nedenle hiç canını sıkma. Öncelikle klimaya baktır derim, aynanın ısıtması, sis farı gibi şeyleri ikinci plana at. İlla sis farı takacağım diye saçma sapan sis farlarını tercih etme, o şekilde sis farı takmaktansa bırak araç sis lambasız oldun daha iyi. Döşemeyi şimdilik kılıfla idare et, aracın ilerideki durumuna göre döşeme yaptırırsın. Boya konusunu yabana atma, paslı, dökük yerler varsa öncelikle oraları yaptır ki araç çürümesin, soluk yerlere kendin pasta cila yapmaya çalış, uygulamadan memnun kalırsan profesyonel bir yerde aracına komple pasta cila yaptırırsın.

Psychoman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cok tesekkurler. Bugun bagaj icin fitil buldum. Sasmazda hirdavatcilarda bulunuyormus. Metresi 9 lira. Kendim taktim.

Klimayi simdi yaptirmayacagim. Zaten agustos geldi. 1 ay sonra havalar sogumaya baslar. Biraz bineyim. Duruma gore seneye yaptiririm.

Bugun kiliflari sokecegim. Tavani da silecegim. Sigaradan kararmis. Koltuklari da silip orta halli bi kilif alacagim.aldim adam esya tasiyordu hep. Ter kokuyor arabada. Ufak tefek seyleri de kendim parcasini alip takmayi dusunorum.

Aracin gidisi bi baska ama gaza basmamla ucmasi bir oluyor. Hiz gostergesi yanlis diye dusunmeye basladim. Biraz fazla gosteriyor gibi normalden. Yada bana oyke geliyor. Eskisehir yolunda az gaza bastim. Bi hemen 150 oluverdi. Hala tam cozemedim arabayi. Hadi hayirlisi.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
GSİ bu, gitmesi normal. Tavan döşemesini silmek biraz uzmanlık ister, fazla sulu silersen tavan döşemesi bir süre sonra sarkar :( .

kara-şimşek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayna elektrikli olarak satılıyor 60-80 tl civarı fiyatlarda .yol bilgisayarı bulunabilir ama çıkmacılar da epey araştırmak gerekir

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence aracın yürürü sağlamsa hiç masraf yapmayın.

Benim gözlemim sıfır opel bile ikinci vitese hafif takıntılı geçiyor, çok takılmadığı sürece bu şekilde binin derim. Çünkü sanayiye bu nedenle giderseniz baskı balata değişiminden tutunda şanzımanı indirmeye kadar pek çok şey duyabilirsiniz.

Klima konusu yazın çok önemli, bir klimacıya baktırın derim.

Ama genel olarak yazdıklarınızı düzeltmek için çok para gidebilir, onu biriktirip daha üst model bir şey alabilirsiniz.

Saygılar..