Yeni Plaka Çıkarma ve Çift Mühür Hakkında Resmi Bilgi

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar
Bildiğiniz üzere benim araç plakası hafif hasar alıp yamulmuştu, bunun üzerine ben de yeni plaka çıkarmak için trafik genel müdürlüğüne
mail gönderip bir bilgi aldım sizlerle paylaşmak istiyorum

Herhangi bir trafik tescil kuruluşuna müracaat etmeniz halinde, yıpranan plakayı iade etmek suretiyle plakanızın yenilenmesi mümkündür.
Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 53 üncü maddesinde yapılan değişiklik ile (09.09.2011 tarih ve 28049 sayılı Resmi Gazete), tescil plakalarına trafik tescil kuruluşlarında mühür vurulması işlemi kaldırılmıştır.
Tescil plaka ücreti, plakayı basan ilgili şoförler odası tarafından alınmakta olup, bir çitf plaka ücreti 19. TL.dir. İyi günler dileriz.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni Plaka Çıkarma ve Çift Mühür Hakkında Resmi Bilgi

bu kararı yorumlamanızı isteyeceğim
yani artık çift mühür kalkmış görülüyor ve bu işlemi cemiyetler yerine getiriyor benim anladığım kadarıyla
app plaka yaptırıp buna cemiyette mühürletmek mümkün oluyor anladığım kadayırla değil mi?

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

benim plaka düşmüştü yada calınmıştı bilemiyorum. tek plaka oldugu için zabıt tutmaya gerek yokmuş. gittim trafiğe bir dilekçe doldurdum. bana bir kağıt verdiler o kağıtla atöyleden plakayı bastırdım. sonra trafiğe gelip mühürletmiştim. ama o işlem kalktıysa iyi olmuş app yaptıralım ozaman.

TOGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu yazıya göre dışarıda APP yaptırıp şöferler odasına mühürletmek yeterli olacak gibi..
Hatta bizim uğraşmamıza bile gerek yok sahibinden.com dan sipariş vermek yeterli gibi..

http://www.sahibinden.com/ilan/hizmet-motorlu-tasit-hizmetleri-arac-dizayn-ve-ozel-donanim-imalati-cift-muhurlu-app-plaka-isteyenler-buraya-55576683/detay/?

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

HaKaN link' Alıntı:
Merhabalar
Bildiğiniz üzere benim araç plakası hafif hasar alıp yamulmuştu, bunun üzerine ben de yeni plaka çıkarmak için trafik genel müdürlüğüne
mail gönderip bir bilgi aldım sizlerle paylaşmak istiyorum

Herhangi bir trafik tescil kuruluşuna müracaat etmeniz halinde, yıpranan plakayı iade etmek suretiyle plakanızın yenilenmesi mümkündür.
Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 53 üncü maddesinde yapılan değişiklik ile (09.09.2011 tarih ve 28049 sayılı Resmi Gazete), tescil plakalarına trafik tescil kuruluşlarında mühür vurulması işlemi kaldırılmıştır.
Tescil plaka ücreti, plakayı basan ilgili şoförler odası tarafından alınmakta olup, bir çitf plaka ücreti 19. TL.dir. İyi günler dileriz.

Ben bu hafta bükülen ön plakam için İstanbul'da bu işlemi yaptırdım. Kısaca özetliyim:

Bükülen plaka ile Ruhsattaki Trafik Müdürlüğüne gidip kimlik, ruhsat fotokopisi ve 1 adet plaka istediğinize dair dilekçe veriyorsunuz. Görevli sizden bu evrakları alarak size bir "havale" tabir ettikleri aracın plakasını adınızı kaç tane istediğinizi yazan ve altında polis görevlisinin mührü olan 1 A4 kağıt veriyor ve eski plakanıza el konuluyor.

Bu kağıt ile Bostancı Garının yanindaki Trafik Müdürlüğüne başvuruyorsunuz. TSOF nun bir klubesi var. Bu dilekçeyi vererek 30dk için 10TL/adet plakanızı alıyorsunuz.

Üzerinde sadece TSOF - Ankara yazan küçük mühür var. Büyük soğuk damga kalkmış 2 hafta önce.

İnternetten sipariş ile olacağını pek sanmıyorum bizzat imzalı dilekçenizi istiyor Trafik Müd. APP plaka ile ilgili de sordum. TSOF nin klubesinde tek tip plaka var ellerinde ne varsa onu basıyorlar.

Yok ben kalın götürürüm orada TSOF-Ankara mührünü onlara bastırtırım diyorsanız eğer bana pek mümkünlü gelmiyor.

Bahsi geçen ve tek başına kalan mühür de aşağıda:

imag0701.jpg

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

iyimiş o zaman bir tanesi 10 tl iki plaka 20 tl
ben de bugun ya da yarın servisten aracın plakasını alayım bir dilekçe ile başvuru yapayım plaka için o zaman

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

HaKaN link' Alıntı:
iyimiş o zaman bir tanesi 10 tl iki plaka 20 tl
ben de bugun ya da yarın servisten aracın plakasını alayım bir dilekçe ile başvuru yapayım plaka için o zaman

İşlemler sırasında Trafik şubesi bir ücret almıyor. Sadece TSOF plaka için adedine 10 TL alıyor.

Sahibinden.com daki fiyat farkı da sanırım APP için gerekli "izinleri" almada kullanılıyor  evill2

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracı alırken bayiye söylersek bu istanbul için yapılan kalın app plakalar var, diğer kalın appler çok bitişik olduğu için yapılıyor.Bayi yapar mı plaka işlemleri sırasında?
Gerçi daha benim arabayı izmirden bulup aramadılar ama ben yinede öğreneyim dedim. :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tomacco link' Alıntı:
Aracı alırken bayiye söylersek bu istanbul için yapılan kalın app plakalar var, diğer kalın appler çok bitişik olduğu için yapılıyor.Bayi yapar mı plaka işlemleri sırasında?
Gerçi daha benim arabayı izmirden bulup aramadılar ama ben yinede öğreneyim dedim. :)
app plaka ile bayi uğraşmaz bence sizin takip etmeniz lazım
ben bugün servisten plakalarımı aldım ve yeni plaka çıkarttırıp slikon ile yapıştırmayı düşünüyorum.

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bayi plaka işlemlerini hallettikten sonra yapma şansım olur mu?
Ben hiç bilmiyorum bu işlemleri bahçelievlerde oturuyorum.Bayi uğraşmez ise ben uğraşsam nasıl yapacağım?Yardımcı olursanız memnun olurum.