2005 astra h kasa vuruntulu çalışma

mahmutozdemirshu

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Egr nin fişini çek bir dene tekleme gidicekmi ve aracı cihaza bağla oksijen sensoru konum 1 grafiksel olarak bakınca 0.1v ile 0.9v arası sürekli gidip gelmeli buna bir bak voltaj geriyor mu pompa basıncı nıda ölçtür
Bu dediklerini yaptırıyorum abi

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

girdap

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Aynı Bobin arızasını anlatmışsınız hocam belli devirden sonra yanması vs aynı bobin ama değiştirmişsiniz nasıl oluyor anlamadım. Vuruntu sesi silindirlerden birisinde Patlama olmadığından olabilir mi ?

• Beğen
Tepkiler: mahmutozdemirshu

girdap

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Egr nin fişini çek bir dene tekleme gidicekmi ve aracı cihaza bağla oksijen sensoru konum 1 grafiksel olarak bakınca 0.1v ile 0.9v arası sürekli gidip gelmeli buna bir bak voltaj geriyor mu pompa basıncı nıda ölçtür
Hocam EGR ile alakası nedir yanlış anlama merak ettiğimden soruyorum bende geçenlerde açtım temizledim devir dalgalanması geçti. Ok gibi duruyor rolantide 740 devirde

• Beğen
Tepkiler: mahmutozdemirshu

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Hocam EGR ile alakası nedir yanlış anlama merak ettiğimden soruyorum bende geçenlerde açtım temizledim devir dalgalanması geçti. Ok gibi duruyor rolantide 740 devirde
Vuruntu yapar sa yada teklerse egr kanalları tıkanıyor gitmesi gereken yanmış gaz gitmediği için manifolda yanma odasına buda vuruntu yada tekleme yaptırıyor

mahmutozdemirshu

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Aynı Bobin arızasını anlatmışsınız hocam belli devirden sonra yanması vs aynı bobin ama değiştirmişsiniz nasıl oluyor anlamadım. Vuruntu sesi silindirlerden birisinde Patlama olmadığından olabilir mi ?
Yani. BEnde çözemedim bi türlü silindir kapaklarında sorun var ama neden oluyor Anlamadım. çok sinir bozucu Arabayı çöpe atası geliyor insanın

mahmutozdemirshu

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Ustam ayrıca araç yolda hareket halinde iken gazdan tamamen ayağımı çekiyorum tekrar basıyorum basarken ilk aşamada bi kerkinme yapıyor

girdap

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Ustam ayrıca araç yolda hareket halinde iken gazdan tamamen ayağımı çekiyorum tekrar basıyorum basarken ilk aşamada bi kerkinme yapıyor
EGR olayını bir dineyin isterseniz Kannn hocam doğru söylüyor olabilir yine yaparsa en azından bir seçenek elemiş oluruz. İlla bulunacak bir sıkıntı bu

mahmutozdemirshu

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Hocam egr bin fişini çektikten sonra bürünür sesi gitti. Bende egr ve manifoldu temizlettim vuruntu kalmadı.
teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

mahmutozdemirshu

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
sonucu bilerek buraya yazdım yararlanmak isteyen olursa diye.emeğinize sağlık