3000 devirde titreme

exxa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar

astra h kasa 1.6 benzin lpg li aracımda bir sorunla karşılaştım düz yolda ilerlerken vites (farketmiyor) 3000 devire yaklaşınca bir titreme oluyor devir saati 3000 i geçtikten sonra kesiyor vites aralıklarında normal olacağını düşündüm 5.viteste aynı devire gelene kadar hızlandım ve yine yaptı lpg ve benzinde her ikisindede denedim sonuç aynı bu konuyla alakalı bilgi sahibi arkadaşlarım varsa yardımcı olurlarsa memnun olurum...

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
A16XER kodlu motorlarımızda bu durum normal.. Vaktinde konuları açılmıştı, çoğumuzun aracında olan bir sıkıntı.. Benim aracımda da fazla hissedilmesede olan bir durum...

Sent from my iPhone using Tapatalk

harun43

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Arkadaşımda toyota corolla var onun sorunuda seninkinin aynısı 2500 devire gelince silkeleme yapardı ama sadece bu devirde yapıyor lpg benzin farketmeden. Tamirci distribütörden kaynaklanıyor değişecek dedi ama fiyatı pahalı olduğu için değiştirmedi. Sonra başka bir tamirciye götürdü bobin ve bujileri değiştirdi sorun çözüldü.Belki sizin sorununuzun çözümü başka yerdedir ama aklınızda bulunsun.

exxa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bu sorunu araştıryorum tamircim aks'lerden yapar dedi ön düzenci şanzıman ve motor kulağından yapar dedi servise gittim sevisteki ustalar meşgul olduğu için servis müdürü aracı denedi bunda bir sorun yok dedi motordaki normal titseşimin olduğunu söyledi takibi benim kafama yatmadı servise tekrar gidip sağlam bir ustaya göstericem artık o ne der bilmiyorum.

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O motorda 2500 3000 devir aralııgı en verimli calıstıgı devirler titreme normal..ama cokk asırı ise motor kulaklarına bakınız!!
Yürüyenden gelen titreşim ve proplemlerin motor devri ile alakası olmaz cünkü arac 1, vites 3000devirde 30 km/h yapar 5, vites 3000 devirde 105 km/h yapar...

Akstan yada jant tan gelen titreşim 100 km/h tan sonra belirginleşir ister 3, vitesle ister 5 , vitesle cık o hıza

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bence bobine baktırın ateşlemeyle alakalı sorun var