Ynt: Motor rolantide çalışırken debriyaja basınca devir saatinin az aşağı inmesi

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başlıktada belirttiğim gibi motor rolantideyken debriyaja basılınca devir saati ibresi 1'den 0.9 a falan iniyor gibi bu normal bişey mi bilgim olmadığı için sorayım dedim.
Açıkcası hiç dikkat etmedim ben,yarın bakıp cevap veririm sana.

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com
Normal olduğunu düşünmüyorum, debriyaj tam kavramıyor olabilir, en azından bende öyle bişey hiç olmadı.

Murat.Dursun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siz genede sorun ancak ,

Eski Corsa aracımda , Peder'in Ford Focus'un da ve Astra J'm'de de olan bir durum.

Debriyaja bastığınızda motor'un boştaki yükü azaldığı için araç gazı keserek(azaltarak) rolanti devrinin yükselmesine engel

oluyor.Bu yüzden devir göstergesinde ufak değişimler gözüküyor. Ancak belirttiğiniz 1000 devir ilk çalışma anı olsa gerek araba

normalde motor ısınınca 750-800 devir aralığında rölantide bekliyor.

1

1423

Bilgi Girilmemiş
sn murat.dursun arkadaşıma katılıyorum,ben de diğer manuel araçlarda fark ettiğim bir durumdu.normal kanımca..

A

alpersaglik

Bilgi Girilmemiş
Evt motor ilk ısınınca 1 lerde tabi sonra düşüyor. Bilgilendirme için teşekkürler. Sanırım normal bir durum.

takiozturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. Ben Astra J 1.4 turbo sahibiyim. Bendeki sorun biraz farklı. Aracı ilk çalıştırdığımda motor devri yaklaşık 1500devirde görünüyor, ardından debriyaja bastığımda 2000 devirleri bulacak şekilde ani bir artış gösteriyor. Bu normalmidir? (ben pek normal olmadığı kanısındayım) Bir süre sonra devir tekrar düşüyor. Bu durumla ilgili tecrübeleri ve bilgisi olan arkadaşlar varmı?

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Sn. Takiozturk,

Oncelikle kısaca sizi aşağıdaki linkte tanıyabilir miyiz?

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=2.0

Söylediğiniz devirler açıkçası çok yüksek geldi bana. 2000 dev/dak çok yüksek. Servislik bir durum olabilir. Çok soğuk havalarda da çalıştırmama rağmen araç hiç 1500 dev/dak üzerinde çalışmadı ve 10sn gibi bir sürede 1000 dev/dak'ın altına indi.

takiozturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
drwaverunner bilginiz için teşekkürler, debriyaja bastığınızda sanki gaza basmış gibi araç ses çıkarıyor inanılmaz. (devir 2000 dev/dk yı geçiyor)
Bugün telefonla opel gerçek'i aradım getirin inceleyelim dediler. Yarın ilk işim baktırmak olacak. (tabi bu problemlerden sadece bir tanesi malesef)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rölanti devrini ayarlayan aksamla alakalı galiba; Astra da henüz dikkat etmedim ama Corolla ve Focus da klimayı açınca rölanti devri yükselirdi ..

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Esmerce link' Alıntı:
Rölanti devrini ayarlayan aksamla alakalı galiba; Astra da henüz dikkat etmedim ama Corolla ve Focus da klimayı açınca rölanti devri yükselirdi ..

bu normal bir durum