Zafira a gaz kesme gaz yememe belirsiz sorun

fortulu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamün aleyküm merhabalar aracım 2002 zafira a 1.8 z18xe motorlu aracımda gecen sene olan kendi kendine düzelen sabit veya devir yükseltirken birden gaz kesme pedal işlememe sorunu var pedalı salıp yeniden verdiğimde düzeliyor LPG de benzinde de yapıyor geçen seneden beri 2 kere krank konum sensörü arızası almıştim ama herhangi şikayetim yoktu o gaz yememe geçmişti yapmıyordu artık sorunum yine başladı bilgisayara bağladığımda geçici olarak yine krank devir sensörü arizasi aldım sildim hatayi sensörü burda bulamadığım için sokup temizledim ama birşey değişmedi aracımda geç çalışmada var genelde sıcakta bugün yine geç çalıştı ve egzantrik sinyali yalnıs arızası verdi boğaz kelebeği temizlendi kalibrasyon yapıldı yine aynı kimisi pedal diyor kimisi kelebek aracımda hiçbir arıza lambası yanmıyor egr fabrikadan yok ama egr arızası veriyor p0170 i de lpg taktirdigimdan beri normal Yafa düşük devirde kullanırsam yakıyor devirli kullanırsam kendisi sonuyor Orta ve son susturucu yeni değişti aynı sorun aynı motorlu forumda Zafirada başına gelmiş fren musurunden kaynaklanmış onun aracı otomatik benimki manuel sizce sorun neden dolayıdır gaz kelebeğini deneme imkanım yok 0 i 1700 tl civarı var mıdır başına gelen çözüm bulabilecek

Ekli dosyalar

• IMG_20200521_215920.jpg
    IMG_20200521_215920.jpg
    79.5 KB · Görüntüleme: 8

Goktugce

Kayıtlı Kullanıcı
60-Tokat
Siteyi ziyaret et
Benim araçta soğukken benzinde yığılma gaz kesme yapıyor sorunu bir türlü tespit edemedik

Goktugce

Kayıtlı Kullanıcı
60-Tokat
Siteyi ziyaret et
İsındıgında sorun geçiyor soğuk motorda hem LPG'de hemde benzinde yapıyor bu türlü bir problem başına gelen var mı yardımcı olabilirmisiniz

Goktugce

Kayıtlı Kullanıcı
60-Tokat
Siteyi ziyaret et
Yok mu yardımcı olabilecek tecrübeli arkadaşlarım

CHTZDN

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Soğukken devir düşmesi sonra toplaması normal benim başıma geldi krank devir sensörüyle Egr sensörü birbirini tamamlayan bi sensör biri gittimi geç çalışır gaz keser devir dalgalanır tabi bu bir görüş elektirik tesisatından olabilir gaz ayarını baktır tepkimesini açtır.KRANK SENSÖRÜ EN ÖNEMLİ SENSÖR BENCE DEĞİŞTİR.

Goktugce

Kayıtlı Kullanıcı
60-Tokat
Siteyi ziyaret et
Sorun Çözüldü boğaz kelebeği arızalı boğaz kelebegi değiştikten sonra silkeleme gaz yememe problemi ortadan kalktı.

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun.

• Beğen
Tepkiler: Goktugce