2005 Corsa C 1.3 Dizel- conta ve triger sorunu??

PowerVu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2005 Model Corsa C 1.3 CDTI ENJOY sahibiyim.Aracımı sıfır aldım. Şuanda 180.000 km de geçen hafta motor blokunun arkasındaki küçük bombeli bir hortum patlamış ve aracın motorundaki su komple boşalmış. Parçanın orjinali olmadığından oraya el yapması güzel sağlam bir hortum taktılar. Araç hararet yapmadan anladım fakat bir kaç gün sonra su eksiltince servise götürdüm. Aracın silindir kapak contasının yandığı değişmesi gerektiğini söylediler. Değiştirin dedim bugün usta tekrar aradı efendim sizin aracın triger zinciri de gitmek üzere isterseniz değiştirelim dediler bende kalsın dedim. Fakat bugün yapmasa bile bir kaç zaman sonra ses yapmaya başlar dediler. Bu parçanın motor açılmışken sizce değişmesi gerekir mi ? Birde araç motoru açıldıktan sonra pek eski randumanı vermez diyorlar sizce aracımın değişme zamanı geldi mi ?

EREN34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizin araçlarda triger zincir olayından dolayı servisler opelleri geri çağırıyor diye bir olay var.Hatta forumdan bazı arkadaşlar o zincir meselesini bedava yaptırdı diye anımsıyorum.Forumda bir arama yapın illa bulursunuz ilgli konuyu

Motor açıldımı randıman vermez olayına karşıyım.Sonuçta conta değişiyor arabada.Önemli olan işçiliktir.O konuda bence gönlünüz ferah olsun.Motor yaptırtsanız vs ok ama bir conta değşimi için arabadan soğumayın bence.He derseniz zaten değiştirmeyi planlıyorum bahane lazım o zaman ok

Saygılar...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadas arabanin suyunu tamamen boslattigini söylüyor hararet yaptirmadan durdurdum diyorsun..su olmayinca haraet ölcmezki??? onun icin conta yakmistir sen farketmemissindir...madem conta degisecek zincire batirirsin o zaman...

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
arkadas arabanin suyunu tamamen boslattigini söylüyor hararet yaptirmadan durdurdum diyorsun..su olmayinca haraet ölcmezki??? onun icin conta yakmistir sen farketmemissindir...madem conta degisecek zincire batirirsin o zaman...

Selim abi conta yaktığını nasıl anlıyoruz arabanın? Dün anlatmıştın ama bir sorun yok benim şuan şükür ki. Benim olayı biliyorsun dün farkettim ama benim su boşalmamıştı hiç.

Bu bilgiler çok güzel gerçekten. Arabada su kalmayınca araba hararet ölçmez diyorsunuz. Detay bir bilgi bu. Birde böyle bir durumda bir müşür olduğunu söyledin onu çıkart demiştin. Bunu da tam olarak anlamamıştım....

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2005 Model Corsa C 1.3 CDTI ENJOY sahibiyim.Aracımı sıfır aldım. Şuanda 180.000 km de geçen hafta motor blokunun arkasındaki küçük bombeli bir hortum patlamış ve aracın motorundaki su komple boşalmış. Parçanın orjinali olmadığından oraya el yapması güzel sağlam bir hortum taktılar. Araç hararet yapmadan anladım fakat bir kaç gün sonra su eksiltince servise götürdüm. Aracın silindir kapak contasının yandığı değişmesi gerektiğini söylediler. Değiştirin dedim bugün usta tekrar aradı efendim sizin aracın triger zinciri de gitmek üzere isterseniz değiştirelim dediler bende kalsın dedim. Fakat bugün yapmasa bile bir kaç zaman sonra ses yapmaya başlar dediler. Bu parçanın motor açılmışken sizce değişmesi gerekir mi ? Birde araç motoru açıldıktan sonra pek eski randumanı vermez diyorlar sizce aracımın değişme zamanı geldi mi ?

aracin hararet yapmistir...icinde su kalmadigindan isi müsürü (sensoru) ölcmez veya yalnis gösterir...conta ondan gitmistir..triger daha dogrusu kayisa gelince motor acilmisken zinciri degismekte yarar var sonucta gergileri nasil olsa degisecek....randuman meselesine gelince hic birsey olmaz..

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selim abi conta yaktığını nasıl anlıyoruz arabanın? Dün anlatmıştın ama bir sorun yok benim şuan şükür ki. Benim olayı biliyorsun dün farkettim ama benim su boşalmamıştı hiç.

Bu bilgiler çok güzel gerçekten. Arabada su kalmayınca araba hararet ölçmez diyorsunuz. Detay bir bilgi bu. Birde böyle bir durumda bir müşür olduğunu söyledin onu çıkart demiştin. Bunu da tam olarak anlamamıştım....

kardesim, aracin suyu bosalirsa bir yerden kacirirsa motorun üst bölümünde termostad kutusu var onin üzerine vidlanmis hararet musuru var o motor icindeki suyu ölcüyor..su olmazsa neyi ölcecek????hangi harareti... ben bundan bahsetmisttim...yukardaki kardes hararet yapmadi diyor ama yapmis conta yakmis cünkü hararet müsürüne degen su yok idi..
dikkat su komple bosalmis diyor...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
müsür sökme isi icin sundan bahsetmistim..aracin suyu degisince motorda hava yapar...bunu termostat acana yani motor iyice isinana kadar o hava motorda kalir,termostad acilinca devirdaim ile bir süre sonra atar havayi orda suyun eksildigini farkedersin..eksilen suyu takviye edersin..lakin eger isi musurunu basdan sökersen hava ilk basda motor calisinca gider bu daha sagliklidir..sonucta hava olan ki sende 1 litre civari eksilmeden bahsettin ki motora ne kadar su giriyorki? demem su o an motorun belli kesiminde muazzam isi yükselmesi olur bu iyi degildir..onun icin en sagliklisi motora su konunca motoru calistirir musuru sökersin hava bitip su gelene kadar sonra takarsin eksilen suyu takviye edersin...