1.3 cdti 90 hp 200 nm M6 den nereye çıkılabilir?

Kontrol Ünitesi1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba, geçtiğimiz aylarda 2. araç olarak astra h 1.3 cdti denk getirdim. Araçtan gayet memnunum. Tork ve hp si tam oturmuş, hissettirdiği gerçekten de çok çok üstü.Ancak birinci ve ikinci viteste çok boş devir çeviriyor,3.ten sonra ivmesini bulmaya başlıyor. Bu araçtan ne kadar performans alabiliriz? En basitten en prof çözümlere kadar tüm önerilere açığım. Turbo büyütmek, yazılım yaptırmak vs değil de, hangi turbo?büyütülecekse, hangi yazılım? yaptırılacaksa, bunlar konusunda yanıt almak istiyorum. 140-150 hp, 330-350 tork değerleri için örneğin neler yapılabilir?Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
H kasa dizellerin malesef genel sorunu bu hocam. Hatta yazları klima açıkken hafifte rampada kalırsanız kalkarken sizi biraz üzebiliyor. Ancak söylediğiniz gibi 3 vitese geçtikten sonra turbo tam devrini almış oluyor. Ancak araç düşük devirlerdeki bu üzüntüsünü yakıt tüketimi ile hemen kapatıyor. Bir depo ile 1000 km yakın gidebilmek gerçekten mükemmel. Sorunun çözümü için açıkcası yazılım biraz daha mantıklı geliyor en azından test edip geri dönülebiliyor. Turbo değişim konusu ülkemizde ki ustaları düşündükten sonra yıpratıcı olur gibi.

• Beğen
Tepkiler: Kontrol Ünitesi1

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba, geçtiğimiz aylarda 2. araç olarak astra h 1.3 cdti denk getirdim. Araçtan gayet memnunum. Tork ve hp si tam oturmuş, hissettirdiği gerçekten de çok çok üstü.Ancak birinci ve ikinci viteste çok boş devir çeviriyor,3.ten sonra ivmesini bulmaya başlıyor. Bu araçtan ne kadar performans alabiliriz? En basitten en prof çözümlere kadar tüm önerilere açığım. Turbo büyütmek, yazılım yaptırmak vs değil de, hangi turbo?büyütülecekse, hangi yazılım? yaptırılacaksa, bunlar konusunda yanıt almak istiyorum. 140-150 hp, 330-350 tork değerleri için örneğin neler yapılabilir?Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.

2cr var. Opellerle çok çalışıyorlar. Yazılım konusunda iyi bir firma. Her aracın kendi yazılımını alıp, onun üzerinden yazılımı düzenleyip yüklüyorlar. İşlerinde iyiler açıkçası. Ben bu yaz 1.6 cdti aracıma yaptırdım, 170 bg oldu, alt devirler de canlandı. Yaklaşık 5000 km yaptım, bir sorun da çıkmadı şükür. Serhat bey ile bir görüşün derim. Diğer sorduğunuz konularda da yardımcı olur. Ankarada iseniz serhat bey orada. İstanbulda da yazılımı yapan arkadaş var..

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

• Beğen

Mustafa Feyzi

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazılımdan sonra yakıtta herhangi bir değişme oldumu?

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir miktar düşme eğiliminde, tabi sağ ayağınıza ne kadar hakim olduğunuzla da ilgili [emoji1] daha sağlıklı veri için yaz dönemi benim için daha belirleyici olacak. Sivas biraz fazla soğuk bu sene, motor geç ısındığı için o arada her halükarda yakıt artıyor..

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Feyzi

Kontrol Ünitesi1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet, bildiğim bir firma ama bana yazılımdan fazlası lazım. Yazılımın da kısa vadede avantajlı olsa da uzun vadede araba için kayıp oluşturur gibi. İstediğim daha çok güven veren bir şey olsun. Bu yüzden mekanik bir şeyler de yapmak istiyorum

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet, bildiğim bir firma ama bana yazılımdan fazlası lazım. Yazılımın da kısa vadede avantajlı olsa da uzun vadede araba için kayıp oluşturur gibi. İstediğim daha çok güven veren bir şey olsun. Bu yüzden mekanik bir şeyler de yapmak istiyorum

İşte ben de onun için söyledim konuşun diye. Diğer konuda da fikir verir ve yardımcı olurlar. Serhat bey çok ilgili ve bilgili bir insan.

• Beğen